Добра традиція склалася в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Миколи Островського — щороку відзначати тиждень світових культур.
Добра традиція склалася в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Миколи Островського — щороку відзначати тиждень світових культур.
Минулого четверга у читальні відбувся вечір-зустріч “Мости порозуміння”, мета якого —довести учням та студентам міста, що для порозуміння з країнами-сусідами по континенту потрібно вивчати їхні мову (мови країн, представлених на заході, вивчаються у навчальних закладах міста), культуру, загалом чимало знати про них.
Представники навчальних закладів проклали “Мости порозуміння” з Італією, Румунією, Туреччиною, Німеччиною, Угорщиною, Францією, Америкою, Польщею, Англією та Словаччиною.
Учні шкіл №№8, 6, вихованці базового медичного коледжу, кооперативного торговельно-економічного інституту, курсанти Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Б.Хмельницького мовами європейських країн розповіли про їх визначних представників, головні пам’ятки культури, розіграли сценки, відтворюючи традиції країн, навіть станцювали народні танці та заспівали відомі національні пісні.
Першою представили на вечорі Італію. З найвідоміших її принад — Середземне море, Сицилія, Сардинія, Страдіварі, Джордано Бруно, Мікеланжело… Італійці — народ найспівучіший, тому на вечорі-зустрічі у виконанні учнів СЗОШ №8 прозвучала пісня “Lasciate mi Cantare”. Публіка насолодилася й італійським танцем тарантелла.
Королівську країну — Англію представили віршами романтика Джона Кітса, а ще студенти торговельно-економічного інституту зняли відеоролик, де зіграли співрозмовників з британськими інвесторами в одному з міських кафе. Поважних гостей розпитували про ділові справи під улюблений англійський напій — чай з молоком.
Захоплювало і представлення туристичної Туреччини. Лауреатка та переможниця міжнародних танцювальних конкурсів Маргарита Лімбах виконала східний танець.
Як гарно звучить румунська мова, скільки привабливого у Румунії продемонстрували та розповіли курсанти академії.
Чи не найяскравіше представили студенти й школярі Німеччину. Особливо розрядила присутніх вікторина комічного німецького учня, котрий перед школою повторює вивчене про Батьківщину. Допомогли йому у цьому гості заходу, за що навіть отримали подарунки. Казковий школяр запитував і про головні свята Німеччини. Наприклад, присутні дізналися, що День Валентина у Німеччині вважається Днем душевнохворих, один із тамтешніх пасхальних символів — заєць. Нагадали й про інші цікаві факти, зокрема відомий світу кінофестиваль Берлінале.
Чимало корисної інформації дізналися учасники й гості “Мостів порозуміння” про інші країни.
“Подібні заходи проводимо щороку і щоразу діти знаходять цікаве, інформують про щось нове”, — каже ініціатор проведення заходу, бібліотекар Світлана Сліпун.
Ірина САЛІЙ