Соціум

Як називатимуться вулиці після декомунізації…

Топонімічна комісія міської ради провела третє засідання щодо зміни назв понад 150 топонімів — вулиць, провулків та проїздів обласного центру. Одні з них підпадають під закон про декомунізацію, інші мають відповідати вимогам української державності.

Топонімічна комісія міської ради провела третє засідання щодо зміни назв понад 150 топонімів — вулиць, провулків та проїздів обласного центру. Одні з них підпадають під закон про декомунізацію, інші мають відповідати вимогам української державності.

Завдання не з простих, оскільки має конкретні терміни. Майже 50 назв декомунізуватимуть найперше. Ті, що найстаріші, отримали свої найменування ще до Другої світової війни, у першу повоєнну десятирічку… За цими назвами легко відслідковувати минулі епохи та їх представників, які, на жаль, не втрималися на штучних п’єдесталах. Тому члени топонімічної комісії визнали, що кожне рішення, за яке вони голосуватимуть, має бути виважене й аргументоване. Як зауважив секретар міської ради, голова комісії Михайло Кривак, на комісію покладається майже історичне завдання: аби топоніміка міста відповідала вимогам державності. Він висловив сподівання, що найближчих 25 років у місті нічого не доведеться перейменовувати.
Після обміну думками члени топонімічної комісії одностайно вирішили, що місто потребує, так би мовити, більше українськості. І для цього слід пропагувати тих людей, які прославили Хмельницький, Поділля, Україну. Деякі вулиці та провулки вирішено назвати на честь місцевих поетів, письменників, а також історичних постатей, котрі мають стосунок до нашого краю. Вулиці Гагаріна, наприклад, запропоновано повернути стару назву — Старобульварна. Замість Колгоспної у Гречанах — вулиця Квітки Цісик, а провулок маршала Красовського перейменують на честь гетьмана Мазепи. Вулиця Купріна, можливо, буде названа на честь Симона Петлюри, а Курчатова — Романа Шухевича. Прізвище Степана Бандери носитимуть вулиця та провулок маршала Рибалка. У Гречанах вулиця Ричка буде перейменована на честь Іоана Павла ІІ, а в Дубовому замість вулиці та провулку Раскової — Митрополита Шептицького.
Серед нових назв — вулиці Данила Галицького, Марусі Чурай, Івана Піддубного, Соломії Крушельницької, княгині Ольги та князя Святослава. На честь хмельницького скульптора               Миколи Мазура буде змінено назву вулиці Щербакова. Лезнівчани матимуть вулицю та провулок Микити Годованця, а також Ніни Косарєвої, а раківчани — вулицю Героїв АТО і Ракетників.
Наразі топонімічна комісія опрацювала увесь список, запропонований до змін. На сайті міської ради можна ознайомитися з усіма пропозиціями членів комісії, отримати коротку інформаційну довідку про тих, на чию честь названо топоніми Хмельницького.
Усе ж останнє слово щодо нових назв — за громадою. Мешканці міста можуть висловити власні пропозиції щодо перейменування під час громадського обговорення.
Михайло Кривак наголосив, що зміна назв не зобов’язує жителів змінювати реєстрацію адреси проживання або переоформлювати документи на право власності чи призначення субсидії, словом, нести фінансові витрати, бо про це подбає міська влада.
Вікторія СТАНДРІЙЧУК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *