Соціум

Про ціни, нововведення в теплопостачанні та жорстку економію

З 1 травня населення платитиме за послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води згідно з новими тарифами. Ці та інші новини в теплоенергетичній галузі коментує директор КП “Хмельницьктеплокомуненерго” Володимир Скалій.

З 1 травня населення платитиме за послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води згідно з новими тарифами. Ці та інші новини в теплоенергетичній галузі коментує директор КП “Хмельницьктеплокомуненерго” Володимир Скалій.

— Володимире Михайловичу, якими тарифи на тепло будуть для хмельничан?
— Щодо діючих з 1 травня тарифів на послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води, то вони, як і раніше, — одні з найнижчих в Україні. Так, тариф на теплову енергію МКП “Хмельницьктеплокомуненерго” складає 600,17 грн. за 1 Гкал, а вартість тепла з 1 кв. м — 13,72 грн. Щодо гарячої води, то тепер 1 куб. м з рушникосушильником коштуватиме 37,04, а без нього — 34,31 грн. Набагато вищі тарифи у наших колег з інших обласних центрів. Наприклад, у Тернополі вартість 1 Гкал складає 608,89 (14,88) грн., у Києві — 657,24 (16,14) грн. Значно дорожча вартість 1 Гкал тепла в Чернігові, Черкасах, Дніпропетровську, це відповідно 738,02, 733,97, 725,48 грн.
— Що вплинуло на такий дещо стриманіший, ніж у теплопостачальників інших міст, ріст тарифів?
— Тільки завдяки добре продуманим та впровадженим заходам, які значною мірою впливають на економію ресурсів під час виробництва теплової енергії, маємо такий результат. Ми тривалий час працювали на перспективу, зокрема, впроваджуючи когенерацію. Минулого року знову взялися за нововведення: будівництво котелень, що працюватимуть на альтернативних видах палива. Зуміли ввести в дію п’ять, у яких на 1 січня було встановлено дев’ять котлів. Уже в нинішньому році встановили ще два котли: на Пілотській, в обласній лікарні та на Озерній. Тепер тут працюють не по одному, а по два  котли, тобто є резервні. І взагалі, хочемо всі центральні теплові пункти на Озерній, 14 перевести з газу на тверде паливо. На Пілотській також це стане можливим у жовтні-листопаді цього року.
Працюємо над децентралізацією гарячого водопостачання, тобто хочемо наблизити його до споживача. На ЦТП монтуємо міні-котельні, які працюватимуть на підігрів води. Вирішили, що там, де навантаження невелике, працюватимуть котли на газу, а де більше 1 Гкал, монтуватимемо декілька котлів на палетах з деревини. Зокрема, на Свободи, 2/1 та на проспекті Миру, 92. Це дві котельні по 2 МВт. Договори на виготовлення котлів підписано і до кінця травня очікуємо на їх поставку. Ще місяць приблизно знадобиться, аби їх змонтувати і запустити.
— Що це конкретно дасть?
— Працюючи над децентралізацією гарячого водопостачання, плануємо виключати з роботи великі котельні та мережі. Скажімо, в Зарічанському районі від перехрестя вулиць Озерної та Панаса Мирного, від вулиці Свободи до Старокостянтинівського шосе зупиниться велика котельня на проспекті Миру, не працюватимуть її структурні мережі. Це означає, що не буде втрат у мережах та на котельні, не експлуатуватиметься і не зношуватиметься обладнання, насоси. Всі ЦТП працюють в автономному режимі, без обслуговуючого персоналу. Це важливо, вважаю, для перехідного періоду з весни до осені, коли на вулиці досить тепло. Адже нині важко працювати економно, одночасно забезпечуючи якісне гаряче водопостачання.
— Чи вироблятиме підприємство й надалі електроенергію?
— Нам вигідно виробляти власну електричну енергію, бо її вартість значно дешевша, ніж та, яку пропонують на ринку енергопослуг. На цей час 10 наших когенераційних установок проходять перевірку та ремонтні роботи і будуть готові до опалювального сезону. Здійснюється весь комплекс запланованого, що забезпечить надійну роботу котелень під час опалювального періоду.
Нині продовжуємо замінювати зношені мережі великого діаметру в центральній частині міста, зокрема на вул. Соборній, на відрізку від міської ради до театру ім. М.Старицького, а також в інших мікрорайонах міста.
— Скільки коштуватиме підготовка до нового сезону?
— Понад шість мільйонів гривень власних коштів буде витрачено на впровадження інвестиційної програми та 3,7 млн. грн., виділених з міського бюджету, — на мережі й котельні. Було б добре, якби 12,9 млн. гривень нам повернула держава і тоді їх теж можна використати на реконструкцію котелень, мереж та придбання нового обладнання.
— Із заміною газових котлів тепер з’явилася необхідність у заготівлі твердого палива.
— Аби було надійніше, крім готової тріски, купуємо деревину, яку самі дробимо. Для цього придбали три установки, дві вже в роботі.
— Чи не залишаться хмельничани без гарячої води?
— Лімітів на газ поки вистачить. Щоправда, ми дещо змінили графік подачі гарячої води. На прохання хмельничан вранці гарячу воду подаватимемо з 6.00 до 9.00, а ввечері — з 18.00 до 23.00. У вихідні — з 6.00 до 11.00 та з 17.00 до 23.00. До  споживачів єдине прохання: вчасно сплачувати за послуги, аби не трапилося непередбачуваних відключень.
Вікторія СТАНДРІЙЧУК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *