Ініціатором створення в музичній школі нового для неї відділу вокально-хорового співу був наприкінці 1980-х тодішній її директор Олександр Апонюк. Освоювати цю “цілину” він запросив подружжя професійних музикантів Наталю та Миколу Бухт. Саме вони у 1989 році й створили дитячий хор “Подільські солов’ї”, подальше життя якого міцно пов’язалося з ім’ям Наталі Бухти.
Ініціатором створення в музичній школі нового для неї відділу вокально-хорового співу був наприкінці 1980-х тодішній її директор Олександр Апонюк. Освоювати цю “цілину” він запросив подружжя професійних музикантів Наталю та Миколу Бухт. Саме вони у 1989 році й створили дитячий хор “Подільські солов’ї”, подальше життя якого міцно пов’язалося з ім’ям Наталі Бухти. Маючи особистий досвід вокалістки ансамблю “Подолянка” обласної філармонії та керівника хору академічного співу тодішнього ХТІПО, Наталя Василівна знайшла нові можливості для постановки голосу дитячого хору — не традиційно дзвінкого, піонерського, а здатного виконувати класичний хоровий репертуар. Відтоді “Подільські солов’ї” стали бажаними учасниками численних міжнародних і всеукраїнських фестивалів та конкурсів з неодмінними найвищими нагородами та високим званням “Дитячий зразковий хор”. Виступи шкільних соловейків викликають захоплення у слухачів Буковини, Тернопільщини, Вінниччини, Литви, вони отримали високу честь проводити відкриті уроки в Національній музичній академії України імені П.Чайковського. У Хмельницькому традиційними стали концерти хору в обласній філармонії, де юні співаки популяризують твори Миколи Леонтовича та інших українських композиторів.
Через школу “Подільських солов’їв” пройшли тисячі учнів ДМШ №1, чимало вихованців стали професійними вокалістами. А Дмитро Кальмучин, наприклад, — переможцем Всеукраїнського конкурсу імені О.Петрусенко та престижних міжнародних змагань вокалістів “Синій птах” та “Срібний дзвін”.
Численними заслуженими нагородами відзначена і сама Наталя Бухта як лауреат обласної премії імені В.Заремби, міської премії імені Б.Хмельницького, почесними відзнаками Міністерства культури України та багатьох інших.
Нині хор “Подільські солов’ї” є відкритою школою для хорових дитячих колективів Хмельниччини. Розвиваючи мистецтво співу, при відділенні діють вокальні ансамблі “Весна” і “Скерцо”. Працювати керівнику відділення, переможцю номінації “Жінка — діяч культури і мистецтв” допомагають закохані у свою справу концертмейстери Марина Гордєєва, Ольга Голеншина, Денис Майловський. Разом з Наталею Бухтою вони залишаються вірними високому мистецтву народної культури та духовності, щороку готуючи нових “солов’їв” у музиці та житті.
Тетяна Лукіна, Володимир Разуваєв
На фото: різні вікові групи хористів “Подільські солов’ї”