Соціум

Згадуючи й не забуваючи Кузьму

Вечір пам’яті на честь співака підготували і провели вихованці зразкового прес-клубу “Юний журналіст” Палацу творчості дітей та юнацтва.

Вечір пам’яті на честь співака підготували і провели вихованці зразкового прес-клубу “Юний журналіст” Палацу творчості дітей та юнацтва.

Сіра туга та скорбота накрили Україну своїм важким рядном 2 лютого 2015 року. Тоді несподівано для кожного з нас розпрощався з життям відомий співак Андрій Кузьменко, лідер гурту “Скрябін”. Від трагедії минув рік. Як же згадували кумира мільйонів, зокрема у Хмельницькому?
2 лютого в аудиторії Палацу творчості зібрались люди, для яких Кузьма був більше, ніж зірка шоу-бізнесу. У приміщенні, що освітлювалося лише променем прожектора, знайшла собі місце фотосушка зі світлин Кузьми.
“Співав, як жив, жив, як співав” — ці слова дуже влучно характеризують Андрія Кузьменка, більше відомого суспільству як Кузьма”, ― такими словами розпочався вечір пам’яті співака, музиканта, письменника. Дівчата-ведучі розповіли найцікавіші факти з життя Андрія. Продемонстрували відео з записами його пісень, інтерв’ю з ним й дитячі історії кумира.
Творчий доробок Кузьми складав небагато-немало — 255 пісень, написаних протягом 25 років. Так, Андрій був своєрідним: говорив суржиком, вживав русизми та навіть нецензурну лексику, ненавидів пафос та бажав усім жити так, щоб “було з чого поржати”. І сам жив так, що нам справді є що згадати.
“Я навчився грати на гітарі лише задля того, щоб відтворити його лагідну пісню “Мам”, що мене дуже вразила. Відтоді я палкий прихильник творчості Кузьми. Як тільки-но стали доступними його книги, одразу вдався до читання. З того часу відкрив для себе ще й Кузьму-письменника. А захід не просто сподобався, а вразив до сліз! Продумана програма не довга, але цікава. Організатори — молодці!”― поділився глядач Віталій Палюх.
Вечір пам’яті ― дійство не з веселих. Але Кузьма ніколи не сумував і страшенно не любив, коли до песимізму вдаються інші, тому атмосферу розбавили виконанням пісні “Старі фотографії” під акомпанемент гітари. А в кінці були сльози.
Після завершення заходу юні журналістки вирушили на Майдан, де взяли участь в акції “Рік самотності”, яка проходила цього дня в багатьох містах України.
На Майдані лунали слова всім знайомих пісень. Молоді виконавці рок-музики Хмельницького виконували хіти “Скрябіна”, під які народ встиг і посумувати, і пострибати.
“Кузьма житиме доти, доки житимуть його діти — його пісні”, ― сказала після виступу відома в нашім краї співачка Марина Круть, яка виконувала “Спи собі сама” на бандурі. Говорили й  звичайні глядачі. Кожен міг підійти до мікрофона та сказати кілька слів про всенародного кумира. Виявили бажання публічно подякувати Андрієві і старші за віком, і молодь.
Кузьма був справжнім народним артистом, хоча не мав високих звань, волонтером — не тим, що на камери, а від усієї щедрої душі. Його пісні люблять в Україні і за її межами. Його твори читають люди різного віку і дивуються розмаїттю талантів цього веселого і надзвичайно харизматичного чоловіка.
Євгенія Соболєва, прес-клуб “Юний журналіст”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *