Соціум

Як ви ставитесь до намірів перейменування вулиць?

Анатолій Собко, депутат міської ради:
— Те, що деякі назви вулиць потребують змін, природно, адже є такі, що не відповідають історичним реаліям, штучно застосовані. Але поспішати їх масштабно змінювати, користуючись лише політичною кон’юнктурою, не варто, так можна дійти до безглуздя. Як, наприклад…

Анатолій Собко, депутат міської ради:
— Те, що деякі назви вулиць потребують змін, природно, адже є такі, що не відповідають історичним реаліям, штучно застосовані. Але поспішати їх масштабно змінювати, користуючись лише політичною кон’юнктурою, не варто, так можна дійти до безглуздя. Як, наприклад, можна було назвати в Раковому вулицю Народної волі, котра веде до кладовища? У такому питанні треба діяти виважено, обґрунтовано і навіть делікатно, враховуючи насамперед думку мешканців цих вулиць. Передусім, вважаю, необхідно намагатися уникати надмірної  політизації. Влада у нас змінюється досить часто, невже і назви так само змінюватимуться? Маємо поважати історію країни, видатних особистостей, незважаючи на їхню національність. Це, зокрема, стосується назв з російськими іменами. У чому завинили письменники та полководці зі спільної нашої історії та культури?
Думаю, для багатьох запропонованих назв у нас вистачає і нових вулиць, щоб не робити плутанини для людей зі змінами старих назв. Але якщо вже щось змінювати, то перевага має бути насамперед за старими, історичними назвами вулиць Проскурова — там, де це доцільно, де не викликатиме конфліктів. Все має робитися з повагою до історії та людей. Саме за ними має бути остаточне рішення, а не за кількома особами при всій до них повазі. А ще слід рахувати гроші, які мають витрачатися на перейменування. Чи це сьогодні на часі?..

Зоя Діденко, голова міської організації “Просвіта”:
— Насамперед хочу сказати, що я прихильник декомунізації, але без надмірностей, котрі не мають нічого спільного з цим процесом. Що, наприклад, зробила злочинного льотчиця Раскова, щоб викреслити її ім’я з нашої пам’яті? Весь світ шанує і поважає імена таких видатних особистостей, як Пушкін, Шостакович, Кутузов… Ми не повинні повторювати помилок минулого, коли кон’юнктурні політичні та партійні інтереси переважають державницькі позиції. Маємо зберегти і вшанувати пам’ять особистостей, імена яких пов’язані з рідним містом: Євгена Назаренка, Анатолія Сваричевського, список можна продовжити. Радує, що в запропонованому переліку перейменувань врахована пропозиція правління нашої організації: назвати одну з вулиць мікрорайону Лезневе на честь Костя Місевича — першого голови тамтешньої організації “Просвіти”.

Анатолій Михайличенко, викладач:
— Складається враження, що ці пропозиції або йдуть від чиєїсь хворої голови, або це свідома провокація щодо нинішньої влади в місті, щоб створити в суспільстві напругу. Може, так хочуть помститися переможцям минулих виборів політичні сили, які їх програли? Зараз, коли суспільство, як ніколи, потребує єдності й злагоди, подібний радикалізм щодо імен радянських воєначальників-визволителів України та видатних російських літераторів і митців лише провокуватиме суспільний розкол. До ініціативи перейменування треба підходити розумом, а не емоціями псевдопатріотизму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *