Соціум

У житлових питаннях допомагає наглядова рада

Наглядову раду з питань розподілу й отримання житла в гуртожитках та використання гуртожитків і прибудинкових територій створено рішенням виконкому Хмельницької міської ради 10 вересня 2009 року.

Наглядову раду з питань розподілу й отримання житла в гуртожитках та використання гуртожитків і прибудинкових територій створено рішенням виконкому Хмельницької міської ради 10 вересня 2009 року. До неї ввійшли представники управлінь та відділів виконавчого комітету, депутати міської ради (за згодою), представники громадських організацій, у статуті яких передбачено провадження діяльності зі сприяння громадянам, які потребують соціального захисту й вирішення житлових питань, представники підприємств, установ, організацій різних форм власності, у повному господарському віданні чи в оперативному управлінні яких перебувають гуртожитки, — всього 24 особи. Сфера впливу наглядової ради поширюється на гуртожитки державної чи комунальної власності, які перебувають у повному господарському чи оперативному управлінні підприємств, установ та організацій, крім гуртожитків на балансі військових частин, закладів та організацій військових частин і МВС, а також які перебувають на законних підставах у приватній власності, але передані територіальній громаді у постійне чи тимчасове користування. Територіальній громаді міста Хмельницького передано 35 гуртожитків (з них три — для одинаків).
Наглядова рада за час своєї діяльності провела 69 засідань. На них приймалися рішення рекомендаційного характеру, зокрема щодо розподілу житлових приміщень у гуртожитках комунальної власності, переселення жителів гуртожитків, реєстрація мешканців та їхніх рідних тощо. Засідання відбуваються за участю представників правоохоронних органів, які захищають права мешканців, та підприємств, на балансі яких перебувають гуртожитки.
Наразі наглядову раду очолює начальник управління праці та соціального захисту населення Словян Воронецький. Результативність роботи формування, що працює на громадських засадах, висока. Це відзначають насамперед ті, хто тривалий час мав проблеми з житлом і їх вдалося вирішити позитивно. Зокрема, до 70% мешканців гуртожитків уже приватизували помешкання. В ряді приміщень гуртожитків проведено ремонтні роботи і покращено умови проживання. Скажімо, минулого року зроблено ремонт у 13 кімнатах в одному з гуртожитків на вул. Інститутській, у них заселені ті, хто конче потребував поліпшення житлових умов. У гуртожитках на вулиці Інститутській, 12/1, 6, 8 отримали помешкання 54 переселенці — 14 сімей вимушено переміщених людей із районів, де відбуваються бойові дії.
“Поліпшення житлових умов мешканців обласного центру — питання не одного дня, бо потребує колосальних фінансових ресурсів, — зауважує голова наглядової ради Словян Воронецький. — Але важливо, що керівництво міста розуміє масштабність проблем і береться їх вирішувати. Це і кошти на проекти реконструкції гуртожитків, на ремонти, а також правова підтримка громадян”.
Вікторія Стандрійчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *