Соціум

Розгадки таємниць океану від Миколи Заварики

У дні літньої спеки цілий “Океан любові” подарував хмельничанам знаний не тільки в Україні столичний фотохудожник Микола Заварика (на фото). Відкриття його персональної фотовиставки відбулося 6 серпня у музеї-студії фотомистецтва.

У дні літньої спеки цілий “Океан любові” подарував хмельничанам знаний не тільки в Україні столичний фотохудожник Микола Заварика (на фото). Відкриття його персональної фотовиставки відбулося 6 серпня у музеї-студії фотомистецтва.

Десятки світлин автора — згадки про його дайвінг у найвеличніших водах світу, океанічне життя в усій красі. Безмір вод океану автор асоціює з чистою любов’ю людей: одне до одного, до природи, зокрема підводного царства.
“Коли пірнаєш в океан, забуваєш про всі негаразди, після такого купання відчуваєш, що з тебе сходить негативна енергія”, — ділиться фотомайстер. Дайвінг із фотокамерою, як фотополювання — і трофеї-світлини залишаться, і підводні мешканці живими зостануться, до того ж — маса позитивних емоцій.   
Найбільше на кольорових і чорно-білих фото Миколи Заварики риб. Вражає світлина “Рибний день”, де дайвер поміж косяку риб, наче завис у небі поміж зграї птахів. Океан, через чисті води якого пробивається сонце, дійсно схожий на небо, як на світлині “Вся справа у чарівних бульбашках”. Тут повітря, яке видихає дайвер, підіймається догори і набуває форми “космічних блюдець”.
Деякі роботи автора схожі на ребуси типу “знайди 10 відмінностей”. Його рибки “Клоуни” відрізняються від “Мавританських ідолів” лише кількома рисами, останні — строгі, гостріші. Непросто розгледіти “Сором’язливого морського пегаса”, так художник веселої вдачі називає морського коника, котрий кольором і формою злився з коралами.
Одну з рибок, для неозброєного ока схожу на цятку, на власному фото Микола Заварика побачив лише після того, як зробив світлину.
Пірнути в океан з аквалангом — подолати внутрішні страхи не тільки глибини, величі води, а й підводних хижаків. Одного з них бувалий фотомайстер представив на експозиції — акула з невинною назвою “Нянька”. Так називається хижак тому, що не кусає, не пережовує жертву, а одразу всмоктує. Такий “поцілунок” смертельний.
Розслабитися допомагають доброзичливі роботи: “Політ черепахи”, “Балеринка” — світлина витончених прозорих медуз, “Гламурний портрет”, де риба наче у неоновому світлі нічних клубів тощо.
На експозиції у нашому місті представлено 48 світлин Миколи Заварики, зроблених у різні періоди його життя, найсвіжіші датовані 2014 роком.
Своєрідна експозиція фотохудожника не тільки змістом, а й презентацією. Глядачі відчули справжнє занурення. Так, у великому і прохолодному залі музею-студії під звуки океану демонстрували відео та світлини автора на широкому екрані. У спеку це було особливо приємно.
З відкриттям експозиції фотомайстра привітала керуюча справами міськвиконкому Людмила Черевченко.
Перегляд “Океану любові” продовжився спілкуванням з автором у класі музею-студії. Він розповів, якого розміру підводні мешканці, про свої пригоди та емоції, навіть давав поради дайверам-початківцям.
Ірина САЛІЙ
Фото Миколи ШАФІНСЬКОГО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *