Соціум

“Робімо добро, творімо красу…”

В обласному художньому музеї відкрилася виставка майстра народної творчості, члена двох Національних спілок — художників та майстрів народного мистецтва Ганни Єрменчук-Гручман.

В обласному художньому музеї відкрилася виставка майстра народної творчості, члена двох Національних спілок — художників та майстрів народного мистецтва Ганни Єрменчук-Гручман.

Народилася пані Ганна 1969 року в с. Хмелівка на Тернопільщині. 1989-го закінчила навчання у Косівському технікумі народних промислів за спеціальністю “Художня кераміка”. Поглиблювала і шліфувала майстерність в Українській академії друкарства у Львові та Народному університеті пропаганди пам’яток історії та культури. З 1990 року працює викладачем малюнка, композиції та скульптури у Волочиській дитячій школі мистецтв, де у 2005 році організувала творчу майстерню “Первоцвіт”. З 2006 року  викладає у Центрі розвитку дитини “Калинка” (м. Волочиськ) і Полянській ЗОШ, де також діє філія майстерні “Первоцвіт”. Виставкову діяльність розпочала 1989 року, 2012-ого отримала премію імені В’ячеслава Розвадовського.
Творчість Ганни Єрменчук-Гручман базується на традиціях народного мистецтва. Отож до експозиції увійшли писанки, травленки, вишивка, декоративний розпис, керамічні вироби: декоративні тарелі, глечики… Для робіт майстрині характерна  виразна художня мова, особливий мистецький почерк, який передає чітко означену, безкомпромісну життєву позицію. Вдивляючись у розписи художниці, поринаєш у світ гармонії.
Витонченість, відчуття ритму, композиційна довершеність притаманні квітковим композиціям “Соняшник”, “Квітне первоцвіт”. Враження мисткині від спостереження за навколишнім світом втілилося в анімалістичних та сюжетних композиціях. Тут ми бачимо і впертих баранців, і гордих птахів… Національний та етнографічний колорит, українську душу відтворено в роботах “Несе Галя воду…”, “Світанки й мереживо казкове” та інших.
Майстриня прагне, аби її твори були близькі та зрозумілі глядачам, щоб їхній зміст був чітко визначений і не вимагав пояснень.
Художниця, не акцентуючи уваги на власній популярності, постійно турбується про своїх учнів. Досить часто їхні роботи експонуються на виставках та конкурсах, де за останні п’ять років зібрали понад 90 дипломів, зокрема й лауреатів премії імені Людмили Мазур “Подільська палітра”. Частина учнівських робіт представлена в експозиції у галереї “На Проскурівській”.
Людмила Сковерко,
науковий співробітник музею

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *