До Дня Незалежності України громадські активісти влаштували на майданчику ТЦ “Агора” екологічний фестиваль. Організатори “Дня енергонезалежності” вирішили у такий спосіб привернути увагу хмельничан до альтернативних джерел енергії та розумного використання природних ресурсів.
До Дня Незалежності України громадські активісти влаштували на майданчику ТЦ “Агора” екологічний фестиваль. Організатори “Дня енергонезалежності” вирішили у такий спосіб привернути увагу хмельничан до альтернативних джерел енергії та розумного використання природних ресурсів.
“День енергонезалежності” розпочався задовго до самого фестивалю фотоквестом “Energy Quest”. Десять команд молодих хмельничан мали продемонструвати власне бачення енергонезалежності й енергозберігаючих технологій крізь призму фотомистецтва.
“Сьогоднішнє свято складається з двох частин — фотоквесту і власне фестивалю. Таким чином у формі гри, вирішуючи логічні завдання, молоді люди задумаються над темою енергозбереження й альтернативних джерел енергії — темою складною й не надто популярною. Насправді енергонезалежність — це один із китів самостійності України. Ми станемо справді незалежними лише тоді, коли позбудемося впливу Росії та інших держав, у яких ми купуємо природні ресурси. Щоб досягти цього, необхідні зусилля кожного українця”, — наголосив організатор фестивалю, голова ГО “Хмельницький молодіжний клуб розвитку” Степан Кушнір.
Для гостей фестивалю активісти підготували чимало корисної інформації, як варто економити енергоресурси у побутових умовах, демонстрували силу сонця, зваривши каву за допомогою сонячного накопичувача…
Були й справжні сонячні батареї, виготовлені власноруч Ігорем Рябухою — винахідником із Хмельниччини. “Сонячні батареї — це дорого, але, маючи їх, почуваєшся самодостатнім. Я вирішив створити їх не заради економії, а власного задоволення — хотілося перевірити їх роботу. У результаті, щоб підживити мобільний телефон чи електроскутер, подивитися телевізор чи попрацювати болгаркою, мені не потрібно витрачати гроші на електроенергію. Я беру її від сонця. Нині такі пристрої можна зробити в домашніх умовах, а всю необхідну інформацію знайти в Інтернеті”, — поділився Ігор Рябуха.
Також у рамках фестивалю організували здачу пластикових кришечок. Приносиш скільки завгодно, але, здавши понад 500 штук, збирачі могли отримати у подарунок LЕD-лампу, яка економить 90% електроенергії порівняно з іншими лампочками.
“Це екологічно-патріотична акція, в якій беруть участь волонтери з різних міст України, — розповіла один із ініціаторів акції у Хмельницькому, волонтер ГО “Хмельницький молодіжний клуб розвитку” Ксенія Орлова. — Навіть у нашому місті пластикові кришечки збирають на декількох локаціях. Спочатку була інформація, що з таких кришечок можна робити протези. Але деякі журналісти поставили це твердження під сумнів. Нині ми збираємо кришечки, щоб очистити від пластику місто, а після передачі їх на завод з переробки отримані кошти направимо на потреби військових”. Економну лампочку отримала п’ятикласниця Анна Ганусяк, яка зібрала 152 пластикові кришечки, а до того вже здала на один із пунктів прийому майже 600 штук.
Окрім цікавої інформації, на “Дні енергонезалежності” можна було взяти участь у настільних іграх, спортивних конкурсах, прикрасити обличчя патріотичною символікою та послухати чудову музику. Для відвідувачів фестивалю грали хмельницькі гурти “Поза Часом”, “На грані” та “Under the tank”.
Андрій ЯЩИШЕН
Фото автора