Більше вісімдесяти питань винесли на чергову сесію депутати міської ради, охопивши у її порядку денному як нагальні робочі питання, так і ті, що ставлять на меті розв’язання перспективних проблем життя обласного центру.
Більше вісімдесяти питань винесли на чергову сесію депутати міської ради, охопивши у її порядку денному як нагальні робочі питання, так і ті, що ставлять на меті розв’язання перспективних проблем життя обласного центру.
Заразом депутати підготували і ряд звернень до керівництва держави, зокрема, щодо врегулювання на законодавчому рівні виплат учасникам АТО компенсацій у грошовому еквіваленті за неотримані земельні ділянки з об’єктивних причин, захисту інтересів громадян, які мають непогашені валютні кредити, до Верховної Ради — з вимогою не підтримувати законодавчих ініціатив, спрямованих на зменшення частки акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що зараховуються до місцевих бюджетів. На початку сесії депутат з фракції “Свободи” Віталій Діденко запропонував прийняти звернення до керівництва держави та профільного відомства в сфері енергетичного регулювання щодо перегляду власної позиції стосовно підняття тарифів на комунальні платежі в країні. З цього приводу взяв слово і міський голова Олександр Симчишин, який зазначив, що саме Хмельницька міська рада має заразом і моральне право звертатися до керівництва держави з такою вимогою, адже у нашому місті нині найменші в країні тарифи, зокрема, на тепло, що забезпечуються власними резервами. Він пояснив, що у нових тарифах 86% складає вартість природного газу, на що місто не має впливу, і одними субсидіями для малозабезпечених громадян цю тарифну проблему не вирішити…
Словом, саме у такому поєднанні різнорівневих за значимістю для життя міста питань і тривала сесія, і слід визнати, що розглядалися вони доволі оперативно та конструктивно, що говорить про ефективність роботи депутатів у комісіях. Щоправда, не обходилося і без додаткових обговорень деяких з них на сесії. Так сталося, зокрема, з питанням про передачу в безоплатне користування нежитлових приміщень ряду громадських організацій, яке доводилося переголосовувати по пунктах. Розглянули його досить оперативно, але от щодо мотивації депутатів у виділенні приміщення громадській організації “Стоп — корупції”, яке не пройшло, залишилося певне нерозуміння позиції депутатського корпусу, що, мабуть, слід віднести у площину міжпартійної конкуренції. І це при тому, що депутати спершу одноголосно підтримали заходи щодо запобігання корупції, покладені на відповідну новостворену структуру у міськвиконкомі. Здавалося б, такий державний орган і громадська організація повинні робити одну справу, тож депутати мали б підтримати і громадську ініціативу у цій непростій справі…
Багатообіцяючою у перспективах виглядає підтримка сесією підготовки у місті до проведення консеційного конкурсу щодо реалізації проекту “Будівництво та експлуатація комплексу зі збору та утилізації залишкового газу з полігону твердих побутових відходів, виробництва електроенергії”, а також затвердження програми енергоефективності, енергозбереження та термомодернізації багатоквартирних будинків на 2016-2020 роки. Беззаперечним є соціальний ефект від підтримки депутатами положень про порядок розрахунку компенсаційних виплат за пільговий проїзд залізничним та автотранспортом окремих категорій громадян. Вирішила сесія внести зміни і до положення про звання “Почесний громадянин міста Хмельницького”, за якими таке звання тепер будуть одержувати за особливі заслуги перед громадою і посмертно, і серед них, як наголосив Олександр Симчишин, першими стануть ті хмельничани-герої, які загинули на війні з російським агресором з усіма належними пільгами даного статусу, якими будуть користуватися їхні рідні…
За лаштунками сесії опинився невеличкий пікет педагогів із СЗОШ №6, які вийшли нібито добровільно на захист свого директора Андрія Попика (просимо не плутати його з однофамільцем-тезкою, громадським діячем Андрієм Попиком), в якого є проблеми з підписанням контракту. Подібна проблема нині є у ліцеї №17 і не тільки. Думаємо, що у найближчих номерах ми порушимо цю доволі непросту для освітянської галузі тему, адже, як стало відомо, в управлінні освіти вирішили, здається, наважитися на рішучі кадрові зміни і в багатьох інших навчальних та дошкільних закладах обласного центру, колишній очільник якого Валерій Олійник очолив гуманітарну сферу в ОДА…
Детальніше про перебіг сесії читайте у наступному номері, адже вона ще тривала, коли ми передали це число газети до друку.
Б.Демків