Соціум

Шкільний музей — осередок просвіти і культури

Хмельницька СЗОШ №19 імені академіка Михайла Павловського, окрім освітньої діяльності, водночас є чи не єдиним у мікрорайоні Ружична осередком просвіти і культури. Традиційно саме тут проводяться зібрання громади, зустрічі з цікавими особистостями, які прославили свою малу батьківщину та стали відомими в Україні та за її межами.

Хмельницька СЗОШ №19 імені академіка Михайла Павловського, окрім освітньої діяльності, водночас є чи не єдиним у мікрорайоні Ружична осередком просвіти і культури. Традиційно саме тут проводяться зібрання громади, зустрічі з цікавими особистостями, які прославили свою малу батьківщину та стали відомими в Україні та за її межами.

Особливу роль у цій роботі відіграє зразковий меморіальний музей академіка М.Павловського, активісти якого ось уже впродовж 11 років займаються ще й дослідницькою роботою. Неодноразово вони ставали призерами міських та обласних конкурсів.
Нинішній час, коли Україна відстоює шлях до Європи, не втомлюючись нагадувати світовій спільноті про анексію Криму, війну на сході країни, вимагає нових, більш дієвих форм виховної роботи щодо формування у школярів патріотизму та свідомої громадянської позиції. Це добре знає заступник директора з виховної роботи Валерій Проектор. На щастя, підтримку та розуміння колег він знаходить повсякчас.
Слід відзначити оновлений волонтерський рух, який за покликом серця, з власної волі очолила вчитель англійської мови Уляна Малицька, яка зуміла згуртувати навколо себе однодумців — молодь, старше покоління. З її легкої руки закипіла робота, активізувався волонтерський рух у школі. Однією з найактивніших серед учнівського колективу є Вероніка Присяжна, учениця 11-А класу. Волонтерами є і учні, і їхні батьки. І це не під тиском, не з примусу, а від великого бажання допомогти тим, хто в АТО, у шпиталях… Листи, малюнки, кошти, виручені на благодійних ярмарках, продуктові набори, одяг відправлялись на фронт. Було організовано також збір коштів для транспортування техніки в АТО. Неодноразово діти відвідували поранених у шпиталі, запрошували на зустрічі бійців 7-го батальйону ДУК “Правий сектор”. Ось який запис залишили бійці у Книзі відгуків музею та на своїй сторінці у Фейсбуці: “Яким було наше здивування, коли ми побачили повнісіньку актову залу та коридор, заповнений учнями, які нас вітали. Діти подарували нам вірші та позитивні емоції, а ще — портрети побратимів, які незабаром будуть відправлені рідним та близьким добровольців. Їхні фотокопії — на передову бійцям. По завершенню заходу побратими отримали величезний синьо-жовтий торт,  завітали у шкільний меморіальний музей академіка М.Павловського. Велика дяка всім, хто долучився до цієї зустрічі. Адже з таким тилом не страшний жоден ворог!”
Безперечно, незабутньою подією в шкільному житті стало відзначення 21 листопада Дня гідності та свободи. Зазвичай тихі в суботній день шкільні коридори наповнились гомоном дітей та батьків. В актовій залі яблуку ніде було впасти. Та незвична для такої кількості людей тиша запанувала тоді, коли ведучі урочистостей — одинадцятикласники Вероніка Присяжна та Дмитро Банкет емоційно розпочали захід, приурочений другій річниці початку Майдану. На екрані один за одним змінювались фрагменти кінохроніки Революції гідності, у супроводі “Качі” пропливали обличчя героїв Небесної сотні…
Діти теж отримали можливість стати героями екрана, адже взяли участь в інтерв’ю, відповідаючи на запитання: “Хто для вас є героєм нашого часу?” та “Що ми повинні зробити, щоб країна жила краще?”. Монологи дітей приємно вразили глибиною і душевністю.
Дуже вдало були підібрані уривки прози, ліричні вірші, пісні, що, без сумніву, сприяло формуванню духовності підростаючого покоління.
Історія твориться на наших очах. Це відчули всі присутні, особливо молодь і діти, яким належить будувати майбутнє країни. Саме молодь сьогодні в авангарді безупинного руху в Європу. Вона засвоює мови, розвиває таланти, оволодіває фаховою майстерністю, пізнає, вивчає національні традиції та культуру, думає про те, як прислужитися рідній країні, своєму народові. Вона встановлює мости порозуміння з молодими європейцями.
Любити Батьківщину, бути справжніми патріотами — велике мистецтво, якому слід вчитися повсякчас. Про це не забуває колектив СЗОШ №19 ім. академіка Михайла Павловського, сприяючи національному “дозріванню” своїх вихованців.

Ганна Кухтюк, завідувач шкільним музеєм
На фото: виступ вокальної  групи 6-8 класів з піснею Святослава Вакарчука “Не твоя війна”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *