Соціум

Хто має зробити ремонт на станції швидкої допомоги?

Шановна редакціє!
Хочу поділитися враженнями  про рівень вітчизняної медичної служби, зокрема Хмельницької міської лікарні. Якось завітала на підстанцію швидкої медичної допомоги, що в міській лікарні, за допомогою і була вражена умовами, в яких тут працюють медики. Підлога рухається, грає, як у філармонії. Хоча працівники похвалились, що раніше було ще гірше — з дірками в підлозі. Але…

Шановна редакціє!
Хочу поділитися враженнями  про рівень вітчизняної медичної служби, зокрема Хмельницької міської лікарні. Якось завітала на підстанцію швидкої медичної допомоги, що в міській лікарні, за допомогою і була вражена умовами, в яких тут працюють медики. Підлога рухається, грає, як у філармонії. Хоча працівники похвалились, що раніше було ще гірше — з дірками в підлозі. Але й нова далека від того, що можна назвати підлогою. Лінолеум порваний, люди мають високо піднімати ноги, щоб не впасти. А як побачила туалет (після сечогінних прийшлось завітати до “музею антисанітарії”), просто слів забракло. Ним користується половина поверху, але жодна організація не спромоглась організувати його благоустрій (міська лікарня, станція швидкої медичної допомоги). Апогеєм вражень стало щуреня, котре вибігло з цієї “чудової” підлоги.
Я впевнена, що довести до належного рівня умови в цьому медичному закладі не потребує значних зусиль та коштів. Допоможіть, будь ласка.
Людмила Шиманська

Прокоментувати цей лист ми попросили керівників обох зацікавлених закладів. Ось що вони відповіли.
Володимир Розгонюк, головний лікар міської лікарні:
— Приміщення, про яке йдеться, в межах корпусу №3 міської лікарні, але, починаючи з 1998 року, перебуває у безоплатній оренді обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (колишньої станції швидкої допомоги). Рішенням виконавчого комітету міської ради від 11.09.2014 року його оренда була підтверджена. У якому стані воно перебуває, нам добре відомо, але якби ми навіть хотіли зробити там ремонт, не маємо такої можливості за діючим законодавством. Натомість ці площі — 163,7 кв. м до моменту передачі в оренду були у складі одного з відділень лікарні й мали нормальний робочий вигляд. З прикрістю розуміємо, що в нинішньому стані це приміщення лише шкодить іміджу міської лікарні, але, на превеликий жаль, щось вдіяти не маємо права.
Юрій Данюк, заступник головного лікаря обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф:
— У приміщенні міської лікарні розташований один із наших підрозділів — станція швидкої допомоги №4. Для неї ми орендуємо ці площі, але орендні умови визначені як короткострокові. Отож для проведення капітального ремонту цього приміщення потрібні відповідні дозволи, а головне — кошти. Поки що не маємо ні одного, ні другого, хоча певний ремонт туалету нам уже вдалося здійснити. Наш центр існує лише два роки й об’єднує всі колишні станції швидкої допомоги області. На жаль, ситуація у районах є ще гіршою, ніж з приміщенням у Хмельницькій міській лікарні: тут є хоча б дах над головою і тепло. Зрозуміло, що нам хотілося б, щоб у наших працівників також були належні комфортні умови для праці, але поки що це лише наші бажання. Для центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф першочерговим завданням є створення єдиної диспетчерської служби, на всі інші потреби, крім захищених статей, не передбачено фінансування з бюджету області, хоча відповідні звернення від нас є. Отож чекаємо, що з формуванням нового бюджету обласної ради покращиться фінансування галузі охорони здоров’я краю, відтак і нашого центру. Лише тоді ми зможемо наводити лад у себе і своїх підрозділах. На жаль, це поки що є загальнодержавною проблемою.

Від редакції:
Пані Людмилі Шиманській та газеті “Проскурів” також залишається сподіватися на те, що ситуацію зі станцією швидкої допомоги №4 не залишить поза увагою департамент охорони здоров’я обласної державної адміністрації, як і всіх інших закладів цієї галузі на території краю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *