У Національній академії Державної прикордонної служби імені Б.Хмельницького першокурсникам вручили погони курсантів, а студенти хмельницьких вишів, які займалися на кафедрі військової підготовки, прийняли присягу на вірність народу України.
У Національній академії Державної прикордонної служби імені Б.Хмельницького першокурсникам вручили погони курсантів, а студенти хмельницьких вишів, які займалися на кафедрі військової підготовки, прийняли присягу на вірність народу України.
Традиційне свято академії цьогоріч набуло дещо іншого змісту. Вітаючи присутніх, ректор Олег Шинкарук з гордістю відзначив, що цьогоріч вуз зарахував на 100 вступників більше, а за 23 три роки існування випустив майже 10 тисяч офіцерів-прикордонників.
Отож, незважаючи на те, що в країні триває війна, охочих присвятити себе служінню Україні не стало менше. Бути захисниками кордонів рідної держави забажали майже 300 юнаків і дівчат.
“Цього року ми набрали більше курсантів. Це свідчить, що прикордонна служба сучасна й реформована, — впевнений Олег Шинкарук. — Програма, за якою курсанти навчатимуться, кардинально відрізняється від попередніх. Адже в сьогоднішніх умовах прикордонник має вміти стріляти з усіх видів зброї, бути і танкістом, і десантником… Разом з тим ми виконуємо всі стандарти вищої освіти”.
Керівник академії також зауважив, що випускники єдиного в Україні прикордонного вузу нині не тільки з честю виконують обов’язок щодо захисту адміністративної території держави, оборони від тих, хто зазіхає на її цілісність, а й реалізують важливе завдання з розбудови логістичних центрів, яке поставив перед ними Президент України.
“Урочисто вручаємо курсантські погони і віримо, що через кілька років ви одягнете лейтенантські, а згодом — і генеральські”, — зазначив ректор. До речі, як зауважив Олег Шинкарук, перший генерал-майор Сергій Косік, колишній випускник рідного вузу, став начальником Південного регіонального управління.
Один за одним курсанти чеканять крок, підходять, щоб отримати новенькі зелені погони. Видно, як вони хвилюються. А попереду ще чотири роки навчання, оволодіння знаннями та практичними вміннями, що будуть застосовані під час служби на державному кордоні.
“Служу народу України!” — звучить урочисто й хвилююче з уст студентів, які відвідували військову кафедру навчання. У руках — зброя, в очах — розуміння відповідальності, яку беруть на себе від сьогодні.
Побажання від виконуючого обов’язки міського голови Костянтина Чернилевського, материнські слова від Оксани Стасюк і благословіння Митрополита Хмельницького і Кам’янець-Подільського Антонія.
Подумки долучаюся до всіх напутніх слів цим молодим людям, які обрали одну з найпочесніших та найвідповідальніших професій у світі — захищати Батьківщину. Мала нагоду поспілкуватися з військовиками, які представляють династії прикордонників.
“У нас у сім’ї всі військові, — розповідає полковник Василь Хитрик. — Прикордонну академію закінчили два сини, старший Геннадій загинув на сході країни, виконуючи громадянський обов’язок. Молодший нині у зоні АТО. Тепер 19-річний онук отримує курсантські погони. Приємно, що внук пішов стежкою батька”.
А от у Євгена Агафонова, колишнього начальника кафедри озброєння та стрільби НАДПСУ, курсантом цього року стала донька Катя. Син Андрій, уже підполковник, служить у Житомирі, пройшов випробування через АТО.
“Вважаю, що донька зробила усвідомлений вибір, — переконаний він. — Чотири з половиною роки вона перебувала на контрактній службі. Тепер вирішила вчитися, щоб повернутися офіцером у свою військову частину. Я горджуся донькою і повністю підтримую її вибір”.
“Всім нашим дітям бажаю вчитися, бо країні потрібні справжні професіонали”, — приєднується до розмови дружина Євгена Агафонова Людмила Миколаївна.
Урочистості завершилися показовим виступом бійців прикордонної оперативно-бойової комендатури.
Вікторія СТАНДРІЙЧУК
Фото Миколи ШАФІНСЬКОГО