Соціум

Цікаве про країни-сусідки

Що знають школярі про європейські країни, а точніше про країни-сусіди Польщу, Словаччину, Угорщину та Румунію? Перевірити це вирішили бібліотекарі. За підтримки міського управління культури і туризму, міської ЦБС у  рамках відзначення Дня Європи в Україні у міській центральній бібліотеці відбулася зустріч-вікторина “Європа на твоїй долоні”.

Що знають школярі про європейські країни, а точніше про країни-сусіди Польщу, Словаччину, Угорщину та Румунію? Перевірити це вирішили бібліотекарі. За підтримки міського управління культури і туризму, міської ЦБС у  рамках відзначення Дня Європи в Україні у міській центральній бібліотеці відбулася зустріч-вікторина “Європа на твоїй долоні”.

Учні гімназії №1 відкрили вікно у Європу, прослухавши найцікавіші факти про країни, котрі межують з Україною. Нагадали, що Всесвітній день Європи відзначають 9 травня, а в Україні — у третю суботу травня.
Крім основних фактів про Словаччину, гімназисти почули, що її столиця Братислава — найбільше місто країни, котре межує ще з двома державами: через столицю проходить кордон Австрії та Угорщини. З Відня (столиці Австрії) до Братислави курсує звичайний трамвай. У Словаччині понад 200 замків і фортець. Про них розповіла завідувачка бібліотекою-філією №2 Оксана Ковальчук, провівши відеоекскурсію “Словаччина — країна замків і фортець”. Найкрасивіші з них — Бойницький, зведений у XII cтолітті, з заснуванням якого пов’язано чимало легенд, тому його називають замком примар. Братиславський град, якого іменують ще Перевернутою табуреткою, бо розташований на пагорбі малих Карпат на березі річки Дунай (нині у замку Словацький національний музей). А ще замок Бетліар, у якому зберігається одна з найбагатших світових колекцій зброї, мисливських трофеїв, старовинних меблів. Не менш красивими та цікавими є руїни замку Девін, Оравський та Галицький замки.
Що цікавого в Румунії? Тут, наприклад, не прийнято давати чайові. На головній площі столиці Бухареста встановили рекорд — найбільше зібрання Санта Клаусів у світі — чотири тисячі червононосих.  
Більше про цю країну розповіла завідувачка бібліотекою-філією №11 Тетяна Венгрова. Бухарест називають столицею безпритульних собак, їх там понад 60 тисяч. Румунські гроші присвячені затемненню сонця. Країна відома легендарним графом Дракулою, який дійсно існував і був навіть страшніший, ніж вигаданий вампір з творів письменників. У Румунії — незвичне почуття гумору, тут існує єдиний у світі Веселий цвинтар.
Угорщина відома тим, що метрополітен у столиці Будапешті, відкриття якого відбулося у 1896 році, став першим у Європі і третім у світі. Угорщину нерідко називають гарячим ключем Європи, адже вона багата термальними водами. “В угорському озері Хевіс температура ніколи не опускається нижче +26 ºC, воду з нього п’ють нефільтровану.
Угорці розуміють російську, тому з ними легко знайти спільну мову. Їх називають мадярами, що означає “друзі”. Саме угорці винайшли кубик Рубика та кулькову ручку”, — розповіла завідувачка бібліотекою-філією №7 Ліна Ніколаєва.
Що більшість поляків вважають іменини важливішим святом, ніж день народження, собак тут найчастіше кличуть Буреками та ще багато іншого про Польщу повідомила завідувачка бібліотекою-філією №3 Ліана Яцюк. Згадала і про національну страву поляків — печеного коропа, про те, що в Польщі відзначають чи не найбільше свят у Європі (12 на рік).
Вікторина, під час якої діти вивчили і прапори країн, продемонструвала, як гімназисти засвоїли пізнавальні розповіді бібліотекарів.
Ірина САЛІЙ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *