Соціум

Відзначали сучасники прадавнє свято

Власне дійству передував ярмарок по-українськи: під відкритим небом продавали вироби декоративно-прикладного мистецтва: краще, зроблене провідними хмельницькими майстрами та початківцями.

Власне дійству передував ярмарок по-українськи: під відкритим небом продавали вироби декоративно-прикладного мистецтва: краще, зроблене провідними хмельницькими майстрами та початківцями.

Красувалися на ярмарковій експозиції вишиті картини за українськими мотивами золотої голки України Ніни Гончарук. “Споглядаючи за купальським святом, вишиватиму доньці сорочку з ніжно-фіолетовими квітками, а ще проведу своєрідний майстер-клас для охочих. Нинішні забави надихнули мене вишити картину на купальську тему, незабаром за неї візьмуся”, — поділилася у розмові майстриня.
У давнину на Івана-Купала дівчата ворожили, а яке ж ворожіння без свічки? Їх, з натурального воску, теж можна було придбати на ярмарку від організації “Бджолиний хутір”, яку представляв Артем Кошелюк. Крім свічок, на прилавку були соти, восковий посуд тощо.
Головна забава Івана-Купала — плетіння віночків. Колись дівчата пускали їх на воду, щоб ворожити на судженого. На ярмарку різнобарвних вінків зі штучних квітів було вдосталь. Зокрема вироби юної майстрині з Райковець Христини Шобутинської. Дівчина каже: її тендітні, пишні віночки та обручі дуже люблять дівчата з хореографічних колективів, личать вінки до національного строю та навіть до сучасних суконь.
Веселощі, розваги чекали на хмельничан пізніше. Святковий купальський концерт розпочався виступом ансамблю “Веснянка” Центру національного виховання учнівської молоді. Хореографічний колектив виконав танець “Залицяльники”, бо літнє свято — завжди привід зійтися молодим.
Одне з джерел, звідки можна почерпнути чимало про народні традиції, — творчість Миколи Гоголя. Виставу-мініатюру за його твором “Ніч напередодні Івана Купала” зіграв молодіжний театр “Дзеркало”. Потішили виступами зразковий фольклорний гурт “Берегиня”, вокалісти міських мистецьких закладів.
“За виступами наших вихованців можна прочитати історію предків. Колорит давнини, примножений запалом сучасних артистів, гадаю, потішив хмельничан та гостей міста”, — каже завідуюча сектором по роботі з молоддю Центру національного виховання учнівської молоді Олена Рабієвська.
Ірина САЛІЙ
Фото Миколи ШАФІНСЬКОГО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *