Територія замку князів Острозьких і храму Святої Трійці УПЦ КП у Старокостянтинові усе більше набуває ознак місця виготовлення та збору всебічної допомоги для армійців.
Територія замку князів Острозьких і храму Святої Трійці УПЦ КП у Старокостянтинові усе більше набуває ознак місця виготовлення та збору всебічної допомоги для армійців.
Тут плетуть маскувальні сітки, збирають домашнє варення та одяг, кришечки від пляшок на протези атошникам. Відтепер ще й заготовляють консервацію. У співпраці з волонтерською спільнотою Хмельницький Армія SOS, котра забезпечила сезонними овочами, прихожани храму своєрідною толокою за кілька годин переробили кількасот кілограмів огірків і заквасили п’ятсот літрів “хрустиків”. А привезли огірки з села Гальчинці Теофіпольського району, зокрема з фермерського господарства “Тріумф”, власники котрого, брати Сергій та Ігор, зібрали й передали майже 900 кг цих овочів. Як бачимо, у справі допомоги нашим захисникам не існує жодних перешкод чи відстаней. Волонтер-координатор Хмельницький Армія SOS Алла тішиться, що в такий спосіб змогла поєднати небайдужих людей з різних районів області та ще й довідатися про історію місцевого замку.
Але повернімося до огірків, для яких потрібні ще й спеції, аби вони вдалися смачними і хрусткими. Господині частково принесли все необхідне з дому, частково (сіль, перець, лаврове листя) надали в магазині “Сузір’я” (В.Горнік). Тарою — кількома бочками для закваски забезпечили магазини “Метиз”, “Фортуна”, “Господар”. Решту бочок придбали за благодійні кошти А.Ковалінського, І.Лукашевич, Л.Дух, І.Борикіна, Т.Остап’юк (магазин “Теплий дім”).
Із проханням фінансово долучитися до такої акції до підприємців звернулися одна з прихожанок храму і фотограф “Мистецької подільської сотні” Петро Радушинський. Хоча бізнесмени не раз, а вже сотні разів ділилися кревними на потреби армії, проте не відмовили й нині: хто кількома десятками доклався, хто — сот-нею, а хто — тисячею гривень.
Тим часом на подвір’ї храму кипіла робота. Господині підготували овочі, відібрали пригнилі й неякісні, а решту взялися квасити за домашнім рецептом. Настоятель храму отець Степан Капустинський втішений роботою, оскільки страви, приготовлені з молитвою, нестимуть бійцям не лише фізичну поживу, а й духовну міць. А головний зберігач фондів історико-культурного центру-музею “Старий Костянтинів” Максим Перепелиця, котрий попри власний вихідний вийшов на роботу, аби долучитися до справи, запевняє, що в збройовні (саме цю частину замку князя Острозького використали під льох) ще достатньо місця для бочок з консервацією.
“Зрештою, будемо сушити овочі та фрукти, нанизувати на нитки і підвішувати на горищі. А там місця — ого-го!” — каже він. Тож на черзі — яблука й капуста.
Оксана Радушинська
Фото Петра Радушинського