Соціум

Дорадчий орган на шляху вдосконалення?

Діяльність громадської ради при міськвиконкомі, схоже, поступово впорядковується. Ознаки такого процесу можна було спостерігати під час засідання правління цього дорадчого органу.

Діяльність громадської ради при міськвиконкомі, схоже, поступово впорядковується. Ознаки такого процесу можна було спостерігати під час засідання правління цього дорадчого органу.

Не позбувшись повністю майданних настроїв і надмірної афектації з боку деяких членів, які очолюють профільні комітети ради, загальний склад правління досить успішно дотримувався покладених на нього функцій. Відчувалося прагнення надати громадській раді конструктиву, розширити рамки її впливу на життєдіяльність хмельницької громади, зокрема через контроль діяльності структур міської влади. Тобто, з одного боку, рада намагається донести до керівництва міста проблеми, які хвилюють громадськість, пропонуючи свої варіанти їх вирішення, з іншого, виразно проглядається прагнення перебрати на себе функції депутатського корпусу з площини контролю за підрозділами міської ради.
Так, готуючи чергове засідання громадської ради, правління визначило пакет питань, які формуватимуть його порядок денний. Наприклад, пропонуватиметься обговорити порядок вигулу собак на території міських парків в огороджених і визначених для цього місцях. Питання слушне, але його ініціатори, очевидно, не знають, що міська рада свого часу затвердила відповідні Правила щодо цього, отож доцільніше, мабуть, вести розмову про їх виконання з власниками домашніх тварин.
Виникає запитання і щодо пропозиції аналізу фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств із заслуховуванням їх керівників.
Інша річ: запропонувати виконкому запровадити практику електронних закупівель з міського бюджету через сайт “Прозоро” на суму до 100 тисяч гривень — без процедури тендера. Безперечно, актуальним буде обговорення таких питань, як укладання угод на постачання газу споживачам з новою структурою газівників, щодо якості пасажирських перевезень маршрутними таксі, порушень генерального плану міста забудовниками, самовільне будівництво тощо.
Члени правління визначили й проблеми внутрішнього характеру, які потребують вирішення для ефективної діяльності громадської ради. Так, пропонується виключати з її складу тих, хто не бере участі у загальних засіданнях без поважних причин. Уже підготовлений список з 22 осіб, які пропустили від двох до чотирьох зібрань ради.
Окрему увагу було приділено вдосконаленню загальної структури громадської ради: діяльності профільних комітетів, взаємодії з ними заступників голови ради, регламентації процедури зборів.
Як позначаться організаційно-структурні зміни у роботі правління на самій раді побачимо на її засіданні вже у вересні.
Володимир Разуваєв

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *