Соціум

Актуальні проблеми Державної служби зайнятості

Минуло 100 днів на посаді голови державної служби зайнятості Ярослава Кошуби. Першочерговим завданням новопризначеного керманича стало налагодження тісних контактів з представниками обласних та міських осередків служби зайнятості вживу. Зустрічі з ними відбулися у різних містах України, а 15 липня — і в Хмельницькому.

Минуло 100 днів на посаді голови державної служби зайнятості Ярослава Кошуби. Першочерговим завданням новопризначеного керманича стало налагодження тісних контактів з представниками обласних та міських осередків служби зайнятості вживу. Зустрічі з ними відбулися у різних містах України, а 15 липня — і в Хмельницькому.

Під час “круглого столу” в обласному центрі зайнятості за участю голови облдержадміністрації Михайла Загородного, представників Союзу промисловців та підприємців області, керівників центрів зайнятості обговорили наболіле для безробітних і роботодавців.
Візити Ярослава  Кошуби до різних міст України відбулися і з нагоди 25-річного ювілею Державної служби зайнятості.
“На жаль, нині Державна служба зайнятості втрачає довіру населення. Аби покращити імідж структури, потрібно більше інформувати людей про її функції та реальні можливості”, — каже керманич.
Насамперед Державна служба зайнятості, на відміну від приватних агентств працевлаштування, при потребі перенавчає, перепрофілює клієнтів, до того ж навчання безкоштовне. Нині навчальна база служби зайнятості краща, ніж у ПТУ, адже значно більше має практики на підприємствах.
Однією з найбільших проблем служби зайнятості є невтішний прогноз ринку праці в Україні. Для того, щоб його покращити, на думку Ярослава Кошуби, потрібно проводити довгостроковий та короткостроковий аналізи ринку праці в Україні, тісніше співпрацювати з роботодавцями. Не оминув високопосадовець і проблему з виплатою допомоги безробітним, пов’язану, зокрема, з несвоєчасною сплатою соціального внеску, занепадом економіки в країні.
Модернізацію Державної служби зайнятості Ярослав Кошуба розпочав із підписання угод з іноземними партнерами, у яких перейматимемо досвід, ділитимемося власним, обмінюватимемося спеціалістами.
Одним із пріоритетів служби зайнятості є молодіжна зайнятість. “Нині випускнику вузу нелегко знайти роботу без стажу. Пропонуємо приймати за стаж перші випробні місяці роботи на підприємстві”, — каже пан Ярослав.
Під час “круглого столу” обговорили й питання сприяння зайнятості переселенців та демобілізованих, зокрема учасників АТО.
І все ж основною проблемою ринку праці залишається нестача робочих місць.
Як зазначив директор обласного центру зайнятості Сергій Черешня, станом на 1 липня в обласній службі зайнятості було всього 718 актуальних вакансій. Кількість же зареєстрованих безробітних становила 13,7 тисячі осіб, з них 298 переселенців. Працевлаштовано 11,7 тисячі осіб, 320 безробітних — з компенсацією роботодавцям єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Визначили  під час зустрічі і найбільш затребувані сьогодні професії. Так, попитом на місцевому ринку праці користуються працівники сфери торгівлі та послуг: робітники з обслуговування, контролери технічного устаткування, кваліфіковані робітники.
Ірина САЛІЙ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *