Соціум

Передвиборча напруга зростає

Все більше відчувається наближення майбутніх місцевих виборів. Про це засвідчила 51-а сесія міської ради, що пройшла під головуванням виконуючого обов’язки міського голови Костянтина Чернилевського. Тут знову мали місце й конфлікти, й невеликий мітинг під дверима сесійної зали, й розгляд вимог аж шести громадських ініціатив…

Все більше відчувається наближення майбутніх місцевих виборів. Про це засвідчила 51-а сесія міської ради, що пройшла під головуванням виконуючого обов’язки міського голови Костянтина Чернилевського. Тут знову мали місце й конфлікти, й невеликий мітинг під дверима сесійної зали, й розгляд вимог аж шести громадських ініціатив…

Сесія ж розпочалася зі звернення до колег-депутатів Валерія Лескова, який нині виконує свій патріотичний обов’язок на східних рубежах держави. У Хмельницький його привела трагічна подія, адже він привіз у Ізяслав свого побратима Юрія Цісарука, який загинув 13 липня під час виконання бойового завдання.
“Дивлячись на таких людей, розумієш, що ми маємо потенціал і обов’язково переможемо у цій війні. Сам планую ще на рік залишитися в армії, адже там я потрібніший”, — поділився Валерій Лесков.
Далі депутати взялися за розгляд питань порядку денного. Найперше, проголосували за приєднання нашого міста до екологічного проекту Європейська ініціатива “Угода мерів”, яка зобов’язує впроваджувати енергозберігаючі технології й до 2020 року на 20% скоротити викиди вуглекислого газу в атмосферу. Також підтримали ще одне рішення у сфері енергоефективності. Депутати погодили часткове відшкодування відсоткових ставок за користування кредитами для здійснення заходів з підвищення енергозбереження.
Погодили й розширення списку адміністративних послуг, які громадяни можуть отримати у Центрі надання адміністративних послуг. Відтепер у ЦНАПі займатимуться оформленням і видачею паспортів громадянина України, реєстрацією їх місця проживання, вклеюватимуть до паспорта фотокартки, видаватимуть дублікати свідоцтва про право власності на нерухомість тощо. Загалом кількість адміністративних послуг розширилася зі 170 до 190 найменувань.
А перші конфліктні ситуації між депутатами розпочалися під час обговорення проекту рішення про внесення змін до 49-ї сесії міської ради. Згідно з ним у період з серпня до грудня підприємцям, які користуються комунальними приміщеннями, буде надана 50% знижка на орендну плату.
“Щоб полегшити податкове й тарифне навантаження на підприємців, необхідно надати їм пільги хоча б на кілька місяців, адже із настанням нового опалювального сезону вони просто не зможуть платити за оренду. Також потрібно зняти з підприємців навантаження на опалювання площ загального користування”, — вважає Надія Кнець.
Їй опонував Сергій Мандзій. Він поцікавився, чому пропонується знизити орендні ставки лише для окремих приміщень. “Тобто таким чином порушується рівність орендарів. Якщо починати знижувати ставки, то це має стосуватись усіх орендарів комунальних приміщень”, — сказав він.
Такі пропозиції сподобалися не всім, тому прозвучали звинувачення про “гру на камери”, що спровокувало невелику словесну перепалку. Проте на цьому конфлікт не завершився, а перетік у зовсім іншу площину — претензії до культури голосування, адже за деякі питання голосували довго й по декілька разів переглядали свої ж рішення. Що й сталося зі згаданим проектом рішення 49-ї сесії міської ради, яке розглянулося за кілька спроб і лише наприкінці сесії набрало необхідну кількість голосів.
Схожа ситуація була з деякими іншими питаннями. Незібраність колег не сподобалася Сергію Мандзію, про що він написав на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.
Ця публікація викликала обурення його колег. Зокрема, Олеся Тарасова наголосила, що Сергій Мандзій порушив норми депутатської етики.
На цьому конфлікти між депутатами нібито вичерпалися, проте тут було вдосталь інших приводів для загострення напруги, зокрема між громадянами й забудовниками. Так, ще під час першої перерви під дверима сесійної зали можна було натрапити на невеликий мітинг мешканців будинків на вул. Тернопільській, 34/1, 34/2, 34/5, 26/5 зі саморобними плакатами, які закликали депутатів підтримати їхні вимоги й не допустити будівництва, яке знищить їх прибудинкову зелену зону.
“Забудовник Алла Хмелевська хоче побудувати на шести орендованих сотках землі дев’ятиповерхівку, хоча нам відомо, що вона брала в оренду цю землю для зовсім інших потреб. Для такого будівництва їй потрібно, як мінімум, 12 соток, тобто наша прибудинкова територія буде знищена”, — поділився представник місцевої ініціативи Вадим Чорнобаєв.
Депутати, вислухавши всі сторони конфлікту, підтримали ініціативу хмельничан. Щоправда, їх обурило, що жителі привели на мітинг своїх дітей і начепили на них плакати. Тому розглядали вимоги громадян лише після того, як діти покинули сесійну залу.
Також депутати стали на бік мешканців будинків на проспекті Миру, 57/2, 57/3 і 57/6. Там людей також непокоїв наступ на їхню прибудин- кову зону недобросовісного забудовника.
Дещо інше рішення депутати прийняли щодо вимог місцевої ініціативи будинків на вул. Інститутській, 6/2, 6/3, 8, 8/1 та вул. Кам’янецькій, 100, 100/1, 100/2, 100/3. Там ситуація виявилася дійсно гострою, адже на кону не лише часткове знищення зеленої зони, а й протизсувні заходи. Мешканці цих будинків переконані, що будівельна компанія “Діта”, яка планує поблизу звести багатоповерхівку, знищить зелену зону, яку люди хотіли б перетворити у парк. Більше того, вони побоюються можливості зсуву ґрунту після вирізання дерев, які ростуть на пагорбі. Саме ж будівництво, за словами представника місцевої ініціативи, не відповідає генеральному плану міста.
Дещо іншої думки представник компанії забудовника. “Ми не лише не порушуємо Генплан, навпаки: під час будівництва на цій ділянці будемо проводити протизсувні роботи, зміцнювати пагорб”, — наголосив технічний директор компанії “Діта” Олег Дремлюга, аргументи якого депутатам здалися переконливішими, тому вони не підтримали вимоги місцевої ініціативи.
Спостерігаючи за всіма конфліктами між громадою і забудовниками, стало помітно, що останні полюбляють для захисту власних позицій використовувати типову риторику. Практично всі говорили, що ділянка, яку захищають люди, занедбана — там палять вогнища, викидають сміття, туди ходять лише наркомани і безхатченки. А ось представники громади вказують на те, що ділянки стають такими після того, як ними зацікавляться будівельні компанії.
Після розгляду конфліктних ситуацій депутати затвердили більшістю голосів звіт про виконання бюджету за перше півріччя цього року. Загалом міська казна поповнилася майже на 89 мільйонів гривень, а це 140% річного плану. Збільшення доходів до міського бюджету було досягнуте завдяки першим крокам до економічної децентралізації, які доволі успішно діють у нашому місті. Далі депутати затвердили деякі зміни та доповнення до бюджету на поточний рік. Уточнили його на 177 мільйонів.
Серед іншого депутати виділили 40 мільйонів гривень для індексації заробітних плат, до 10 мільйонів — на оплату енергоносіїв, понад 7 мільйонів — для реконструкції та модернізації реанімаційного відділення міської лікарні та на інші важливі видатки. Окрім того, підтримали ідею виділити понад 2,5 мільйона на закупівлю апарата штучного запліднення для перинатального центру.
Також під час сесії депутати внесли зміни до Положення про звання почесного громадянина міста Хмельницького. До попередньо затверджених шести кандидатів додали Людмилу Шеремету, яка загинула під час подій Революції гідності, та Героя України, воїна-офіцера АТО Олександра Петраківського…
Андрій ЯЩИШЕН
Фото Миколи ШАФІНСЬКОГО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *