Соціум

До міського голови — з проблемами, пропозиціями…

На другому прийомі з особистих питань, який провів міський голова Олександр Симчишин, знову був аншлаг. Поспілкуватися виявили бажання до сотні хмельничан.

На другому прийомі з особистих питань, який провів міський голова Олександр Симчишин, знову був аншлаг. Поспілкуватися виявили бажання до сотні хмельничан.

До очільника міста звернулися люди, котрі торік улітку постраждали від дорожньо-транспортної пригоди, в яку потрапили з рейсовим автобусом на маршруті №9. Всі вони отримали різні травми, які нанесли шкоду здоров’ю. Але навіть через рік після ДТП потерпілі не можуть отримати грошову компенсацію, визначену рішенням міськрайонного суду. Кошти потрібні людям на повторні операції та довготривалу реабілітацію. Як поінформував представник міського управління транспорту та зв’язку, ПМП “Купава” позбавлене ліцензії на перевезення пасажирів, рахунки його заблоковані. Як виявилося, це підприємство (керівник Петро Стецюк) не має ні коштів, ні власного майна, яким би могла розпорядитися за законом виконавча служба. “Вашу ситуацію я знаю, — сказав Олександр Симчишин, — наразі наші юристи готують письмове звернення до виконавчої служби щодо забезпечення відшкодування коштів. Зі свого боку ми зробимо все можливе, щоб вас почули”. Міський голова запропонував заявникам скористатися правом отримання матеріальної допомоги від міста на найнеобхідніші ліки.
Наступна група скаржників представляла інтереси мешканців будинку, перед вікнами якого виросла прибудова, споруджена відомим у місті підприємцем Іваном Кульгуком. Люди стурбовані чутками про можливе банкрутство його приватного підприємства, яке стане на заваді вирішення справи в суді на їхню користь. Згаданий підприємець ігнорує підписання угоди про розірвання договору на оренду земельної ділянки, а отже, міська влада ініціюватиме звернення до суду, аби розірвати договір у судовому порядку.
Молода жінка, яка представляла інтереси чотирьох дорослих та двох дітей, хворих на муковісцидоз (спадкова генна хвороба), поділилася проблемою дороговартісного лікування.  Жінка просила матеріальної підтримки для регулярного придбання необхідних медпрепаратів. Олександр Симчишин запевнив, що на наступний рік збільшать фінансування медичної галузі міста, зокрема й для забезпечення ліками тих, хто стоїть на диспансерному обліку.
Із колективним зверненням прийшли підприємці, які торгують непромисловими товарами на алеї, що веде на центральний продовольчий ринок. Вони просили узаконити їх право займатися підприємницькою діяльністю саме в цьому місці, бо, мовляв, інших місць їм ніхто не пропонував. Міський голова пояснив, що не може дозволити стихійну торгівлю в центрі міста і запропонував пошукати самим нові облаштовані під торгівлю місця або ж згодитися на пропозиції міського управління торгівлі. “Давайте разом шукатимемо спосіб, аби всі залишились задоволеними. Уже сьогодні дам відповідне доручення профільному заступнику та начальнику управління торгівлі і вам запропонують місце, куди ви зможете переїхати. Розглянете альтернативні пропозиції та виберете найбільш прийнятне місце”, — переконував міський голова.
Хмельничани з вулиці Чорновола поділилися тривогою, що їхній будинок почав швидко руйнуватися. Вони звернулися з проханням створити незалежну комісію, яка провела б обстеження будинку і зробила висновки за даним фактом.
Група пенсіонерів прийшла з пропозицією, аби теплопостачальні підприємства, зважаючи на плюсову температуру надворі, економили газ. Адже попри те, що погода тепла, батареї в приміщеннях надто гарячі, тож будуть великі нарахування за тепло. Вислухавши заявників, Олександр Симчишин розповів, що міська влада добре розуміє проблеми людей і старається економити ресурси. Котельні комунальних теплопостачальних підприємств працюють на мінімальних потужностях.
Була колективна скарга від мешканців будинку №15 на вул. Соборній, які нарікають на недоотримання тепла в помешканнях, хоча плата за нього достатньо висока. Мешканка будинку №93 на проспекті Миру стурбована новим житловим будівництвом, яке ведеться поблизу її дому. Жінка занепокоєна, що забудовник має намір захопити чужу прибудинкову територію.
Кілька звернень стосувалися виділення земельних ділянок для індивідуального будівництва та гаражів, вирішення житлових проблем вимушених переселенців, учасників АТО, пересічних хмельничан. Просили посприяти у працевлаштуванні, влаштуванні дітей у дитсадочки. Традиційно були невирішені багаторічні спори з виділенням частки майна, приватизації земельної ділянки. Скаржилися на керівника освітнього закладу, на неналежне санітарне очищення дерев, на роботу комунальних служб та підприємств міста… Були цікаві та ділові пропозиції щодо облаштування притулку для бездомних тварин, підтримання порядку на вулицях міста й благоустрою.
Підсумовуючи дев’ятигодинний прийом громадян, Олександр Симчишин висловив надію, що в міру того, як будуть вирішуватися проблеми, кількість заявників зменшиться.
“Хоча, — зауважив міський голова, — основна причина багатолюдних прийомів, думаю, полягає у нашій відкритості, яку ми демонструємо в усьому”.
Вікторія СТАНДРІЙЧУК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *