Соціум

І знову про пам’ятник Небесній сотні

У міській раді відбулося засідання членів журі щодо визначення проекту пам’ятника Небесній сотні. Повторну нараду зібрали, бо автори внесли  правки в уже затверджений проект.

У міській раді відбулося засідання членів журі щодо визначення проекту пам’ятника Небесній сотні. Повторну нараду зібрали, бо автори внесли  правки в уже затверджений проект.

Конкурс на кращий пам’ятник героям Небесної сотні тривав понад півроку. Члени журі обирали серед десяти робіт. За підсумками, у жовтні минулого року шляхом таємного голосування визначились із кращою роботою. Також враховувались думки хмельничан, залишені у книзі відгуків. Переміг проект пам’ятника двох відомих художників та скульпторів Романа Албула та нині вже покійного Миколи Мазура.
Нагадаємо, що запропонований варіант — шестиметрова бронзова скульптура голуба — символу святого духа на постаменті з червоного граніту. Основа пам’ятника — шматок палаючої бруківки  як уособлення подій Революції гідності та зброя людей, які загинули під час подій на Майдані. Біля лап голуба — відсічена голова ворона, яка символізує переможене зло. Також на пам’ятнику будуть портрети полеглих у Революції гідності подолян та текстовий напис про її ключові події.
Співавтор проекту Роман Албул, обґрунтовуючи важливість внесених змін, підкреслив, що це — покращення проекту. Пам’ятник став простішим та зрозумілішим, водночас не втративши символізму й монументальності.
Голова журі Світлана Кабачинська нагадала, що, коли затверджувався проект, журі погодилося, що авторський колектив продовжуватиме доопрацьовувати його, тому у внесенні змін немає нічого поганого. Під час дебатів суддівська колегія визнала, що скульптура стала лаконічною та простішою. Також члени журі погодилися, що всі зміни мають бути враховані, адже так бачив пам’ятник покійний народний художник України Микола Мазур, тому це стане своєрідною пам’яттю про митця.
Свою думку щодо монументу висловили і присутні на засіданні громадські активісти й волонтери. Шляхом голосування затвердили зміни у проект пам’ятника Небесній сотні у Хмельницькому. Далі справа за виготовленням проектно-кошторисної документації та безпосереднім литтям скульптури.
Наш кор.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *