Соціум

Крига скресла!

Скажу вам, що не все так погано у нашому домі! 4 лютого нинішнього року, як на мене, ввійде в історію міста як перша перемога громади над беззаконням, вседозволеністю і шаленим дерибаном земель у Хмельницькому.

Скажу вам, що не все так погано у нашому домі! 4 лютого нинішнього року, як на мене, ввійде в історію міста як перша перемога громади над беззаконням, вседозволеністю і шаленим дерибаном земель у Хмельницькому.

Почну здалеку. Ще в березні 2015 року 48-а сесія Хмельницької міської ради рішенням №94 “Про затвердження проекту розміщення житлово-громадської забудови на короткостроковий період до 2020 року, з наступним оновленням генерального плану та коригуванням плану зонування території міста”, незважаючи на громадський спротив, узаконила цільове призначення 54 земельних ділянок, серед яких шість ділянок зелених насаджень загального користування/спеціального призначення, одна — природно-заповідного фонду (парк “Молодіжний”), на зони багатоквартирної житлової та громадської забудови, ділової, громадської і комерційної активності районного значення, садибних товариств. При цьому було грубо порушено та знехтувано понад два десятки законів України та підзаконних актів. Все було підлаштовано і сфальсифіковано ідеально. Навіть саме рішення сесії з’явилося на сайті міськради через кілька місяців на загальному огляді: видно, думали, що всі про нього забудуть. Якби не пильна громадськість, яка вже понад два роки дуже мирно, мабуть, тому й безрезультатно, стукала у владні кабінети, направляючи численні звернення громадських рад, “круглих столів”, долучаючи до своїх вимог Зелений майдан та смітникову люстрацію головного архітектора міста.
Але нарешті крига скресла, час змін настав. Через півроку судів, надання неймовірної кількості висновків та інших доказів суддя А.Демінська на судовому засіданні 4 лютого оголосила вирок: визнати протиправним та скасувати злочинне рішення сесії. Переконаний, такий вердикт правосуддя, без сумніву, є не лише глобальною перемогою екологів та всіх хмельничан, а й застереженням для нової влади, в якій дехто вже занадто ласо поглядає на власність громади, забуваючи, що люди вже не ті, що все змінилося. Адже Майдан не пройшов повз душі людей, кров героїв змила полуду з очей!
Хто ж ініціатори “зелених” перемін? Звичайні члени громади, деякі з них узагалі вперше опинилися на судовому засіданні, але всі мають немалий природоохоронний досвід за плечима і палке бажання принести користь громаді. Це — представники ініціативної групи екологічних громадських організацій “Оборона зелених насаджень міста Хмельницького”: Наталя Міронова, Тетяна Виговська (Хмельницький обласний осередок Всеукраїнської екологічної ліги), Володимир Швець  (“Право громади”), Людмила Казімірова (Подільське екологічне товариство).
Що стало причиною законного вирішення питання? На мою думку — незаангажованість і чесність судді, здоровий глузд і бажання жити по-новому, прагнення змін у суспільстві. Сподіваємося, що дійсно крига скресла і надалі все буде-таки по-новому. Але зупинятися на досягнутому не варто. Адже є ще де докласти зусиль справжнім патріотам нашої громади.
Руслан Білик, еколог

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *