Пленарне засідання третьої позачергової сесії міської ради, яке відбулося вчора, мало всі ознаки передсвяткового дійства з відповідними та обов’язковими подарунками. Депутати урочисто отримали постійні посвідчення міських обранців, а місту вони зробили свій особливий дарунок: ухвалили бюджет на наступний 2016 рік ще до новорічних та різдвяних свят. Приємну особливість визначив міський голова Олександр Симчишин: “Наш бюджет буде першим в області та Україні з уже корегованими показниками базового проекту”.
Пленарне засідання третьої позачергової сесії міської ради, яке відбулося вчора, мало всі ознаки передсвяткового дійства з відповідними та обов’язковими подарунками. Депутати урочисто отримали постійні посвідчення міських обранців, а місту вони зробили свій особливий дарунок: ухвалили бюджет на наступний 2016 рік ще до новорічних та різдвяних свят. Приємну особливість визначив міський голова Олександр Симчишин: “Наш бюджет буде першим в області та Україні з уже корегованими показниками базового проекту”.
Інформуючи сесію про розроблений варіант міського бюджету, начальник фінансового управління Сергій Ямчук акцентував, що він враховував пропозиції постійних комісій, які дозволили збільшити обсяги зведених доходів на понад 35 мільйонів гривень. Відтак за ростом статей доходів міська скарбниця порівняно з 2015 роком збільшилася на 65,5 мільйона, встановивши абсолютний рекорд попередніх часів — 1,6 мільярда гривень. Нові цифри враховують зростання у новому році мінімальної заробітної плати у бюджетній сфері, збільшення обсягів матеріальної допомоги різним категоріям населення, видатків на харчування учням 1-4 класів, забезпечення діяльності залізничної лікарні та амбулаторії у мікрорайоні Гречани, допомогу громадським організаціям, медичним закладам у придбанні медикаментів тощо. З нового року на баланс міста переходять сім закладів профтехосвіти, видатки на їх утримання в проекті бюджету передбачені на І квартал з подальшим уточненням. На думку Олександра Симчишина, міська влада згодом визначатиметься з потрібними місту напрямками профтехосвіти, оптимізацією їх мережі внаслідок цього і відповідним перепрофілюванням ліквідованих закладів або іншим їх використанням.
Зміни у державному бюджеті передбачають і видатки з надання пільг на проїзд, послуги зв’язку та інші пільги окремим категоріям населення відтепер з місцевих бюджетів. Щодо Хмельницького — скоригований варіант базового проекту міського бюджету передбачає збільшення цих видатків порівняно з минулим роком до 28 мільйонів гривень. Зростатимуть також показники освітньої субвенції — на 5,7 мільйона і призначення на оплату праці соціальним працівникам територіального центру соціального обслуговування — на 870 тисяч гривень. Водночас зменшуються показники медичної субвенції — на 4,35 мільйона, які однак, за словами Сергія Ямчука, не призведуть до зменшення заробітної плати працівникам галузі охорони здоров’я.
Загалом запропоновані видатки міського бюджету складатимуть 1,606 мільярда гривень, зокрема загального фонду — 1,346 мільярда, спеціального фонду — 167,6 мільйона. Резервний фонд визначений у сумі 11,7 мільйона, а бюджет розвитку за різними джерелами — 7,2 мільйона гривень. Як зазначив Олександр Симчишин: “Сформований проект бюджету забезпечує всі основні потреби міста у 2016 році, натомість у лютому він буде уточнюватися й коригуватися після змін у державному бюджеті”. Міський голова також акцентував, що пільговий проїзд, послуги зв’язку та деякі інші пільги ветеранам і окремим категоріям населення відтепер оплачуватимуть хмельничани — платники податків.
Оскільки підготовлений проект бюджету депутати попередньо детально опрацьовували в постійних комісіях і скориговували в процесі пленарного засідання, він практично не обговорювався. Лише Людмила Головко (фракція “Самопоміч”) запропонувала при уточненні бюджету передбачити надбавки до зарплати працівникам охорони здоров’я, котрі працюють в екстремальних умовах, а також забезпечити проїзними квитками тих, хто обслуговує хворих пацієнтів вдома. Її пропозиція була врахована протокольно. Лев Бірюк (фракція ВО “Батьківщина”) висловив надію, що з новим бюджетом 2016 рік буде кращим для хмельничан, ніж попередній. На його думку, “вони мають побачити, що нова міська влада працює саме для них”.
Запропонoваний проект бюджету депутати проголосували одностайно. Так само вони ухвалили рішення про встановлення пільги зі сплати земельного податку впродовж усього 2016 року для військових частин, розташованих на території міста. Єдиний виняток сесія, за пропозиціями Віталія Діденка (фракція ВО “Свобода”) і Сергія Болотнікова (фракція “За конкретні справи”), зробила для квартирно-експлуатаційного відділу (КЕВ), якому ця пільга надається поки що на один місяць із зобов’язанням навести лад у використанні земельних ділянок, які є у нього на балансі.
Пільги у сплаті земельного податку депутати затвердили також для всіх установ та об’єктів комунального господарства і комунальних підприємств, а також для юридичних осіб, які не мають доходів.
Сесія внесла зміни і до плану роботи міської ради на 2016 рік, перенісши на новий рік розгляд регуляторного акта щодо впорядкування плати за землю. Олександр Симчишин закликав депутатів і представників громадськості взяти активну участь у цій процедурі.
На цьому третя позачергова сесія, яка транслювалася в режимі прямого ефіру на сайті Хмельницької міської ради, свою роботу офіційно завершила.
Володимир Разуваєв