Минулої п’ятниці у музеї історії міста відчувався подих Карпат. Це 15 акварелей презентувала художниця Анна Трачук на експозиції “Карпатські мотиви”.
Минулої п’ятниці у музеї історії міста відчувався подих Карпат. Це 15 акварелей презентувала художниця Анна Трачук на експозиції “Карпатські мотиви”.
Про авторку читачі “Проскурова” чують не вперше, бо вже презентувала картини на виставках, спільних з мамою, яка є її натхненницею, бо часто разом подорожують Карпатами.
Цього разу авторка дозріла до другої персональної експозиції. Каже, тут мотиви Яремчі, Яблуниці, Верховини та інших улюблених мальовничих місць у Карпатах.
Техніка виконання — акварель по мокрому. “Коли завершую роботу, деякі деталі вношу по сухому, це додає картині певної об’ємності. Якщо всю роботу пишеш по мокрому, не досягаєш чіткості пейзажу.
Роботи створюю у різний час доби і року. Тут потрібно особливо звертати увагу на гру світла, яке змінюється кожні 20 хвилин. Малюю з натури, бо за згадкою важко передати реальний стан природи Карпат”, — розповідає Анна Трачук.
Хто бував у Карпатах, знає, що місцеві пейзажі, де поруч сніг і зелень, сонце і туман, заворожують, реалістично їх передати художнику дуже важко, але Анну Трачук це не злякало. Особливо їй вдаються акварелі, де зображені сутінки, у них відчувається магія, загадка… На авторських полотнах незаймана природа Карпат доповнюється вкрапленням побуту тамтешнього населення — одинокі дерев’яні хатини, паркани і жодної людини, що створює особливу ауру. Говорять же Карпати мовою “Лісової річки”, а милують тим, як “Цвіте черешня”, “Золотою осінню” тощо.
Професійним художникам, які зійшлися привітати молоду мисткиню, дуже сподобалася її картина “Гора Говерла в останніх променях сонця”, кольорова гама тут світла, ніжна, справжня, наче дивишся на гори крізь вікно.
Вітали Анну з презентацією власної експозиції музейники, колеги з кафедри рисунку та проектної графіки Хмельницького національного університету, де викладає, художники, студенти.
На завершення заходу авторка подарувала присутнім кілька пісень у власному виконанні під акомпанемент гітари.
Нині роботи Анни Трачук можна знайти у художніх салонах та в мережі Інтернет.
Ірина САЛІЙ
Фото Миколи ШАФІНСЬКОГО