Україна — єдина. Понад дві сотні волонтерів і митців з різних куточків країни вирішили це довести не словом, а ділом, подорожуючи українськими містами. У суботу потяг єднання “Труханівська Січ” прибув і в Хмельницький.
Волонтерський агітаційний потяг “Труханівська Січ” — це експериментальний проект, покликаний налагодити комунікацію між українцями. Понад дві сотні волонтерів, митців, військових, медиків, істориків зустрічаються з представниками різних міст, обговорюючи спільні для країни проблеми. Переважна більшість пасажирів потяга єднання, які подорожують Україною в дев’яти вагонах, мешканці східних областей — Луганщини та Донеччини.
Учасники проекту хочуть зробити українців ближчими і вибудувати візію розвитку нашої країни. Курсує він завдяки підтримці “Укрзалізниці”, а його ідейними натхненниками є представники громадської організації “Всеукраїнське об’єднання “Коло.Медіа”, на платформі якої була створена “Труханівська Січ”.
“Під час революційних подій ми були “Четвертим козацьким редутом Майдану” й боролися не за політиків чи Європу, а за сильну Україну й гідне життя. Проте мети Майдану не досягнуто, тому продовжили роботу на громадському поприщі. Розпочали з патріотичного виховання дітей, для яких щоліта організовуємо безкоштовний табір на Трухановому острові, і волонтерської діяльності для підтримки військових. У рамках нинішнього проекту — потягу єднання, вже двічі подорожували східними областями України. Проте цього разу вирішили сконцентруватися саме на західних регіонах, де найменше відчуваються проблеми війни”, — розповів представник ГО “Всеукраїнське об’єднання “Коло.Медіа” Віталій Сірман.
Першим пунктом маршруту потяга єднання “Труханівська Січ” стала Вінниця, після якої волонтери прибули в наше місто. Зустрічав справжніх патріотів міський голова Олександр Симчишин, який отримав від гостей зі Сходу символічні подарунки — гільзу з квіткою та книгу про війну.
“Дякую організаторам за таку чудову акцію, яка дійсно дозволяє українцям відчути єдність. Нині необхідно проводити якнайбільше подібних заходів, які б демонстрували, що Україна єдина в боротьбі за незалежність і свободу”, — наголосив Олександр Симчишин.
Урочиста зустріч потяга єднання розпочалася з невеличкого концерту місцевих музичних ансамблів і військового оркестру 101-ї бригади охорони генерального штабу, який подорожує разом з волонтерами. Після музичних виступів і привітальних слів волонтери поїхали до пам’ятника “Ангел скорботи”. Там вони спільно з представниками хмельницького духовенства помолилися за патріотів, які загинули під час Революції гідності та війни на сході України. Учасники проекту “Труханівська Січ” також побували в обласному ляльковому театрі, педагогічній академії, обласному управлінні поліції… Під час відвідин цих установ волонтери спілкувалися з молоддю, представниками правоохоронних органів, дарували хмельничанам музичні номери. Серед музикантів, які приїхали у Хмельницький, були й виконавці з нашого міста-побратима Старобільська — Олексій Лебідь і Сергій Лєтучий.
“Фактично всі люди різні, вони мають власні амбіції, переконання, але ми живемо в одній країні й маємо про це пам’ятати. Для цього й курсує потяг єднання. Ми їздимо різними куточками України й виступаємо для людей, щоб продемонструвати, що наша країна дійсно єдина, тому ми маємо більше спілкуватися, знаходити спільні риси, разом розвивати державу. Крім того, хочемо показати, що на Сході також є українська культура й вона розвивається”, — зазначив представник команди “CFS: Толока” Сергій Лєтучий.
Також він зазначив, що Луганська обласна універсальна наукова бібліотека імені Горького, яка після початку війни переїхала у Старобільськ, нині потребує якомога більше україномовної дитячої літератури. Хмельничани, які готові допомогти у цьому, можуть звернутися до представників бібліотеки у соціальній мережі Фейс-бук за посиланням: facebook.com/lugOUNB.
Наступного дня після відвідин Хмельницького волонтери побували в Меджибожі та Старокостянтинові. Далі вони поїхали у Кам’янець-Подільський, Тернопіль, Чернівці… Останнім стане Рівне, яке вони відвідають 11 листопада.
Андрій ЯЩИШЕН
Фото автора