Під такою назвою відбувся перший у нашому місті фестиваль ветеранів, на якому демонструвалися таланти людей старшого віку. Організували захід міська рада організації ветеранів України, яку очолює Гаптульмунір Садиков, та міське товариство Червоного Хреста під керівництвом Ольги Василюк. Відбувся фестиваль 18 листопада у міському Будинку культури.
Під такою назвою відбувся перший у нашому місті фестиваль ветеранів, на якому демонструвалися таланти людей старшого віку. Організували захід міська рада організації ветеранів України, яку очолює Гаптульмунір Садиков, та міське товариство Червоного Хреста під керівництвом Ольги Василюк. Відбувся фестиваль 18 листопада у міському Будинку культури.
Розпочався захід виставкою виробів, створених руками ветеранів. Тут були представлені і картини, і вишивка, і різноманітні поробки, а ще книги, авторами яких стали люди поважного віку, котрим є що розповісти наступним поколінням.
85-річна Людмила Рибакова представила вироби з мушлі, Раїса Полякова — з соломки, а ще барвисті рушники та макраме. Вишуканими вишивками дивували Валентина Мігаль, Марія Сачок, Марія Романчук, Тетяна Хрустова, Катерина Малик, Лідія Федорова. Зачудовані були глядачі писанками зі страусових яєць, виконаними Ганною Савчук, а також її картинами з оригінальною технікою вишивки. Сподобались і ляльки та вироби з природних матеріалів Фаїни Лурьє. А ветеран війни, почесний громадянин Хмельницького Іван Бабак поділився своїм живописним даром — написані картини зібрали чи не найбільше глядачів. Практичні побутові поробки підготувала на виставку Жанна Лоза, а Валентина Муратова — ніжні хустинки, мережані шовком.
На книжковій виставці були представлені видання Юхима Нетяги, Галини Ісаєнко, Бориса Стрілецького, Петра Савчука, Олександра Макаревича, Геннадія Тукачова, Юрія Букатевича, Миколи Коваля, Миколи Рязанцева, Івана Бабака.
Все ж основне дійство відбувалося на сцені Будинку культури, коли художні номери демонстрували творчі колективи ветеранів, а також сольні виступи поважних за віком самодіяльних артистів. Сольною вокальною композицією розпочала концерт Раїса Польова, а її матуся Варвара Максимова, котрій, до речі, у грудні, маємо надію, виповниться 104 роки, прочитала вірші “Лист до сина” та “Старий і смерть”. Далі естафету підхопив найстарший, найчисельніший та найповажніший з хорових колективів міста, це — “Надвечір’я” під керівництвом Бориса Лободюка. Хористи порадували слухачів відшліфованим виконанням уже відомих та нових пісень. А клієнти територіального центру соціального обслуговування інсценували постановку “Язиката Хвеська”, у головних ролях — Анастасія Шейко (Хвеська) та Микола Товстик (Пилип). Марія Климова прочитала душевний вірш, а хоровий колектив центру “Єдність” закликав “Єднаймося, люба родино!”. Гостем ветеранського фестивалю став фольклорний колектив “Книжківчанка”, котрий яскраво виступив з українськими народними піснями. Власну поезію представив Віктор Сергєєв. А хоровий ансамбль “Віта”, яким керує Олександр Грудський і який діє при геріатричному пансіонаті, піснею “Запали свічу” не залишив байдужим жодного глядача, як і емоційне слово культорганізатора пансіонату Тамари Попик. Благодійний фонд “Хесед Бешт” також долучився до участі у фестивалі — неповторністю ансамблю “Подруги”, котрі пісні “Волонтери” та “Сім сорок” виконали з неабияким артистизмом, а Надія Рибак віршем “Старість” потішила й розрадила глядачів. Поети Володимир Олійник та Микола Дорожко власними творами торкнулись душі кожного з присутніх. Завершив фестивальне дійство потужним виступом народний ансамбль “Ретро”, яким керує Михайло Люшня. Колектив продемонстрував розмаїття талантів своїх учасників, зокрема й солістів Раїси Ремінної, Леоніда Гриціва, а ще музиканта оригінального жанру Олександра Доровського, котрий навіть звичайну пилку перетворює на музичний інструмент.
Щиру вдячність почули учасники й організатори фестивалю від настоятеля Святогеоргіївського храму отця Олександра, а ще — прохання про Боже благословення та подарунки: іконку-оберіг кожному артисту. Священик також розповів про благодійний фонд храму, акцентувавши, що кожен, хто потребує, може звернутися туди за допомогою.
Голова обласної організації ветеранів Володимир Купратий привітав організаторів фестивалю із гарним почином та побажав, аби він, ставши традиційним, проводився і в наступні роки. Чимало зусиль до організації доклали Ольга Василюк із Червоного Хреста й Гаптульмунір Садиков, голова ветеранської організації міста. Вдячні організатори й благодійникам, котрі подарунками нагородили артистів за творчість. Це — депутати міської ради Станіслав Мельник, Сергій Болотніков, а ще приватні підприємці-квітникарі з Книжковець Тамара Печерик, Руслан Боричко та Лариса Мартинчук.
Дебютний фестиваль вдався. Може, не все склалося, як планувалося, проте початок гарній справі зроблено. Тож є сподівання, що фестиваль “Хоча вік поважний, але я ще важний!” матиме продовження. Адже таланти людей на пенсії не можна ховати у чотирьох стінах, їх слід демонструвати, старенькі мають зустрічатися, ділитися своїми здобутками, напрацюваннями, спілкуватися… Хмельницький на такі таланти багатий, а фестиваль — вдале поєднання часу і місця, щоб талантами ділитися.
Валентина КОЛЯДЕНКО, керівник волонтерського центру “Пенсіонер” міської ради ветеранів
На фото: Іван Бабак та його картини; виступають актори територіального центру з “Язикатою Хвеською”