За ініціативи Валерія Лескова, донедавна радника Хмельницького міського голови, а тепер заступника голови обласної ради, зініційовано створення робочої групи, яка займатиметься питаннями соціального супроводу військових, котрі брали участь у бойових діях на сході нашої країни.
За ініціативи Валерія Лескова, донедавна радника Хмельницького міського голови, а тепер заступника голови обласної ради, зініційовано створення робочої групи, яка займатиметься питаннями соціального супроводу військових, котрі брали участь у бойових діях на сході нашої країни.
Днями відбулося друге засідання робочої групи за участю заступників міського голови Андрія Бондаренка та Галини Мельник, на якому власне обговорили перші результати роботи в цьому напрямку.
“Треба зробити все, аби учасники антитерористичної операції відчували, що влада міста й області піклується про них, що вони потрібні суспільству, почувалися героями”, — наголосив Валерій Лесков.
На першому засіданні керівники управлінь міськвиконкому отримали певні доручення і тепер звітували про їх виконання. Так, Словян Воронецький, начальник управління праці та соціального захисту населення, повідомив, що в єдиній базі учасників АТО налічується 1735 осіб, з них 13 інвалідів та 16 сімей загиблих. Серед проблем, з якими звертаються бійці до міської влади, — виділення матеріальної допомоги, земельних ділянок, а також житла. Врегульовується питання ескізів пам’ятників загиблим, які виготовлятиме за свій кошт влада міста. Наразі, за інформацією начальника відділу по розподілу житла Анатолія Коростіля, 23 особи прийняті на квартирний облік, 17 виділені кімнати в гуртожитках.
Про те, яких заходів вживають, аби підтримати учасників АТО, розповіла директор міського центру зайнятості Тетяна Мехеда. Вона повідомила, що в МЦЗ від травня 2015 року було зареєстровано понад 200 учасників АТО. Працевлаштовано 52 особи, 36 пройшли профтехнавчання. Тетяна Романівна зауважила, що колишнім бійцям запропоновано також перенавчання (вже є 129 договорів на понад 1 млн. грн.).
Начальник міського управління торгівлі Олександр Панченко констатував, що вдалось узгодити питання безкоштовних обідів для 12 інвалідів. Погодилися на таку благодійну акцію бар “Арарат”, кафе “Оріон”, піцерія “Мак-Смак”, кафе “Наомі”, кафетерій ТОВ Універсам “Вінницький”, кафе “Іріс”, піцерія “Мрія” та їдальня №33.
Управління освіти міста сконцентрувало увагу на дітях із сімей воїнів АТО. 175 школярів початкових класів та понад 400 5-11-класників безоплатно харчуються в школах міста, 108 дітей безкоштовно оздоровляться в таборі “Чайка”, ще понад 40 — у пришкільних таборах.
Медичні заклади міста організували супровід бійців антитерористичної операції. Наразі 573 з них пройшли профілактичний медогляд, 40 — лікувалися стаціонарно. Місто постійно надає допомогу своїм підшефним — Національній академії Державної прикордонної служби, а також військовим частинах, розміщеними на його території, — ракетникам, безпілотникам, спецпризначенцям та Нацгвардії.
Юрист департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Тетяна Шостка зауважила на проблемі виділення земельних ділянок для учасників АТО, оскільки на черзі вже зареєстровано майже 2,5 тисячі військових і лише 150 з них отримали рішення сесії міської ради та займаються розробкою документації. Суттєво вирішити проблему могла б передача у комунальну власність міста земель Міністерства оборони, але це питання вже багато років залишається невирішеним.
Під суворий контроль влада обіцяє взяти безкоштовне перевезення бійців-пільговиків громадським транспортом. Як зауважив Андрій Бондаренко, розроблено проект порядку відшкодування витрат за пільгові перевезення. Якщо депутати приймуть рішення про відшкодування, то це суттєво вирішить проблему. З перевізниками, які ігноруватимуть рішення, розриватимуть договори, наголосив посадовець.
Досі актуальним залишається відкриття в Хмельницькому реабілітаційного центру. “Перший напрямок — це психологічна реабілітація, — зауважив Валерій Лесков, — а другий — безкоштовна юридична консультація. А далі можна розширюватися”. Наразі навіть не вирішено питання з приміщенням, куди можуть звертатись учасники АТО. Галина Мельник озвучила пропозицію оздоровлювати військових у таборі “Чайка”, але для цього заклад повинен функціонувати цілорічно.
Також розглядається можливість об’єднати громадські організації учасників АТО, яких у місті зареєстровано вже 18, під одним дахом. Можливо, це буде в приміщенні центру “Ветеран”. Є також наміри створити окрему програму соціальної підтримки учасників АТО.
Вікторія СТАНДРІЙЧУК