Соціум

Ще одне незаконне будівництво…

На жаль, проблема незаконних будівництв є не тільки в нашому місті, проте у Хмельницькому, на мій погляд, вона набула занадто гіпертрофованих форм. Складається враження, що деякі забудовники, архітектори та будівельники зухвало змагаються у тому, хто зможе найбільше порушити будівельних норм, земельне та екологічне законодавство.

На жаль, проблема незаконних будівництв є не тільки в нашому місті, проте у Хмельницькому, на мій погляд, вона набула занадто гіпертрофованих форм. Складається враження, що деякі забудовники, архітектори та будівельники зухвало змагаються у тому, хто зможе найбільше порушити будівельних норм, земельне та екологічне законодавство.

Буквально в останні кілька днів із засобів масової інформації стало відомо, що відкрито кримінальні провадження щодо будівництва двох об’єктів у нашому місті: на вул. Староміській, 1 та Нижній Береговій, 2/4б. Обидва у безпосередній близькості від фактично єдиної комплексної зони відпочинку у нашому місті: парку ім. М.Чекмана та річки Південний Буг.  
А тепер ще з інформації, яка з’явилась у попередньому номері газети “Проскурів”, стало зрозуміло, що у Хмельницькому зовсім скоро може розпочатися будівництво чергового об’єкта, який порушує всі можливі й неможливі норми й правила. Мова йде про будівництво, тільки уявіть собі, висотного 216-квартирного житлового будинку на вул. Кам’янецькій, 2а (поряд із будинком побуту “Південний Буг”). І знову в безпосередній близькості від нашої головної водної артерії — Південного Бугу. Відстань цієї земельної ділянки до річки менше 50 м, а площа складає всього 2500 кв. м.
На підтвердження своїх слів щодо порушень наведу кілька цифр. Існують державні будівельні норми ДБН 360-92**, у яких зазначені головні правила планування і забудови міських поселень. Відповідно до цих норм мінімальну розрахункову площу земельної ділянки для окремого житлового будинку необхідно приймати відповідно до кількості його мешканців: для будинків вище дев’яти поверхів — це 12,2-12,0 кв. м на людину. Найпростіший розрахунок показує, що під 216-квартирний будинок має бути відведена ділянка площею не менше 5500 кв. м, що перевищує наявну більше, ніж у два рази. У цих же нормах зазначено, що при розміщенні 9-16-поверхових житлових будинків суміжно з кварталами садибної забудови, а така забудова розташована у безпосередній близькості, відстань між садибним будинком і довгими сторонами багатоповерхівки приймається не меншою за висоту будинку, що зводиться. Я вже не кажу про те, що на ділянці таких малих розмірів неможливо витримати вимоги будівельних норм щодо розміщення ігрових майданчиків для дітей та відпочинку дорослого населення, для занять фізкультурою, господарських потреб, стоянки автомашин тощо.
А що стосується Південного Бугу, то можна стверджувати, що вчергове намагаються забудувати земельну ділянку, яка належить до прибережної смуги.
До речі, ще у 2005-2006 роках громадськість була занепокоєна огородженням території та початком знесення дерев і розгортанням будівельних робіт у прибережній смузі річки Південний Буг поряд із будинком побуту “Південний Буг”. Тоді ж у результаті звернень Подільського екологічного товариства до обласної прокуратури та управління екоресурсів у Хмельницькій області ці роботи було зупинено. Викрадачі зелених зон територіальної громади, видно, вичікували, коли нарешті громадськість забуде і втратить пильність, але всі знають і пам’ятають ситуацію, ніхто не дозволить цей черговий грабіж. Ініціативна група “Оборона зелених насаджень міста Хмельницького”, утворена багатьма екологічними громадськими організаціями, впродовж останніх п’яти років бореться і надалі боротиметься з забудовою прибережної смуги Південного Бугу. Науковці кафедри екології Хмельницького національного університету (Н.Міронова, Л.Казімірова, Л.Юглічек, О.Єфремова) під час засідань “круглих столів” та громадських рад неодноразово зазначали небезпеку такої забудови. Сьогодні, в умовах загроз глобального потепління, заплава річки Південний Буг та її прибережна зона є єдиним природним осередком біоландшафтного різноманіття міста і має велике екологічне, киснеутворююче, газозахисне, іонізуюче, шумопоглинальне, фітонцидне значення для нашого міста.
Насмішкою над громадськістю також виглядає твердження про те, що 18 січня цього року проводилися громадські слухання з метою інформування про це будівництво, при тому, що офіційне повідомлення про їх проведення було оприлюднене в газеті “Проскурів” лише 14 січня, що порушує вимоги чинного законодавства щодо термінів подання подібних повідомлень. Думаю, що така поспішність пов’язана саме з тим, щоб якомога менше хмельничан змогли отримати інформацію про ці зухвалі наміри забудовників та взяти участь у слуханнях.
Але найгіршим, на мій погляд, є те, що все це відбувається за безпосередньою участю та за сприяння головного архітектора міста Віктора Дунаєвського. Я на сторінках “Проскурова” вже неодноразово наголошував на незаконних діях цього посадовця, але його діяльність, яка шкодить нашому місту, усім   мешканцям, триває. Нагадаю, ще восени 2014 року було зібрано підписи небайдужих хмельничан, проведено Зелений майдан перед Хмельницькою міською радою та сміттєву люстрацію головного архітектора Вік-тора Дунаєвського.
Тому звертаюся до виконавчого комітету міської ради, депутатів міської ради із закликом врятувати Хмельницький та звільнити його від такого головного архітектора, який, вочевидь, давно забув про те, що колись приймав присягу посадової особи місцевого самоврядування.
Зупинити незаконне будівництво у Хмельницькому зможе тільки новий головний архітектор, який щиро любитиме наше місто, для якого інтере-си міської громади будуть не порожнім звуком.
Володимир Швець,
депутат  міської ради І-VІ скликань, почесний громадянин міста Хмельницького
На фото: саме тут планується це
незаконне будівництво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *