Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запустили процес створення поліції у Хмельницькому. Прийом заявок від громадян стартував минулого четверга у театрі ім. М.Старицького. Тоді ж очільник уряду провів нараду в облдержадміністрації, під час якої присутні розглянули актуальні проблеми регіону та України.
Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запустили процес створення поліції у Хмельницькому. Прийом заявок від громадян стартував минулого четверга у театрі ім. М.Старицького. Тоді ж очільник уряду провів нараду в облдержадміністрації, під час якої присутні розглянули актуальні проблеми регіону та України.
Перед початком презентації біля театру ім. М.Старицького урядовців зустріли мітингарі. Хмельничани вимагали від влади повернути у селище Широкіне Донецької області батальйони “Азов” і “Донбас”, дати добровольчим формуванням державний статус, припинити злодійські тендери, розібратися з непідйомними тарифами на комунальні послуги… Словом, питань і претензій у народу назбиралося вдосталь.
Вислухавши людей, Арсеній Яценюк пообіцяв після презентації тісніше поспілкуватися з хмельничанами. Після цього він з Арсеном Аваковим розповів про створення у Хмельницькому нового правоохоронного органу.
“Сподіваюся, що й Хмельницький наприкінці жовтня оцінить переваги нової української поліції. Автомобілі для правоохоронців уже закуплені, гроші на зарплати є, тому залишається відібрати кращих з найкращих і провести навчання. Ми не зупинимося на створенні поліції, а продовжуватимемо реформу правоохоронних органів”, — зазначив прем’єр-міністр.
Щоб показати, як виглядатимуть нові правоохоронці, до міста завітали кілька столичних поліцейських, які вже більше місяця виконують свої службові обов’язки.
“Я закінчила юридичний факультет Національної академії внутрішніх справ, але спочатку не працювала за фахом. Коли ж почався відбір до лав поліції, вирішила спробувати свої сили. Зрештою пройшла конкурс, навчання, тепер виконую свої обов’язки. Звісно, працювати не легко, але мені подобається нова робота. Думаю, так зможу зробити внесок у розвиток нашої держави”, — поділилася заступник командира другої роти, лейтенант поліції Інна Оринчук.
Вже впродовж першого дня вступити до лав поліції виявили бажання 803 хмельничан, хоча є лише 250 місць. Реєстрація триватиме до 21 серпня включно, тому в охочих змінювати країну ще є час. Анкету можна подати у будні з 9.00 до 18.00 у приміщенні театру ім. М.Старицького. До лав поліції прийматимуться кандидати віком від 21 до 35 років. Від них вимагається наявність загальної середньої або вищої освіти, посвідчення водія категорії В, відсутність судимості, вільне володіння українською мовою, фізичне здоров’я та моральна стійкість. З собою варто мати паспорт громадянина України й ідентифікаційний код. Також заявку можна оформити на сайті www.mvs.gov.ua.
Презентувавши поліцію й вислухавши хмельничан, Арсеній Яценюк провів нараду в облдержадміністрації. На неї завітали кілька профільних міністрів та очільники й представники сусідніх областей. Найперше прем’єр-міністр звернув увагу на скарги й проблеми хмельничан.
“Люди вимагають від влади відповідей на питання, які їх турбують. Без прямого діалогу неможливо здійснити якісні зміни в державі. Всі реформи повинні підтримуватися народом. Якщо ж людям не пояснювати суть нинішніх процесів, вони перестануть довіряти владі й реформам”, — наголосив Арсеній Яценюк.
За його словами, громадян найбільше хвилюють питання соціального захисту. Зі спілкування з людьми він зрозумів, що їм майже не пояснюють, для чого потрібні субсидії та як їх отримати. Також хмельничани не вдоволені результатами люстрації на місцевому рівні. Досі на своїх посадах залишилися одіозні чиновники, які неодноразово засвідчували лояльність до режиму Януковича.
Прем’єр заявив, що закон про люстрацію має певні прогалини, якими користуються чиновники, щоб зберегти свої посади. Тому він відправить сюди спеціальну комісію Міністерства юстиції, яка здійснить перевірку й дасть висновки щодо якості проведення очищення влади.
Далі присутні почали розглядати питання порядку денного. Першим виступив віце-прем’єр-міністр Валерій Вощевський, який одразу заявив про необхідність підготовки до холодної пори року. За його словами, нині відчутна серйозна проблема з запасами вугілля для теплоелектро-станцій. Для їх повноцінної роботи необхідне вугілля, яке добувається на Донбасі. Тому нині уряд якнайшвидше намагається вирішити це питання. Для початку опалювального сезону робота має кипіти й на місцях. Зокрема, необхідно, щоб усі розрахувалися з боргами за газ та електроенергію.
“Загалом до 1 жовтня Україна буде готова до початку опалювального сезону”, — підсумував Валерій Вощевський.
Міністр праці та соціальної політики Павло Розенко акцентував увагу на процедурі оформлення субсидій. Він стверджує, що оформити їх насправді легко, проблеми виникають лише тому, що окремі чиновники не можуть доступно пояснити людям, що від них вимагається.
“Вперше за двадцять років існування субсидій, ми максимально спростили процес їх видачі й розширили коло громадян, які їх можуть отримати. Тепер держава компенсуватиме витрати на енергоносії лише тим українцям, які цього потребують. Більше не буде такого, що власники величезних маєтків платитимуть за газ стільки ж, як пересічні громадяни”, — запевнив Павло Розенко.
Він розповів, що найкраще оформлюють субсидії в нашому регіоні на Вінниччині, найгірше — у Чернівецькій області. На Хмельниччині ситуація незадовільна, але все у межах норми, найгірші показники в області в Шепетівського району і міста Хмельницького. Міністр закликав чиновників опрацювати отримані заявки на видачу субсидій до Дня Незалежності України, бо з 1 вересня громадянам надсилатимуть нові спрощені бланки.
Перед від’їздом Арсеній Яценюк заявив, що бюджет 2016 року буде дуже важким, адже нині влада шукає гроші на підвищення мінімальних заробітних плат, а видатки на оборонну сферу будуть рекордними для України. До того ж, перші кроки економічної децентралізації принесли свої плоди, тому перед місцевою владою постає велика відповідальність за людей.
Андрій ЯЩИШЕН
Фото Миколи ШАФІНСЬКОГО