Вітчизняні Збройні Сили відновлюють свої авторитет та боєздатність. Важливе місце у цьому процесі займає контрактна служба в армії, яка нині опирається на сучасні західні стандарти підготовки професійних військових. Відтепер служити стає не лише почесно, а й вигідно. Про підвищення зарплатні для контрактників, покращення їх матеріального становища й вимоги до кандидатів на військову службу розповів заступник військового комісара Хмельницького об’єднаного міського військового комісаріату майор Сергій Чорноконь.
Вітчизняні Збройні Сили відновлюють свої авторитет та боєздатність. Важливе місце у цьому процесі займає контрактна служба в армії, яка нині опирається на сучасні західні стандарти підготовки професійних військових. Відтепер служити стає не лише почесно, а й вигідно. Про підвищення зарплатні для контрактників, покращення їх матеріального становища й вимоги до кандидатів на військову службу розповів заступник військового комісара Хмельницького об’єднаного міського військового комісаріату майор Сергій Чорноконь.
— Сергію Сергійовичу, з’явилась інформація, що з початку цього року фінансове забезпечення військових, які проходять службу за контрактом, значно зросло. Розкажіть про це детальніше.
— Так, з 1 січня цього року грошове забезпечення було значно підвищено. Відтепер солдат військово-облікової спеціальності стрілець не в зоні проведення АТО отримуватиме не менше 7000 гривень, командир відділення — не менше 8000 гривень, а командир взводу — не менше 9500 гривень. Мобілізованим у разі підписання контракту виплачується одноразова винагорода. Так, рядовому складу надається вісім мінімальних заробітних плат (11024 гривні), сержантському та старшинському складу — дев’ять (12402 гривні) й десять (13780 гривень) для офіцерського складу.
Окрім того, нині всім військовослужбовцям, які виконують свій обов’язок у зоні АТО, незалежно від посади виплачується винагорода. Так, бійці першої лінії оборони щомісяця отримуватимуть додатково 4200 гривень, в інших районах АТО — 1200 гривень.
Значні зміни торкнулися й військового соціального пакета. Нині контрактник при потребі зможе отримати підйомну допомогу в розмірі місячного грошового забезпечення на військовослужбовця і 50 відсотків місячного грошового забезпечення на кожного члена сім’ї, який переїжджає з ним на нове місце служби в інший населений пункт. Також надається 50-відсоткова знижка плати за комунальні послуги в житлових будинках усіх форм власності.
Звісно, варто нагадати й про пенсійне забезпечення. Якщо контракт-ник на день звільнення зі служби має вислугу 25 років і більше або такий же трудовий стаж, з якого не менше 12 років припадає на військову службу, він отримуватиме значно вищу пенсію, аніж цивільне населення.
— А яка ситуація з матеріальним забезпеченням контрактників і рівнем їх військової підготовки?
— Нині всі військові повністю забезпечені необхідним обладнанням та амуніцією. Це стало можливим завдяки волонтерській допомозі й державним програмам. Так, прибувши у спеціальний навчальний центр, військовослужбовець підписує контракт й одразу отримує все необхідне спорядження — нову форму, взуття… Тут Збройні Сили намагаються орієнтуватися на стандарти НАТО. Тому для військовослужбовця створюються такі умови, щоб зробити з нього справжнього захисника Батьківщини.
— Які є ще сильні сторони служби за контрактом порівняно зі строковою чи взагалі з цивільною роботою?
— Найперше, вважаю, варто говорити навіть не про високе матеріальне забезпечення військових, а про те, що кожен чоловік повинен бути готовим до захисту своєї Батьківщини. Особливо у цей важкий час, коли ворог загрожує нашому суверенітету. Більше того, військова служба — це справжня школа життя, яка змінює людину на краще, загартовує її та робить сильнішою.
Найбільш ґрунтовні знання дає саме контрактна служба. Якщо порівнювати її зі строковою, то громадянин почувається вільнішим. Строковик повністю прив’язаний до військової частини, у якій проходить службу. Він не може відлучитися без дозволу й весь вільний час проводить у розташуванні. Контракт-ник живе як офіцер: у нього є право вільного виходу в місто, у частині він перебуває лише в робочі години, після цього йде додому. Більше того, бойова підготовка контрактника значно вища, навчання проводиться за стандартами НАТО. Заняття проводять професіональні інструктори, які готові поділитися власним досвідом з новобранцями.
Багато мобілізованих, які вже побували у зоні АТО й дали відсіч ворогу, нині йдуть на контрактну службу. Вони бачать своє майбутнє в армії й готові ділитися бойовим досвідом з побратимами. Для молодих конт-рактників це неоціненний скарб.
— Які головні вимоги до громадянина, який хоче підписати контракт?
— Перш за все, треба мати придатний для служби стан здоров’я. Для цього слід пройти у військкоматі повний медичний огляд. Тут же ми надаємо перелік документів, які необхідно зібрати: відомості про відсутність судимості, психіатричного та наркологічного обліку. Після цього відкривається особова справа й особа відправляється у навчальний центр, де впродовж двох-трьох місяців отримує необхідні знання.
Служба за контрактом — це престижно й почесно! Тому Хмельницький об’єднаний міський військовий комісаріат запрошує всіх громадян віком від 18 до 60 років на конт-рактну службу. Це буде правильний вибір кожного свідомого хмельничанина, про який він не пошкодує. Так він допоможе відновити боєздатність Збройних Сил України й виконати обов’язок перед Батьківщиною, а натомість отримає достойну зарплатню, якісне матеріальне забезпечення й повагу суспільства.
Розмовляв Андрій ЯЩИШЕН
Фото автора