Дозвілля сучасної молоді не обмежується розвагами у нічних клубах. Обдаровані хлопці та дівчата гуртуються в закладах, де розвивають свої інтелектуальні, художні та інші здібності, формуються як особистість. До таких закладів належить Державний центр естетичного виховання учнівської молоді. Вже 40 років тут виховують молоду еліту міста і краю. Детальніше про його роботу у розмові з директором Центру Тетяною Григорчук.
Д— Як допомагаєте дітям самотужки координувати та організовувати своє дозвілля, впливати на організацію навчального-виховного процесу?
— Тут ми є сірими кардиналами — лише направляємо їхнє завзяття у правильне русло. Активна діяльність учнівського самоврядування розпочалась у 2007 році. Рада учнівського самоврядування керується положенням, меморандумом та угодою про співпрацю між лідерами та департаментом освіти і науки облдержадміністрації. Головою учнівського самоврядування є президент, якому підпорядковані міністерства, що працюють з учнями відповідно до річного плану роботи. Тут проходять волонтерські зустрічі та акції, благодійні заходи, флешмоби…
Двічі на рік лідери учнівського самоврядування беруть участь в обласних семінарах-практикумах, школах “Молодий лідер” та зборах Всеукраїнської ради учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів.
Одним із найцікавіших заходів цьогоріч став навчально-патріотичний зліт обласної ради учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів, що відбувся у смт Стара Ушиця. На берегах Дністра проходили спортивні змагання, квест, козацькі забави, презентація учнівських творчих проектів, навчально-мотиваційні тренінги за участю професійних методистів, тренерів.
У рамках заходу відбувся міні-фестиваль “Енерджі-фест”, що складався з презентації авторських учнівських пісень, читання гуморесок, боді-арту, змагань з волейболу, показу вистав.
Під час зльоту не тільки налагоджено зв’язки з лідерами учнівського самоврядування, а й обрано нового президента.
— Найкращим доказом відмінної роботи є успіх вихованців.
— У нас навчалося чимало нині відомих людей. Наприклад, співачка Наталя Валевська. А ще пишаємося зразковими ансамблями танцю “Дивосвіт” (керівник Рина Фіцько) та “Любисток” (Олена Олійник), які брали участь у міжнародних фестивалях у Туреччині, Греції, Австрії, Угорщині, Чехії.
Майстерність народного ансамблю танцю “Поділля” під керівництвом Сергія Педана теж знає не лише Україна. Колектив — постійний учасник міжнародних фольклорних фестивалів танцю у Франції та Іспанії. Горді народним фольклорним гуртом “Ладовиці” (керівник Ірина Телюх), зразковим ансамблем народної музики “Бужани” ВПУ №25 (керівник Станіслав Кравчук), зразковим ансамблем “Збручани” Волочиського промислово-аграрного професійного ліцею (наставник Валерій Штанькевич) та іншими.
Щороку творчі колективи професійно-технічних навчальних закладів області та Центру беруть участь у міжнародному конкурсі шкільних медіа, всеукраїнському конкурсі КВК-ЮІР, всеукраїнських фестивалях-конкурсах “Молодь обирає здоров’я”, “Червона рута”.
Наш Центр також є ініціатором численних мистецьких змагань, масових заходів, зокрема огляду-конкурсу колективів художньої самодіяльності, конкурсу української патріотичної пісні, конкурсів-виставок вертепів та витинанок, писанкарства та вишивки на пасхальну тематику, конкурсів гумористів, читців, молодіжних газет, фестивалів інструментальної музики, фотоконкурсів, фольклорних експедицій та багатьох інших.
— Щоб стільки зробити, організувати, потрібен надійний колектив.
— Вважаю, у нас працюють професіонали — кілька десятків досвідчених і молодих педагогів, котрі постійно вдосконалюють свою майстерність.
— Як визначаєте рівень професіоналізму колективу?
— На семінарах, курсах, форумах тощо. Один із найближчих форумів відбудеться незабаром у столиці, де висвітлюватимемо тему “Іноватика у сучасній освіті”. Сподіваємося на гарний результат.
— Події на сході країни спонукають культурні та освітні заклади до проведення різноманітних благодійних заходів на підтримку бійців у зоні АТО. Як із цим у вас?
— Центр естетичного виховання учнівської молоді долучився до благодійної акції “Голос миру”, ініційованої обласною радою учнівського самоврядування, облдержадміністрацією та владою міста. Кращі колективи та солісти ПТНЗ виступили на підтримку бійців АТО у телерадіокомпанії “Поділля-центр”, проводили благодійні ярмарки. В рамках акції відбулася низка патріотичних заходів, зокрема й зустріч з учасниками АТО.
— Дякую за розмову.
Ірина САЛІЙ