Тих, хто скучив за українським, розрадить фотовиставка “У радіусі п’яти миль” молодого фотохудожника з Рівного Віталія Філімонова. Відкриття експозиції відбулося 9 липня у музеї-студії фотомистецтва. До виставки потрапили 40 світлин, зроблених неподалік рідного міста автора.
Тих, хто скучив за українським, розрадить фотовиставка “У радіусі п’яти миль” молодого фотохудожника з Рівного Віталія Філімонова. Відкриття експозиції відбулося 9 липня у музеї-студії фотомистецтва. До виставки потрапили 40 світлин, зроблених неподалік рідного міста автора.
Міста України дуже цікаві. У той час, коли в центрі блимають вогні ресторанів, кафе, шумно і людно, на околицях — справжні сільські краєвиди, де пасеться худоба, височать бур’яни й розбиті дороги.
“У радіусі п’яти миль” від Рівного любить усамітнюватися і Віталій Філімонов. Щоб не нудьгувати, бере з собою фотоапарат. Особливо гарно, каже художник, на околицях Рівного вранці та ввечері — природа стає магічною. Коли долинами стелиться туман, горизонт займається рожевим, а вечірні сутінки малюють лише силуети. Все це заворожує. Ці миті увіковічнив він на світлинах.
У селі та передмісті ранок починається набагато раніше: треба нагодувати худобу, обійти господарство. Про це світлина “Ранок дядька”, котрий веде коня. Обоє ледь помітні на затуманеній дорозі. Ця фоторобота — образ долі простого українця. “Долею” називається ще одна зі світлин експозиції. Дерева вздовж шляху старезні, аж під небо, похилені, як українці, котрі вросли у рідну землю корінням, величні, але знівечені часом-долею.
Якщо світ давно забув про підводи і вози, то у нас це досі вид транспорту у селі. Про це свідчить “Випадковий знімок” Віталія Філімонова, де кінь запряжений у воза з колесами від автомобіля.
Всім відома типова картина українського села з дерев’яними парканами, містками. Ці краєвиди досі живі. У Віталія Філімонова “Щоденний маршрут — місточок” — дерев’яний між травою над вузенькою річкою. Доповнює улюблену долину автора і довжелезний дерев’яний “Паркан”.
Не пече, а навпаки манить прохолодою “Лугова пожежа” — краєвид заходу сонця. Просто в об’єктив дивиться розумними, стомленими очима білогривий “Кінь”… Чимало таких фото зробив автор у місті Здолбунів (розташоване за 12 кілометрів на південь від Рівного).
Вміння молодого автора показати справжнє українське вражає. Кожна його світлина нібито проста, близька, знайома і водночас змістовна й символічна.
Народився Віталій Філімонов 1987 року в Рівному. Вперше взяв до рук фотоапарат 10 років тому, з тих пір з ним не розлучається. “Працюю у різних жанрах, з найбільшим задоволенням знімаю пейзажі. Люблю Україну, місто в якому живу, дівчат, музику та подорожі”, — розповідає про себе автор.
Більше про нього додав директор музею-студії фотомистецтва Костянтин Жданов. Так, Віталій Філімонов — учасник колективних виставок в Україні та Словаччині. Фотомайстер — призер національних та міжнародних фотовиставок. Серед його нагород — диплом Національної спілки фотохудожників України (“Фотовернісаж на Покрову-2013”), срібна медаль Салону “Кубок Рівного з фотомистецтва-2012”, золота медаль Салону “Кубок Рівного з фотомистецтва-2013”, диплом салону “Карпатський фотовернісаж-2013” та інші.
Відвідавши наше місто, Віталій поділився задумкою колег-земляків: планують відкрити подібний фотомузей-студію у Рівному.
З відкриттям персональної виставки у нашому місті автора привітала заступник начальника міського управління культури і туризму Світлана Шевченко, котра передала вітання і від виконуючого обов’язки міського голови Костянтина Чернилевського.
Наступна подія у міському музеї-студії фотомистецтва — відкриття 6 серпня виставки підводної фотографії киянина Миколи Заварики.
Ірина САЛІЙ
Фото Миколи ШАФІНСЬКОГО