Хто ж із двох кандидатів на посаду міського голови має краще бачення розвитку міста й вирішення його нагальних проблем, хмельничани змогли оцінити у понеділок під час дебатів між Олександром Симчишиним і Костянтином Чернилевським у прямому ефірі ХОДТРК “Поділля-центр”.
Хто ж із двох кандидатів на посаду міського голови має краще бачення розвитку міста й вирішення його нагальних проблем, хмельничани змогли оцінити у понеділок під час дебатів між Олександром Симчишиним і Костянтином Чернилевським у прямому ефірі ХОДТРК “Поділля-центр”.
Фактично формат дебатів став сучасним способом дискусії обох кандидатів на посаду міського голови, в якій визначальним є конкурування ідей.
Як відомо, передвиборчі дебати стали традицією у демократичних країнах. Тож теледебати, запропоновані “Поділля-центром”, є новим форматом для Хмельницького.
Діалог кандидатів за участю журналістів тривав майже годину й складався з трьох основних блоків: господарського, бізнесово-інвестиційного та кадрової політики. Спочатку конкуренти ділилися міркуваннями про те, що вони робитимуть у цих сферах, якщо будуть обрані міським головою. А потім їм довелося відповідати на гострі запитання журналістів і телеглядачів. Певно, єдиним мінусом в організації нинішніх дебатів стала відсутність чіткого регламенту відповідей. Наприклад, хто не вкладався у дві хвилини, той передавав слово іншому. До їх честі, обидва кандидати прагнули триматися достойно й давати чіткі відповіді, проте були в обох сильні та слабкі сторони, на які не соромився вказувати опонент. Наприклад, коли йшла мова про хаотичну забудову міста й інші його проблеми, Олександр Симчишин дорікнув чинному виконуючому обов’язки міського голови, що у того вже була можливість запустити процес змін.
Костянтин Чернилевський навів контаргумент, коли торкнулися питання кадрової політики й Олександр Симчишин завів мову про відкриті конкурси на ключові для міста посади, зміну неефективних чиновників. “Коли ви виконували обов’язки голови облдержадміністрації, то не змогли здійснити кадрові оновлення. На деяких посадах залишилися одіозні чиновники”, — наголосив Костянтин Чернилевський.
Проте кожен з учасників дебатів висловив низку слушних ідей у господарській сфері та баченні шляхів залучення інвестицій у місто. Олександр Симчишин назвав три проблеми, за вирішення яких одразу візьметься, ставши міським головою. Це — покращення інфраструктури, оптимізація комунальних підприємств і виведення їх зі збиткового стану, поліпшення роботи ЖЕКів, які незабаром мають перетворитися в ОСББ. Відповідно найперші кроки Костянтина Чернилевського полягатимуть у вирішенні проблем транспортної мережі, порятунку річки Південний Буг, стан якої наближений до екологічної катастрофи, побудові у мікрорайоні Озерна нових дитсадка і школи, ряду інших конструктивних проектів.
Обидва кандидати зійшлися на думці, що Хмельницький не має асоціюватися лише з базаром, місто потрібно розвивати і в інших напрямках. Зокрема, актуальною є проблема відсутності в нас діючого аеропорту. Це завдає серйозного удару по інвестиційній привабливості Хмельницького. Проте цю проблему без обласного керівництва не вдасться вирішити, адже аеропорт не перебуває на балансі міста.
Підбиваючи підсумки діалогу, мабуть, не можна стверджувати, що у дебатах переміг хтось один. У їх відповідях і позиціях було більше спільного, ніж відмінного. Це пояснюється розумінням ключових проблем міста. Позитивом є те, що у відповідях ні Олександр Симчишин, ні Костянтин Чернилевський не вдавалися до популізму. Іноді у кожного, з огляду на часові обмеження, були неповні відповіді, але все ж їх можна назвати виваженими. На тлі відверто популістської кампанії на місцевих виборах до рад усіх рівнів, це, погодьтеся, виняток. Тож дебати на “Поділля-центр” стали перевіркою на політичну зрілість обох кандидатів, тепер слово за виборцями, яким треба прийти на вибори 15 листопада й проголосувати за одного з них.
Андрій ЯЩИШЕН