Соціум

Прикордонна академія на шляху до євростандартів освіти

Серед заходів з нагоди 23-ї річниці Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Б.Хмельницького у навчальному закладі відбулася зокрема VІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція “Освітньо-наукове забезпечення діяльності правоохоронних органів і військових формувань України”, яка зібрала науковців з Києва, Одеси, Львова, Херсона, Житомира, Харкова, Хмельницького, Луцька. Були також гості з Кокшетау-ського університету імені Абая Мирзахметова (Казахстан) та навчального центру імені Солдатів Прикордонного корпусу Прикордонної варти м. Кентшин (Польща).

Серед заходів з нагоди 23-ї річниці Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Б.Хмельницького у навчальному закладі відбулася зокрема VІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція “Освітньо-наукове забезпечення діяльності правоохоронних органів і військових формувань України”, яка зібрала науковців з Києва, Одеси, Львова, Херсона, Житомира, Харкова, Хмельницького, Луцька. Були також гості з Кокшетау-ського університету імені Абая Мирзахметова (Казахстан) та навчального центру імені Солдатів Прикордонного корпусу Прикордонної варти м. Кентшин (Польща). У заході взяли участь представники Міністерств оборони та внутрішніх справ України, Служби безпеки, Національної гвардії, Державної фіскальної служби. Долучилися й представники Міністерства освіти і науки, департаменту освіти і науки облдержадміністрації, Міжвідомчого науково-дослідного центру з проблем боротьби з організованою злочинністю при Раді національної безпеки і оборони України, ректори та провідні науковці з інших навчальних закладів і наукових установ України.
Учасники конференції обговорили стан та перспективи розвитку освіти і науки у вищих навчальних закладах, провели апробацію результатів наукових досліджень, обмінялись інформацією з питань освітнього та наукового забезпечення діяльності правоохоронних органів України. Серед найбільш актуальних проблем, що обговорювалися під час конференції, — аспекти конструювання, експлуатації та модернізації озброєння, військової техніки й інженерно-технічних засобів, психологічні аспекти діяльності силових структур держави, модернізація фахової підготовки і формування професійної компетентності майбутніх кадрів та інші.
Відкрив конференцію заступник голови Держприкордонслужби України генерал-лейтенант Олег Бляшенко, зазначивши: “Сьогодні Національна академія Державної прикордонної служби України — це багатопрофільний навчальний заклад, потужна кузня кадрів. Понад 10 тисяч випускників академії успішно проходять службу в підрозділах та частинах Державної прикордонної служби, внутрішніх військах та в інших підрозділах. Тисячі охоронців кордону брали участь в антитерористичній операції, майже 70 прикордонників загинули”.
Ректор НАДПСУ, доктор технічних наук Олег Шинкарук також відзначив успіхи академії, її потужний викладацький потенціал. Тут діють дві спеціалізовані вчені ради з правом прийняття до розгляду й захисту докторських дисертацій та дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук. Щорічно в академії захищають 1-2 докторські та 25-30 кандидатських дисертацій. Ліцензовано магістратуру факультету “Правознавство”, а наступного року планують відкрити магістратуру “Правоохоронна діяльність”. На кафедрах академії створені гуртки наукового товариства слухачів, курсантів і студентів, щороку розробляються до 140 наукових праць. “За ці роки зроблено вагомий внесок у справу підготовки висококваліфікованих офіцерів для підрозділів охорони кордону. Саме за рахунок відданої та плідної роботи колективу академії забезпечено постійне зростання ефективності освітнього процесу, підвищення якості підготовки офіцерів-прикордонників”, — наголосив Олег Шинкарук. Він висловив вдячність та повагу всім ветеранам-прикордонникам, “які стояли біля витоків створення навчального закладу та самовідданою наполегливою працею будували його, а також усім працівникам закладу за роботу на ниві навчання та формування висококласних спеціалістів для захисту держави”.
Після заслуховування доповідей учасники конференції працювали у восьми секціях.
Під час перерви в роботі секцій відбулася ще одна знакова для академії подія: відкриття спортивного залу площею 800 квадратних метрів. Урочистий момент прийшли розділити керівники міста й області: міський голова Олександр Симчишин, голова обласної ради та ОДА Олександр Загородний, т.в.о. начальника головного управління Національної поліції в Хмельницькій області Микола Семенишин, перший ректор вишу, почесний громадянин міста Хмельницького Борис Олексієнко, представники духовенства, викладачі, курсанти, студенти.
В академії планують відкрити центр фізичної реабілітації для військовослужбовців, зокрема тих, хто воював на Сході, і одна із його складових — спортивний зал.
“Упродовж восьми років приміщення було не придатне до використання. Для ремонту скооперували кошти з місцевої казни та частково академії. Приміщення відремонтували за три місяці, вклавши в нього понад 1,5 мільйона гривень. Тут передбачено як проведення спортивних ігор, так і реабілітаційних заходів для прикордонників.
Академія пишається своїми спортивними досягненнями. Заклад підготував 30 майстрів спорту. Тому спортивна підготовка курсантів завжди на першому місці”, — зауважив начальник кафедри особистої безпеки полковник Олег Фігура і розповів, що згодом візьмуться за ремонт ще одного приміщення площею 400 квадратних метрів.
Керівництво вишу запевняє, що на досягнутому зупинятися не будуть, у подальших планах — використання європейських стандартів освіти, стратегічне партнерство з навчальними закладами Європи та США.
Вікторія СТАНДРІЙЧУК
На фото: урочистий момент перерізання стрічки на відкритті нового спортзалу; польські науковці
під час конференції
Фото Миколи ШАФІНСЬКОГО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *