Днями в храмі Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ міста Хмельницького урочисто відкрито “Двері Божого милосердя”. Архиєрейську літургію з цієї нагоди очолив владика Теодор (Мартинюк), єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії.
Днями в храмі Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ міста Хмельницького урочисто відкрито “Двері Божого милосердя”. Архиєрейську літургію з цієї нагоди очолив владика Теодор (Мартинюк), єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії.
Як повідомив настоятель храму, отець Іван Данкевич, у своєму зверненні до вірних владика підкреслив важливість милосердя, пригадав, що ми чекаємо і дуже тішимося з людського милосердя, а милосердя Боже є в мільйони разів більшим. Також з радістю представив усім присутнім копію ікони Богородиці “Милосердя Двері”. Ця ікона також є офіційною іконою Року Божого милосердя в УГКЦ.
Єпископ пояснив присутнім, що означає поняття ювілейного року. Адже у біблійній традиції ювілей — це Святий рік, який випадав кожні 50 років, а його метою було відновлення рівності всіх синів Ізраїлю, надаючи нові можливості сім’ям, які втратили майно, навіть — свободу, через борги. В ювілейний рік багатії відпускали невільників та повертали їм землі, які були відібрані в якості запоруки. Церква надала єврейському ювілеєві духовне значення. Ювілей полягає у загальному прощенні, відпусті, доступній для всіх, у можливості відновити взаємини з Богом та ближнім. Таким чином, Святий рік — це нагода для поглиблення віри й оновлення християнського свідчення.
Спочатку передбачалося, що такий ювілей відбуватиметься кожні 100 років, але згодом було вирішено, що для того, аби кожне покоління мало змогу пережити Святий рік, він випадатиме кожні 25 років.
Тож тепер у греко-католицькому храмі нашого міста є можливість отримати повний ювілейний відпуст, тобто відпущення всіх гріхів, кар і наслідків гріха. Для цього слід виконати певні умови: звершити паломництво до ювілейного храму, приступити до Святої Тайни Покаяння (сповіді), взяти участь у Святій Літургії та прийняти Пресвяту Тайну Євхаристії, вислухати науку про Боже Милосердя, промовити три рази “Отче наш…” та три рази “Богородице Діво…” у наміренні Святійшого Отця Папи Римського та один раз “Під твою милість прибігаєм…”, в намірі за мир в Україні вчинити діло милосердя щодо ближнього.
Отож “Двері Божого милосердя” відчинено для всіх, хто готовий крізь них пройти…
Наш кор.