На поширені запитання відповідає заступник начальника міського управління праці та соціального захисту населення Євгенія Мельничук.
На поширені запитання відповідає заступник начальника міського управління праці та соціального захисту населення Євгенія Мельничук.
Які найактуальніші зміни або нововведення спостерігаємо в чинному законодавстві з питань житлових субсидій?
Відбулися зміни щодо автоматичного призначення житлових субсидій на наступний період без звернення громадян.
Міське управління праці та соціального захисту проводить таке призначення для 12282 сімей з 1 травня; для 825 сімей — з 1 червня, для 881 сім’ї — з 1 липня цього року. Всі перерахунки, незважаючи на деяку затримку з об’єктивних причин, будуть передані для зарахування одержувачам субсидій у житлово-комунальні організації.
Окрім автоматичного призначення субсидій на наступний період, управління з початку року зробило 142517 перерахунків зі зміною цін і тарифів на житлово-комунальні послуги. З початку року нараховано житлових субсидій для 32677 домогосподарств на суму 186912,7 тис. грн.
Який порядок звернення за житловими субсидіями?
Охочі оформити субсидії мають звернутися в громадські приймальні за місцем проживання однієї з зареєстрованих осіб. З документів слід подати заяву та декларацію про доходи й витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.
Чи будуть оформлені субсидії родині, яка проживає в дачному масиві?
На жаль, ні. Призначення субсидії можливе лише у випадку переведення дачного будинку в житловий та реєстрації в ньому осіб.
Як діяти людям, яким призначено субсидію, у випадку змін у складі зареєстрованих у житловому приміщенні?
Особа, якій призначено субсидію, зобов’язана протягом місяця поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (орендарі про осіб, які фактично проживають), їх соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг тощо шляхом подання відповідних документів.
У яких винятках може призначатися субсидія для малозахищених сімей?
Винятки можуть бути взяті до уваги для призначення субсидії за рішенням комісії. Зокрема комісія вирішуватиме, чи призначати субсидію за понаднормову площу житла, якщо пенсіонери проживають самі; якщо члени сім”ї купили земельну ділянку, квартиру (будинок), автомобіль чи інший транспортний засіб, будівельні матеріали, інші товари довготривалого вжитку або оплатили житлово-комунальні послуги понад норму, дороговартісні медичні послуги; незареєстрованій особі, яка фактично проживає, сплачує послуги і має договір оренди житла; на неповнолітніх дітей, які залишилися без батьківського піклування за заявою опікуна; дитячим будинкам сімейного типу (з моменту їх створення) та прийомним сім’ям (крім багатодітних), у яких не менше року проживають троє і більше дітей; субсидія призначається, виходячи з кількості дітей, які фактично проживають, з урахуванням дітей, які не зареєстровані; в окремих випадках непрацюючим, які опинилися в складних життєвих обставинах, коли в розрахунок може включатися місячний дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановлений для працездатних осіб у відповідному періоді. Субсидія може призначатися з дня виникнення відповідного права, але не більше, ніж за шість місяців до звернення. Тобто, за рішенням комісії може бути повернення до шести місяців.
Якщо квартира продана, чи може субсидія повертатися?
Субсидія є безготівковою та поверненню не підлягає.