Соціум

Сергій Ремез: “До проблем молоді прислухаємося, спортом гартуємо”

Майже третина населення міста — молодь (від 14 до 35 років), а це майбутнє Хмельницького. Тому проблемами цієї категорії населення міська влада переймається особливо. Основна відповідальність за їх вирішення — на міському управлінні молоді та спорту. Нещодавно його очолив Сергій Ремез — людина не нова, адже свого часу був тут  заступником начальника. Наша з ним розмова.

Майже третина населення міста — молодь (від 14 до 35 років), а це майбутнє Хмельницького. Тому проблемами цієї категорії населення міська влада переймається особливо. Основна відповідальність за їх вирішення — на міському управлінні молоді та спорту. Нещодавно його очолив Сергій Ремез — людина не нова, адже свого часу був тут  заступником начальника. Наша з ним розмова.

— Сергію Степановичу, познайомте з основними напрямками роботи управління.
— Щодо спорту, насамперед дбаємо про створення умов для занять фізичною культурою та спортом, займаємося проведенням фізкультурно-спортивних заходів, навчально-тренувальних зборів, підготовкою спортсменів до змагань різних рівнів. Для цього налагоджена міцна співпраця з іншими управліннями, фізкультурно-спортивними товариствами, навчальними закладами усіх типів, спортивними школами.
Зорієнтуватись у проблемах молоді нам допомагають різні молодіжні громадські організації. Нині триває процес створення громадської ради при нашому управлінні. Як підсумок — відбудеться конференція, де громадську раду остаточно сформують з кращих представників вищих навчальних закладів, молодих активістів та небайдужих представників молодіжних громадських організацій.
У 2016 році завершується дія програми розвитку фізичної культури та спорту у місті, потрібно формувати нову на 2017-2022 роки. Залучимо до цього процесу новостворену громадську раду та всіх небайдужих хмельничан.
— На які проблеми молоді плануєте зосередити увагу вже незабаром?
— Найперше, на створення умов для реалізації планів молодіжних організацій та проектів ініціативної молоді міста.
Велику увагу приділятимемо формуванню національної свідомості та патріотичному вихованню, підтримці талановитої й обдарованої молоді, наданню соціальних послуг, а також формуванню здорового способу життя, зокрема оздоровленню дітей у літній період.
— Минулого року у наших таборах, зокрема у рекреаційному центрі “Берег надії”, відпочивали діти-переселенці зі сходу України. Чи будуть продовжуватися такі програми цьогоріч?
— Так, плануємо оздоровлювати діток з порідненого міста Старобільська Луганської області, можливо, й інших.
Крім того, минулого року діти звідти приїжджали і на шаховий турнір, були дуже задоволені візитом до Хмельницького.
— Завжди актуальною є проблема виховання, регулювання поведінки молоді.
— Для цього співпрацюємо з управліннями УМВС, Центром соціальних служб сім’ї, дітей та молоді. Проводимо профілактичну роботу в неблагополучних сім’ях (на щастя, у місті таких небагато). Спеціальні групи фахівців відвідують такі сім’ї, знайомляться з умовами проживання, надають різнопланову допомогу, переважно психологічну.
— Які привілеї талановитій молоді?
— Ті, хто мають значні досягнення у спорті, мистецьких конкурсах, фестивалях, освітніх олімпіадах, отримують стипендію міського голови, можуть відвідувати табори відпочинку на пільгових умовах.
— Які очікування від Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро?
— Чекаємо перемог від веслувальників Павла Алтухова, Дмитра Янчука, Інни Грищун, борця Павла Олійника та інших, які вже отримали ліцензії для України у своїх видах спорту. Відбіркові змагання тривають, сподіваємося, список прізвищ збільшиться.
— Чи є у спортсменів відповідна база для тренувань?
— Якісна база тренувань у колишньому спорткомплексі “Олімп”, який належав виробничому об’єднанню “АДВІС”, нині — це спортивний центр “Епіцентр”, де готуються важкоатлети. Тут — сучасні тренувальна зала, кімнати для відпочинку, роздягальні, місце для проведення зборів.
Веслувальники тренуються при ДЮСШ міського управління освіти, але частіше на виїзних тренуваннях.
Хороший зал для вільної боротьби є в обласному центрі фізичного виховання учнівської молоді.
Потрібно покращити умови для занять боксом.
— Чи планується продовження реконструкції  стадіону “Поділля”?
— Завершили перший етап, подані документи на конкурс Міністерства регіональної політики для виділення коштів з державного бюджету на завершення реконструкції. Передбачається облаштування стадіону синтетичним покриттям, придбання потрібного інвентарю й обладнання для проведення занять з легкої атлетики. На це планується виділити і певні кошти з міського бюджету.
— Як залучаєте до спорту хмельничан?
— Проводимо спартакіади у загальноосвітніх, вищих навчальних закладах протягом року з різних видів спорту, змагання для спортсменів різних вікових категорій, зокрема й  ветеранів. Не залишаються поза увагою і спортсмени з вадами здоров’я. Спільно з регіональним центром “Інваспорт” щорічно проводимо змагання “Повір у себе”. Багато заходів відбувається у спортивних школах і клубах. Взагалі у місті культивуються понад 35 видів спорту. Нині стають популярними й народний вид спорту — бойовий гопак, а також сучасні — воркаут, велотріал, кросфіт. Щоб їх популяризувати, проводитимемо показові виступи.
— Якою б хотіли бачити молодь міста?
— Головне — небайдужою. Підтримуватимемо молодих у всіх починаннях і добрих намірах.
— Дякую за розмову.
Ірина САЛІЙ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *