У Луцьку протягом чотирьох днів тривав чемпіонат України з легкої атлетики — головний національний старт сезону, який став основним етапом відбору на чемпіонат Європи (6-10 липня, Амстердам) та Олімпійські ігри (5-21 серпня, Ріо-де-Жанейро).
У Луцьку протягом чотирьох днів тривав чемпіонат України з легкої атлетики — головний національний старт сезону, який став основним етапом відбору на чемпіонат Європи (6-10 липня, Амстердам) та Олімпійські ігри (5-21 серпня, Ріо-де-Жанейро).
Усього на змагання прибули понад 600 учасників з України та ще восьми країн. Розіграли і нагороди молодіжного чемпіонату України.
Гарна організація змагань на оновленому стадіоні “Авангард” і гідна конкуренція сприяли високим результатам у технічних видах та спринті, важче було бігунам на середні і довгі дистанції, бо температура повітря сягала +30-360 С.
Переважна більшість наших земляків виконали поставлені перед ними завдання. Виправдала надії спеціалістiв і вболівальників хмельничанка Марина Бех, котра у другій спробі продемонструвала п’ятий результат сезону в світі в стрибках у довжину серед жінок — 6 м 93 см, який приніс їй перемогу як серед дорослих, так і серед молоді до 23 років. Найголовніше — Марина подолала олімпійський норматив (6 м 70 см) з новим рекордом області. А ще змогла захистити чемпіонські титули, здобуті минулого року. З чим вітаємо i її наставника Вадима Крушинського, старшого тренера відділення легкої атлетики ОЦФВУМ.
Олег Каяфа з Полонного в тактичній боротьбі з суперниками виборов срібло в бігу на 1500 м.
Інші вихованці заслуженого тренера України Володимира Ліщука з Полонщини теж зробили вагомий внесок до скарбнички збірної Хмельниччини. Так, Вікторія Калюжна стала четвертою серед жінок і першою серед молоді в бігу на 5000 м.
Вона, як і Єгор Жуков, наразі з різних причин не в найкращій формі, що показав секундомір після фінішу Єгора на 5000 м (14 хв. 40,56 с, восьме місце).
Віталій Капітанець з Кам’янець-Подільського національного університету посів загальне 10 місце в бігу на 3000 м з перешкодами, а це друга позиція серед молоді. Бронзова медаль дісталася Віталію після фінішу на 5000 м у тій же віковій категорії з часом 15 хв. 04,69 с.
17-річна хмельничанка Анастасія Колотій з 14-м результатом не змогла пробитися до фінальних змагань у стрибках у довжину серед жінок, серед молоді вона — сьома.
Хороші показники демонстрували молоді перспективні вихованці ДЮСШ нашої області, які навчаються в інших регіонах. Особливої уваги заслуговує 18-річний Андрій Аліксійчук з Шепетівщини, який нині представляє Донецьку область. Спочатку Андрій показав шостий результат у фіналі бігу на 1500 м серед чоловіків, який виявився найкращим серед молоді. У фінальному забігу на 800 м він виборов срібло серед молодi з особистим рекордом 1 хв. 48,55 c, що є кращим за норматив на світовий чемпіонат серед юніорів.
Нетішинка Вікторія Ткачук, котра теж виступає за Донеччину, вдруге підкорила олімпійський норматив у бігу на 400 м з бар’єрами і здобула третє місце серед жінок та першість серед молоді.
Порадував 18-річний Захар Міщенко зі Старої Синяви, котрий нині виступає за Київ. Він метнув спис на рекордну для себе позначку 75,40 м і став чемпіоном серед молоді та п’ятим серед чоловіків.
Олена Сідорська з Полонного, яка представляє Донецьку область, здобула срібні медалі серед молоді в бігу на 800 та 1500 м. Останній результат виявився другим і серед жінок, але він поступається нормативу для участі в європейському чемпіонаті.
18-річна Іванна Аврамчук з Полонного, яка навчається на Київщині, четвертою завершила біг на 400 м серед молоді, виконавши вимоги допуску на юніорський чемпіонат світу.
Прогресує і здібний 18-річний Олександр Вуйко з Летичева, котрий навчається у Вінниці. В бігу на 1500 м він значно покращив власне досягнення, довівши його до 3 хв. 55,58 с (п’яте місце серед молоді).
Найближчими днями Федерація легкої атлетики оприлюднить списки членів збірних команд різних вікових груп для участі в офіційних міжнародних змаганнях, що відбудуться в липні-серпні цього року.
Віктор Флентін