Соціум

Футбольний трилер з багатьма несподіванками

Матч між хмельницьким “Поділлям” і запорізьким “Металургом”, який минулої п’ятниці на головному стадіоні міста зібрав рекордну кількість глядачів, був вкрай непередбачуваним. Ситуація на полі змінювалася, коли ніхто цього не очікував: то футболісти не могли забити жодного гола, то м’ячі потрапляли у ворота раз за разом.

Матч між хмельницьким “Поділлям” і запорізьким “Металургом”, який минулої п’ятниці на головному стадіоні міста зібрав рекордну кількість глядачів, був вкрай непередбачуваним. Ситуація на полі змінювалася, коли ніхто цього не очікував: то футболісти не могли забити жодного гола, то м’ячі потрапляли у ворота раз за разом.

Відроджений з нуля футбольний клуб “Поділля” свій шлях у чемпіонаті України з футболу серед команд другої ліги розпочав доволі оптимістично. Незважаючи на брак досвіду в професійному футболі, хмельничанам вдалось обіграти миколаївського   “Суднобудівника” з рахунком 2:0. Проте з 3 серпня нашу команду спіткала чорна смуга поразок. Саме тоді “Поділля” на виїзді програло ФК “Балкани” (село Зоря Одеської області) з неприємним рахунком 5:1. Невдача приїхала зі спортсменами у Хмельницький.
Минулої п’ятниці нашій команді довелося зійтися з сильним суперником, який донедавна грав у Прем’єр-лізі. Після реформування ця команда поповнилася молодими футболістами. Втім залишилися й досвідчені, які весь час стимулюють “Металург” до перемоги.
Подивитися на футбольне дійство прийшли понад шість тисяч людей. Нині це рекордна кількість глядачів не лише для Хмельницького, а й для України.
Футбольний матч розпочався активно. Хмельничани та запоріжці по черзі атакували ворота одне одного. Здавалось, ось-ось хтось заб’є гол. Проте атаки тривали, формувалися гострі моменти, а ось голів не було. Хоча сама гра була досить агресивною.
Запорізькі футболісти весь час падали — то завдяки хмельницьким спортсменам, то самі по собі, а суддя призначав штрафні удари. Підтримка гостей з боку арбітра щоразу дратувала вболівальників, які неодноразово викрикували образи в його бік. Втім, і призначені суддею штрафні тривалий час не змінювали ситуацію.
Проблема як наших футболістів, так і гостей у тому, що вони стараються якнайшвидше вдарити по воротах. Тому складається враження, що б’ють у сліпу, не переймаючись, чи м’яч опиниться у воротах, чи пролетить повз.
Отож перший тайм закінчився унічию. Та й після перерви ситуація кардинально не змінилася. Хоча на табло світились нулі, гра тримала глядачів у напрузі. В другій половині тайму футбольний трилер нарешті підготував для вболівальників карколомний поворот сюжету.
На 70-й хвилині суддя призначив ще один сумнівний штрафний біля воріт хмельницької команди. Це дало змогу капітану “Металурга” Артуру Каськову забити нарешті перший гол. Вболівальники відчули гіркоту поразки, навіть не сподіваючись, що наші зможуть відігратися, адже після забитого гола суперник надзвичайно активізувався.
Проте ще одна казкова несподіванка чекала всіх аж на 91-й хвилині, коли хмельничанину Олексію Колесникову вдалося загнати м’яч у ворота суперника, зрівнявши рахунок. Це спричинило вибух емоцій у вболівальників. Але через дві хвилини Артур Каськов забив вирішальний гол у ворота “Поділля”. У наших футболістів вже не залишилося часу, щоб якось змінити ситуацію. У результаті — “Металург” здобув важку перемогу з рахунком 2:1.
Незважаючи на програш, хмельницьких футболістів глядачі вітали оплесками. Друга поразка “Поділля” повертає з казки, розпочатої гарним стартом, до суворої реальності — команда дуже молода. Брак досвіду у професійному футболі нині не дає змоги протистояти серйозним суперникам, проводити цікаві та ефективні комбінації. Але гра хмельничан показує, що це тимчасове явище і набиті шишки дозволять у майбутньому конкурувати з сильними українськими командами.
Наступний матч хмельничани проведуть на виїзді 14 серпня з “Нікополем-НПГУ”.
Андрій ЯЩИШЕН
Фото автора

Суперники хмельницького  “Поділля” у другій лізі
Перше коло
14 серпня — “Нікополь-НГПУ”
19 серпня — “Кремінь” (Кременчук)
26 серпня — “Жемчужина” (Одеса)
3 вересня — “Кристал” (Херсон)
8 вересня —    “Мир” (Горностаївка, Херсонська область)
18 вересня — “Рух” (Винники, Львівщина)
25 вересня — “Нива-В” (Вінниця)
1 жовтня — “Інгулець-2” (Петрове, Кіровоградська область)
8 жовтня — “Арсенал-Київщина” (Біла Церква)
15 жовтня —  “Тепловик” (Івано-Франківськ)
22 жовтня — “Реал Фарма” (Одеса)
29 жовтня — “Енергія” (Нова Каховка)
5 листопада — “Іллічівець-2” (Маріуполь)

Друге коло
9 листопада — “Суднобудівник”
13 листопада —   “Балкани”
19 листопада — “Металург”
18 березня — “Нікополь-НГПУ”
25 березня — “Кремінь”
1 квітня — “Жемчужина”
8 квітня — “Кристал”
14 квітня — “Мир”
29 квітня — “Рух”
3 травня — “Нива-В”
8 травня — “Інгулець-2”
13 травня — “Арсенал-Київщина”
17 травня — “Тепловик”
21 травня — “Реал Фарма”
27 травня — “Енергія”
2 червня —  “Іллічівець-2”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *