В Українському дитячому центрі “Молода гвардія” (м. Одеса) у серпні традиційно проходив Всеукраїнський дитячий конгрес “Зіркові канікули у світі талантів”. Організаторами свята були Міністерство соціальної політики України, Міжнародна громадська організація “Жінка ІІІ тисячоліття” та ДЦ “Молода гвардія”.
В Українському дитячому центрі “Молода гвардія” (м. Одеса) у серпні традиційно проходив Всеукраїнський дитячий конгрес “Зіркові канікули у світі талантів”. Організаторами свята були Міністерство соціальної політики України, Міжнародна громадська організація “Жінка ІІІ тисячоліття” та ДЦ “Молода гвардія”.
Учасниками “Зіркових канікул” стали переможці та лауреати Міжнародного дитячого фестивалю “Світ талантів” із різних куточків України віком від 7 до 16 років. Продемонструвати свої досягнення приїхали юні таланти з 15 областей та міста Києва.
Як завжди, програма була різноманітною та насиченою: активний відпочинок, майстер-класи з відомими діячами мистецтв, фотосесії, конкурси “Шоу краси”, “Шоу талантів” у номінаціях: вокал, шоу-пісня, інструментальне мистецтво, хореографія, акторська майстерність, театри мод, юні дизайнери, циркове мистецтво, художники.
Ось що розповіла про участь хмельничан у цьому проекті продюсер ГО “Спалах” Альона Коневега: “Як завжди, свято пройшло на дуже високому рівні та вкотре підтвердило, що Україна має великий творчий потенціал і повинна гордитися обдарованими дітьми, які до того ж є великими патріотами своєї землі. Війна дуже змінила наших дітей, вони подорослішали і тепер найперше їх бажання — мир. Дуже хвилююче було чути зі сцени з уст дітей після кожного виступу як заклинання: “Слава Україні! Героям слава!”
Цікаво та корисно пройшли майстер-класи з акторської майстерності, вокалу, режисури, які провели співголови журі: композитор Олександр Злотник, провідний актор Національного академічного драматичного театру ім. І.Франка Олексій Богданович та члени журі — народні артисти України Василь Ілащук та Василь Вовкун.
Заслужений діяч мистецтв України, народний артист України, професор Олександр Злотник, який є ректором Київського інституту музики ім. Р.Глієра, планує створити маленьку академію юних артистів, яких навчатиме та опікуватиметься їхніми творчими долями. До його майбутніх вихованців потрапили й хмельничани, які гучно заявили про свій талант вокалістів не лише на цьому конкурсі. Зокрема, вихованка Хмельницької дитячої школи мистецтв, клас Лідії Євгеньєвої, Настя Микитюк, яка була учасником вокального проекту “Голос. Діти”. Треба було бачити, як цю солістку сприймав зал, які овації на її честь звучали! Або ж як шаленими оплесками віддячували глядачі Саші Наумовій, вихованці цього ж педагога. Обидві дівчинки завоювали перші премії”.
А загалом, незважаючи на те, що претендентів на призи було дуже багато, хмельничани вибороли аж 13 престижних нагород! Серед вокалістів студії “Спалах” (керівник Дарія Коневега), які брали участь у конкурсі, першу премію отримали Дар’я Козак та Анастасія Федіс, другу — Крістіна Добровінська. Серед вокалістів студії “Любава” (керівник Любов Мартинюк) перша премія дісталася Аміні Бортняк з села Свіршківці Чемеровецького району, а також Анастасії Коваль з Кам’янця-Подільського. Дарія Гнапінська також виборола першу премію, але в інструментальному жанрі. Дві другі премії престижного дитячого конгресу також поїхали в Хмельницький. Їх володарі — Марія Махиня та Юлія Рижак (дитяча музична школа №3, керівник Тетяна Веремейчук). Справжнім відкриттям для поважного журі стали виступи Катерини Поліщук та Павла Самкова, яких удостоїли першої премії, та Катерини Джус і Дмитра Савіцького — гран-прі.
Народний аматорський зразковий художній колектив України, хореографічний ансамбль “Спалах” НВК №4 (керівник Павло та Олексій Коневеги) удостоївся звання “Гордість країни”. Вітаємо, друзі! Ви — великі молодці! Завжди раді за вас і впевнені у ваших подальших успіхах!
Вікторія СТАНДРІЙЧУК