Соціум

Спрощені декларації на субсидії

Урядовою постановою від 26.06.2015 р. № 475 “Про спрощення порядку призначення та надання населенню житлових субсидій”, яка діє з 21 липня, суттєво коригуються принципи надання громадянам субсидій, чим зроблено великий крок назустріч людям.

Урядовою постановою від 26.06.2015 р. № 475 “Про спрощення порядку призначення та надання населенню житлових субсидій”, яка діє з 21 липня, суттєво коригуються принципи надання громадянам субсидій, чим зроблено великий крок назустріч людям.

Новація в тому, що у формі декларації вже не потрібно вказувати дані про розмір  доходів. Місцеві органи влади можуть отримувати цю інформацію безпосередньо у податківців і Пенсійного фонду.
Від початку дії нової постанови українці вказуватимуть у деклараціях лише вид отримуваного доходу — заробітна плата, пенсія і джерело — установу, підприємство чи організацію, звідки отримані кошти.
Згідно з постановою до сукупного доходу не враховуються сплачені аліменти, доходи від розміщення депозитів, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичних операціях, допомога громадських та благодійних організацій, допомога на поховання, одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності.
Постанова відкриває можливість призначати субсидію на основі вказаних людиною доходів не тільки за календарний рік, а й за попередні три місяці. Розмір пенсійної виплати враховується за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія.
Врегульоване питання надання субсидій фізичним особам-підприємцям. Для платників єдиного податку І групи встановлено мінімальний дохід, що враховується при обчисленні субсидії, у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних. Для ІІ і ІІІ груп мінімальний дохід встановлено в розмірі відповідно двох і трьох прожиткових мінімумів для працездатних громадян.
Також у разі смерті власника житла субсидію можна призначити на одну з дієздатних осіб,  зареєстрованих у житловому приміщенні.
Надається право комісіям призначати субсидію на фактично проживаючих осіб у випадку, якщо хтось із зареєстрованих не проживає за місцем реєстрації. При цьому рішення комісії буде обов’язковим до виконання всіма надавачами послуг в частині зняття нарахувань з осіб, які зареєстровані, але фактично не проживають.
Після закінчення терміну отримання субсидії, управління соціального захисту населення автоматично самостійно здійснюють розрахунок на наступний період для тих, хто отримував субсидію у попередньому періоді. Якщо розмір плати за житлово-комунальні послуги не перевищує обсяг визначеного обов’язкового відсотка платежу протягом двох сезонів підряд — неопалювального і опалювального, дані особи знімаються з обліку. Тоді слід звернутися до підрозділів з питань соцзахисту населення із заявою про призначення субсидії на наступний період.
Уточнено також і поняття “свідоме подання недостовірних даних”. Якщо громадянин не зазначив один із видів доходів, це є підставою для припинення виплати субсидії та повернення коштів, спрямованих на виплату йому субсидії.
За інформацією міського
управління праці та соціального захисту населення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *