Минулого тижня відбулись організаційні збори нового складу громадської ради при міськвиконкомі. Оскільки на установчому зібранні всі його 102 учасники увійшли до неї повноправними членами, збори довелося проводити у значно більшому приміщенні, ніж навіть сесійна зала міської ради у міському Будинку культури.
Минулого тижня відбулись організаційні збори нового складу громадської ради при міськвиконкомі. Оскільки на установчому зібранні всі його 102 учасники увійшли до неї повноправними членами, збори довелося проводити у значно більшому приміщенні, ніж навіть сесійна зала міської ради у міському Будинку культури.
Як і попереднє зібрання, це не уникнуло емоцій та атмосфери Майдану, враховуючи, що чимало з самообраних членів громадської ради були його активними учасниками. Відлуння майданних настроїв іноді заводило процес зборів ледь не в глухий кут, що викликало у поміркованих учасників природні заклики: “Не робитимемо балаган з себе, маємо поважати одне одного!”. Надмірна активність найгарячіших членів ради змушувала засідання спотикатися, повторюватись у голосуванні — як прояви такої собі “анарходемократії”. Досвідченішому Леву Бірюку, який нині очолює міську організацію ВО “Батьківщина”, довелося навіть наставляти колег щодо елементарних організаційних та протокольних засад колективних зборів.
Не без проблем розібравшись із чисельністю, яка дозволила визначити необхідний кворум, збори спочатку обрали склад лічильної комісії, складений протокол засідання якої надав можливість провести вибори голови громадської ради, його заступників та секретарів. Ця процедура відбувалася за статтями Положення про громадську раду, яким користувався її попередній склад, хоча це не всім новим членам ради подобалося, котрі настійливо прагнули революційних змін. Прихильники радикальних перетворень, схоже, розглядають громадську раду при міськвиконкомі не як дорадчий, а швидше як контролюючий орган у статусі ледь не паралельного чинній міській раді, обраній хмельничанами. Натомість громадська рада є представництвом лише частини громадських об’єднань, зареєстрованих на території міста. Цю дилему доведеться вирішувати керівному органу новоутвореної ради, нівелюючи її форматом діючого законодавства.
Своїх керівників члени громадської ради після гарячого обговорення вирішили обирати рейтинговим голосуванням, коли кожен мав віддавати свій голос будь-якій кількості претендентів. За таким принципом збори обирали голову ради з числа семи запропонованих з місця кандидатів, які спочатку коротко себе презентували, окресливши орієнтири власних програм діяльності. Найбільше голосів — 56 отримав голова Асоціації громадських організацій, депутат міської ради Іван Бухал. Подякувавши за виявлену довіру, він зазначив: “Хочу попередити, що у нас не повинно бути взаємних сварок, маємо консолідуватись, адже попереду багато важливої спільної роботи. У місті нині загублені стратегічні напрямки розвитку, отож їх треба відродити”. Першим заступником голови громадської ради збори обрали адвоката й активіста Євромайдану В’ячеслава Заречнюка, який у виборах голови поступився Івану Бухалу лише одним (!) голосом. Крім цих перших осіб, були обрані ще три заступники голови та два секретарі ради — від її складу та від міськвиконкому. Надалі сформована зборами робоча група має розробити нове Положення та регламент роботи громадської ради. Саме ці документи й мають визначити функції та напрямки діяльності цього дорадчого громадського органу при міськвиконкомі й допомогти її працездатності у такому багаточисельному складі.
Володимир Разуваєв