Позачергова друга сесія Хмельницької міської ради сьомого скликання, яка відбулась у вівторок, як пояснив міський голова Олександр Симчишин на її початку, зібралася для вирішення кількох, а точніше двох важливих питань, які потребували консолідованого рішення всього депутатського корпусу, адже йшлося про перерозподіл бюджетних коштів.
Позачергова друга сесія Хмельницької міської ради сьомого скликання, яка відбулась у вівторок, як пояснив міський голова Олександр Симчишин на її початку, зібралася для вирішення кількох, а точніше двох важливих питань, які потребували консолідованого рішення всього депутатського корпусу, адже йшлося про перерозподіл бюджетних коштів.
Щодо інших трьох питань порядку денного: про затвердження заявок на отримання грантової допомоги на проекти програми японського уряду в Україні “Кусаноне”, обрання до складу редколегії газети “Проскурів” представників міської ради, затвердження складу комісії з питань поновлення прав реабілітованих, то вони не носили нагального характеру, хоча вочевидь розвантажили порядок денний наступної чергової бюджетної сесії, яка збереться ще до Нового року. До речі, міський голова проінформував депутатів, що базовий проект міського бюджету вже ввечері у вівторок вони мають отримати електронною поштою, що є одним із перших організаційних нововведень у роботі міської ради. Власне, як і те, що з цього пленарного засідання депутати почали голосувати на новій системі “Віче”, а відеотрансляція їхньої роботи тривала наживо на сайті міської ради.
Основним невідкладним питанням були зміни та доповнення до бюджету міста Хмельницького на 2015 рік, яке доповідав заступник міського голови Андрій Бондаренко. Доповнення до рішення 52-ї сесії “Про присвоєння звання “Почесний громадянин міста Хмельницького” також потребувало розгляду, адже і в ньому йшлося про освоєння бюджетних коштів. Депутати доволі оперативно у залі обговорили й прийняли відповідні рішення про перерозподіл бюджетних доходів, які спрямували на нагальні міські проблеми. Йшлося насамперед про додаткові кошти, які з’явились у міському бюджеті по суті завдяки ТОВ “Будівельний альянс Груп”, яке виграло тендер на продовження будівництва другої черги Чернелівського водогону, умовно кажучи, зекономивши 10 (!) мільйонів гривень для державного та частково міського бюджету. Тож вивільнені кошти міська рада цілком закономірно спрямувала на реконструкцію кількох артезіанських свердловин першого підйому Чернелівського водозабору та на будівництво напірного каналізаційного колектора на Західно-Окружній. З дохідної частини бюджету спрямували кошти, яких не вистачало, на придбання ще однієї, вже четвертої, квартири для сім’ї воїна-інваліда АТО згідно з рішенням ще вересневої сесії.
Бюджетно-фінансова складова у питанні про почесних громадян міста виникла тому, що свого часу міськрада, передбачивши їм матеріальну допомогу у розмірі двадцяти мінімальних зарплат, не створила механізму виплати тим почесним громадянам, яким це звання присвоєне посмертно або ж які фізично не можуть отримати гроші. Тож одноголосним рішенням депутати зняли цю проблему і така допомога невдовзі надійде їхнім рідним.
Ще одним слушним рішенням бюджетного характеру став перерозподіл понад 780 тисяч гривень на збільшення оплати праці педагогам міста. Гроші зекономлені у видатках на енергоносії завдяки доволі теплій погоді з початку опалювального сезону. Цю пропозицію озвучив секретар міськради Михайло Кривак і одноголосно її підтримали всі його колеги.
А щодо оновлення складу редколегії “Проскурова”, то до неї увійшли по одному представнику від усіх фракцій і двоє від фракції ВО “Свобода”.
Та найбільшу частину пленарного засідання сесії зайняв розгляд звернень від депутатів та окремих фракцій. Спершу депутат від фракції ВО “Батьківщина” Олег Певнєв озвучив консолідовану думку колег стосовно урядового проекту держбюджету на 2016 рік та спроб внести зміни до Податкового кодексу, що, на думку батьківщинівців, стане катастрофою для економіки держави, це підтвердив і Олександр Симчишин. Він, зокрема, зауважив, що через податковий тиск на малий та середній бізнес за новими правилами уряду міський бюджет може недоотримати понад 100 мільйонів гривень. Голова фракції партії ВО “Свобода” Віталій Діденко у пропонованому ним зверненні та виступі був більш категоричним і зажадав негайної відставки уряду Арсенія Яценюка, дії якого назвав антинародними. Щоправда, його однопартійка, депутат Леся Герасимчук запропонувала окреме звернення від “Свободи” про захист соціальних стандартів у всіх сферах. Представник фракції партії “Самопоміч” Юрій Вавринчук запропонував колегам підтримати звернення до Верховної Ради про призначення позачергових виборів Криворізького міського голови, яке невдовзі було практично одноголосно підтримане. Його колега по фракції Олександр Василишин запропонував парламенту переглянути механізм нарахування коефіцієнтів грошової індексації оцінки землі, хоча колеги завважили, що з ініціативи народного депутата України від нашого міста Сергія Мельника вже внесено відповідний законопроект. Тож депутати після обговорення цих звернень та невеличкої перерви з ініціативи голови фракції “БПП “Солідарність” Григорія Галкіна вирішили, відредагувавши, об’єднати звернення, озвучені Олегом Певнєвим та Лесею Герасимчук, в одне разом зі зверненнями “Асоціації Хмельницьких ринків” та профспілки захисту підприємців. Звернення, озвучене Віталієм Діденком, яке, власне, й викликало перерву у фракції БПП, депутати підтримали з другого разу лише 23 голосами, виключивши з його тексту ряд сумнівних, на думку декого з них, тверджень.
Власне після розгляду звернень сесія закінчила свою роботу, депутати ще встигли, так би мовити, у вільному режимі обговорити кандидатури на посади начальників ряду управлінь, яких пропонує міський голова. Поспілкувалися з Сергієм Ремезом, який розглядається як кандидат на посаду начальника управління молоді та спорту, Артемом Ромасюковим, який готується очолити управління культури та туризму, та Романом Миколаївим, якого висунуто на посаду начальника управління освіти. Між депутатами й кандидатами на ці посади відбувся доволі змістовний діалог і, здається, претенденти пройшли депутатське “хрещення” успішно. Попереду у них подібний захист своїх програм перед громадськістю.
Б.Демків