Соціум

У свята і будні з піснею

Культурно-мистецький центр “Ветеран” у свята і в будні, як справжній воїн, на своєму посту, а його зброя — це пісня, музика і поетичне слово.

Культурно-мистецький центр “Ветеран” у свята і в будні, як справжній воїн, на своєму посту, а його зброя — це пісня, музика і поетичне слово.

Минув ще один рік — уже восьмий відтоді, як міська рада своїм розпорядженням відкрила шлях до творчих сердець хмельничан, зокрема відставних військових та інших категорій пенсіонерів, які перебувають на обліку в міській організації ветеранів України, аби вони мали змогу спілкуватися, ділитися успіхами й проблемами з однодумцями. Вони заслужили це багаторічною працею і тепер прагнуть продовжити своє активне життя, обговорити останні новини, згадати нелегкі життєві дороги та молодість, цікаво провести дозвілля. Не обходить ветеранів і така важлива тема, як патріотичне виховання підростаючого покоління, особливо в наш неспокійний час, а ще здоровий спосіб життя.
Отож вісім років тому переді мною постало питання: з чого почати? Досвід підказав: зі створення клубів за інтересами. Одним із наймасовіших став клуб любителів народної, авторської та патріотичної пісні й музики, до якого спочатку ввійшли 20 учасників з числа кращих виконавців аматорської творчості нашого міста в минулому. Нині їх уже більше 40, а клуб став ансамблем музики і пісні “Ретро”. Згодом за активну творчу діяльність і високу виконавську майстерність ансамблю присвоїли почесне звання народного. З числа учасників ансамблю були створені вокальні групи та малі вокальні форми. Такі групи виправдали себе, бо лише за минулий рік було здійснено понад 60 концертних виступів перед ветеранськими зібраннями, у школах та професійно-технічних навчальних закладах міста й області у рамках програми “Зустрічі поколінь”, музеях та ЖЕКах. Основна мета таких зустрічей — засобами музики й пісні виховувати справжніх патріотів, повагу та шану до людей старшого покоління. Згодом до центру “Ветеран” приєднався ансамбль польської пісні “Розмарин”, який успішно працює в напрямку розвитку і популяризації польської культури. Гарні творчі зв’язки маємо з обласним управлінням культури, обласним науково-методичним центром культури і мистецтва, благодійним фондом  “Хесед Бешт”,   ХКП “Електротранс”, Українською православною церквою та козацькими формуваннями. В подальшому КМЦ “Ветеран” планує розширити творчі зв’язки з іншими національними громадами для взаємозбагачення культур і традицій. Склалися міцні зв’язки з міською та обласною радами організацій ветеранів України. Часті зібрання, свята й ювілеї не обходяться без музики і пісні. Саме ці жанри музичного мистецтва близькі людям, особливо старшому поколінню. Щомісяця творчі колективи навідуються в місцевий госпіталь, де проходять лікування та реабілітацію ветерани минулих воєн та учасники АТО. Такі зустрічі ми називаємо пісенною терапією.
Навколо КМЦ “Ветеран” об’єдналися й клуби за інтересами, зокрема “Бойова подруга”, “Цікаві зустрічі”, шахово-шашковий клуб, “Танго”. Завдяки нашим поетам-піснярам Ользі Лихогляд, Миколі Дорожку, Володимиру Ярчуку вокальний жанр колективів та окремих виконавців збагачується цікавим репертуаром на місцеву та військово-патріотичну тематику, а відтак маємо своє неповторне обличчя.
КМЦ “Ветеран” став одним із активних творчих формувань нашого міста. Маємо постійну моральну та матеріальну підтримку від міського управління культури і туризму в придбанні сценічних костюмів, музичних інструментів, виготовленні афіш, проведенні щорічних обласних фестивалів ветеранських хорових колективів до Дня Незалежності України та створення пісень про рідне місто.
Пишаємося тим, що ансамблю “Ретро” пощастило випробувати свою майстерність на міжнародному фестивалі у Франції (м. Тулуза), а також взяти участь у творчих зустрічах ветеранських хорових колективів у Житомирі, Вінниці, у містах і райцентрах нашої області, а вокальній групі “Мелодія” виступити у Білорусі (м. Мінськ).
КМЦ “Ветеран” має чимало подяк, грамот, дипломів від міської ради, управління культури і туризму, галузевої профспілки за активну участь у ветеранському та волонтерському рухах, у благодійній громадській діяльності. Це надихає на подальшу активну діяльність і в новому році.
Михайло Люшня, художній керівник КМЦ “Ветеран”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *