Свято Покрови у місті відзначили не тільки релігійні, а й культурні, освітні заклади, серед них — музей-студія фотомистецтва. Минулого тижня тут відбулося відкриття експозиції щорічного Міжнародного салону художньої фотографії “Фотовернісаж на Покрову”.
Свято Покрови у місті відзначили не тільки релігійні, а й культурні, освітні заклади, серед них — музей-студія фотомистецтва. Минулого тижня тут відбулося відкриття експозиції щорічного Міжнародного салону художньої фотографії “Фотовернісаж на Покрову”.
Метою заходу є відображення засобами фотомистецтва краси світу, різноманітності пам’яток історії, архітектури, культури, побуту і життя людей. За 10 років фотовернісажу на розгляд високоповажного журі надійшло до 50 тисяч світлин з Італії, Німеччини, Чехії, Словаччини, Молдови, Румунії, Росії, Індії, України. Гран-прі “Фотовернісажу на Покрову” — символічного бронзового “Птаха, який летить” отримували фотохудожники з Ірландії, Італії, Німеччини, Аргентини, Китаю, Гонконгу, Сінгапуру, Австралії, а цього року він вдруге “оселився” в Україні.
На експозиції фотовернісажу у музеї-студії представлено 51 фотографію (по кілька кращих світлин з кожного вернісажного року, починаючи з 2006). Серед учасників з Італії, Росії, Словаччини, провідних фотомитців України є й хмельницькі художники.
Як зазначив один із організаторів заходу заслужений художник міжнародної федерації EFIAP Олександр Хорват, відібрати кращі світлини було надзвичайно важко, адже кожна робота майстерна, з глибоким змістом.
Цьогорічний “Фотовернісаж на Покрову” згрупований по своєрідних розділах. Один із них присвячений навколишньому середовищу, як-от робота Наsh Baglar “Zeybeks”, на якій знято дивовижний танець рідкісних комах, інша — Sanez Papez, де зайці на дорозі перескакують один через одного, та володарка гран-прі “Hunting Cheetahs”, де зафіксовано полювання плямистих котячих на маленьке дике козеня.
Є тут і роботи-присвяти великим предкам, їхні портрети, оброблені сучасною фототехнікою, тощо.
Приділили увагу на “Фотовернісажі на Покрову” і літнім людям, ветеранам. Про них світлини одесита Олега Куцького “Дим пам’яті”, росіянки Анастасії Скородумової “Old age” та інші.
Чимало світлин присвячуються спорту. Відзнято надзвичайні кадри здобуття перемоги відомими спортсменами, їх нагородження…
Особлива увага — патріотичним світлинам.
Знайшлися на експозиції й фото, покликані просто розважити, зацікавити публіку.
Класифікуються роботи не лише за тематикою, а й за жанрами, технікою виконання.
Захоплює фотографія “The puashkar musicians”, яка отримала гран-прі, примандрувавши з Італії, на якій зображені три музиканти, схожі на індійців.
На відкриття виставки завітав заступник міського голови Григорій Давиденко, котрий вручив грамоти організаторам та учасникам фотовернісажу. Заодно відзначив переможця у номінації “Приз глядацьких симпатій” фотоконкурсу “Хмельницький крізь об’єктив” Олександра Савенка (на фото).
Головними організаторами “Фотовернісажу на Покрову” стали студія “У фарватері істини”, ГО “Український центр фотомистецтва” та Хмельницький музей-студія фотомистецтва.
Ірина САЛІЙ
Фото Миколи ШАФІНСЬКОГО