З часу приєднання Лезневого до міста Хмельницького для колишнього села метою стало досягнення благоустрою утвореного мікрорайону та комфортного життя мешканців — на рівні обласного центру. Тобто лезнівчани мали відчути себе хмельничанами з усіма відповідними умовами життя. Цей непростий процес розтягнувся на роки і навіть сьогодні ще не можна стверджувати, що він нарешті завершився.
З часу приєднання Лезневого до міста Хмельницького для колишнього села метою стало досягнення благоустрою утвореного мікрорайону та комфортного життя мешканців — на рівні обласного центру. Тобто лезнівчани мали відчути себе хмельничанами з усіма відповідними умовами життя. Цей непростий процес розтягнувся на роки і навіть сьогодні ще не можна стверджувати, що він нарешті завершився.
Коли мене, корінного лезнівчанина, земляки у 2006 році вперше обрали депутатом міської ради від нашого виборчого округу, було чітке розуміння, що складної роботи попереду видасться багато. Власний досвід, численні звернення людей визначили декілька напрямків цієї роботи, які охоплювали голов-ні проблеми мікрорайону — нашої малої батьківщини: дороги, водозабезпечення, зовнішнє освітлення, транспортне сполучення, організація дозвілля, побудова нової школи, відкриття дитячого садка, медичного закладу. Завдячуючи керівництву міста й депутатському корпусу, які розуміли важливість вирішення цих проблем, поступово це робилося — в межах можливостей міського бюджету. На жаль, ці можливості в усі попередні роки залишалися обмеженими. Між тим мікрорайон забудовувався, розширював свою площу, його населення зростало, відтак навіть уже зробленого не вистачало, щоб повністю закрити ці проблеми.
Так, новозбудованої школи імені М.Чекмана вже стало замало, є потреба у новому дитсадку, стара мережа криниць не відповідає потребам людей: якість питної води у Лезневому бажає кращого, зовнішнє освітлення деяких вулиць потребує оновлення, як і стан більшості доріг. Відтак, опираючись на підтримку нашого комітету самоврядування, людей, довелося ініціювати багато питань щодо благоустрою мікрорайону, розвитку його соціальної інфраструктури. А головне — домогтися реалізації цих ініціатив.
За останні роки у Лезневому був здійснений капітальний ремонт доріг з улаштуванням асфальтобетонного покриття на вулицях Тихій, Трудовій, Джумаківці, Світанковій, Кошарського, Веселій, провулку Атерлея — за маршрутом автобуса №9. Ці роботи були проведені на вулицях Комарова, Будьонного, Вінницькій, Профспілковій, провулку Веселому, частині вулиць Філатова, Коротченка, Чернишевського, Набережній, Стельмаха, Гонти, у провулках Гуменюка та Ганжі тощо. Вдалося облаштувати закриття водостоків на вулиці Сільськогосподарській, пішохідну доріжку з металевими перилами в районі будинків №№92, 92/1 на проспекті Миру, встановити світлофор на перехресті вулиць Вінницької та Кошарського.
У найближчій перспективі: освітлення вулиць Московської, Профспілкової, Кошарського, Світанкової. Проектна документація для цього виготовлена. До кінця року планується також виготовити документацію для освітлення інших вулиць: Гуменюка, Атерлея, Веселої, Тихої, Ганжі, Джерельної, Сагайдачного.
Завершена підготовка проектної документації на будівництво дитсадка на вулиці Шостаковича, 28 та для прокладання самоплинної каналізації в мікрорайоні. Вартість її значна — півтора мільйона гривень, отож будівництво має здійснюватися за принципом спільного фінансування міського бюджету і мешканців.
Певним зрушенням можна вважати поступове забезпечення мікрорайону питною водою. Так, для проведення водопроводу на вулиці Московській підготовлений проект документації, будуватиметься підсилююча насосна станція. Щодо водогону є звернення людей з вулиці Пасічної — це завдання на майбутнє.
Нині пасажирське транспортне сполучення мікрорайону з центральною частиною міста можна вважати задовільним: є маршрутки, здійснюють регулярні рейси автобуси №№7, 9.
Складніша ситуація з побудовою нової школи та дитячого садка. Поки що рішенням сесії міської ради під ці об’єкти виділені земельні ділянки на вулиці Ганжі. Щоб вони зберегли своє цільове призначення, їх передали на баланс управління освіти. Але будівництво — справа наступних років з акумулюванням відповідних коштів у бюджеті міста. Певним чином зведення нових об’єктів має вирішити давню проблему лезнівчан — організацію сучасного дозвілля. Цьому сприятиме будівництво при школі спортивного залу.
Зрозуміло, що повноцінна цивілізація нашої малої батьківщини як частини міста можлива лише з часом і залежить насамперед від наявності відповідних коштів. Утім варто пам’ятати, що під лежачий камінь вода не тече, отож процес ініціювання всіх потрібних робіт з благоустрою, розвитку соціальної інфраструктури — завдання на наступні роки. Оглядаючись на роки попередні, мушу визнати, що всі ці досягнення потребували неабияких зусиль як депутата, так і активної співпраці з нашим комітетом самоврядування. Щиро вдячний колегам з депутатського корпусу міської ради за підтримку своїх ініціатив. А управлінню житлово-комунального господарства — за їх реалізацію. Минулі дев’ять років депутатства переконливо довели, що всі ці проблеми мікрорайону можна вирішити лише спільними зусиллями влади й громади.
Володимир Івашко, депутат міської ради двох скликань (виборчий округ №8)