З нагоди присвоєння та вручення нашому місту почесної відзнаки “Європейський диплом” Ради Європи з місцевими журналістами зустрівся виконуючий обов’язки міського голови Костянтин Чернилевський, який одержав цю високу нагороду нещодавно у Страcбурзі. Щоправда, прес-конференція вийшла далеко за межі тематики, що можна пояснити, зокрема, і наростанням передвиборчої напруги в місті.
З нагоди присвоєння та вручення нашому місту почесної відзнаки “Європейський диплом” Ради Європи з місцевими журналістами зустрівся виконуючий обов’язки міського голови Костянтин Чернилевський, який одержав цю високу нагороду нещодавно у Страcбурзі. Щоправда, прес-конференція вийшла далеко за межі тематики, що можна пояснити, зокрема, і наростанням передвиборчої напруги в місті.
Щодо самого факту відзначення Хмельницького цією нагородою Ради Європи, то Костянтин Чернилевський справедливо вважає її заслугою всієї міської громади обласного центру. Адже попри саму заявку для участі в цьому конкурсі, яку було подано містом ще три роки тому, закордонні експерти самі постійно моніторили нашу європейськість. Цікаво й те, що серед 10 відзначених цією нагородою міст з України лише два — Хмельницький та Рівне. У цьому ж переліку — міста з Сербії, Польщі, Литви, Туреччини, проте жодного з Росії, підкреслив Костянтин Чернилевський. Він заразом відзначив надзвичайно тепле ставлення європейців до двох українських делегацій та їх упевненість у нашому щирому бажанні інтегруватися в Європу. Вітаючи всіх хмельничан з цією перемогою на шляху до Євросоюзу, він доволі критично визнав, що її слід сприймати як стимул до ще більшої праці.
Далі перебіг розмови торкався найширшого кола питань, які цікавили журналістів різних видань та місцевих телеканалів, кон’юнктура яких, вочевидь, була пов’язана з тим, хто за ким стоїть. І тут треба віддати належне вже самому інтерв’юеру, який не лише не уникав гострих питань, а й не менш гостро ставив їх перед місцевими медійниками.
Важко не погодитися з Костянтином Чернилевським, коли він зауважив, що ряд питань, які нині нав’язуються громадськості міста, носять кон’юнктурний передвиборчий характер, зокрема і навколо неіснуючої проблеми зі спорудженням пам’ятника Героям Небесної сотні, на який у міському бюджеті закладені значні кошти, а при потребі, з огляду на інфляцію, буде додано необхідну суму. Тут нині справа за проектно-кошторисною документацією, виготовити яку переможцям конкурсу готові допомогти міські фахівці.
Слушними він вважає зауваження щодо необхідної українізації вивісок та реклами окремих торговельних об’єктів та меморіальних місць. Пояснив детально, як у місті нині вирішуватимуться проблеми з велосипедним рухом, відповів, для чого разом з міліцією розпочаті роботи над створенням системи відеонагляду. Нагадав, що саме він ініціював слідчі дії правоохоронців навколо пам’ятника Леніну, який зник з парку за нез’ясованих обставин, хоча і вважає цю історію суто передвиборчим відволіканням уваги міської громади від більш нагальних проблем.
От хоча б із незаконними діями деяких великих забудовників. Йшлося зокрема про захоплення ними землі на території Молодіжного парку біля міського пляжу. Подібні факти мають місце на початковій стадії будівництва торгово-розважального центру “Квартал”, забудовами біля річки Плоскої, за якими, до речі, стоять відомі у місті люди і навіть реальні претенденти на посаду міського голови. “Розумію, — зазначив Костянтин Чернилевський, — що багато критики і з усіх боків летить у мій бік, хоч не я був першою особою в місті, коли приймалися подібні сумнівні рішення. Нині ж я просто зобов’язаний ставити ці питання, називати речі своїми іменами, бо мене просто не зрозуміє громада”.
Нагадав він і про тиск, який у часи Януковича чинився на нього та його колег з боку місцевих псевдоохоронців, зрозуміло, за вказівками обласної влади, за надуманими приводами. Він вважає, що згадані сумнівні справи, можливо, і не вдасться одразу вирішити через очевидну упередженість чи корумпованість судів або ж слабкість законодавчої бази місцевого самоврядування, проте сподівається, що тут повинна сказати ще своє слово громадськість міста, незважаючи на передвиборчі маніпуляції.
Заразом же “Європейський диплом” Ради Європи, на його думку, повинен спонукати усіх нас до більш відповідальної праці в захисті інте-ресів свого міста.
В.Сівач
На знімку: під час вручення “Європейського диплома” у Страсбурзі; диплом, отриманий Хмельницьким у Європі