Забезпечення життєдіяльності міста у належному стані вимагає від міської ради не лише повної та детальної поінформованості щодо всіх його сфер, а й безпосереднього у них втручання. Якщо на пленарних засіданнях сесії депутатський корпус приймає вже сформовані відповідні рішення з різних галузей життя міста, то на робочих зібраннях, які мають інформаційний характер, обранці знайомляться зі станом справ в окремих закладах та комунальних підприємствах. Це ознайомлення згодом допомагає визначатися в процесі сесійної роботи. Так, у ході чергового депутатського дня було розглянуто одразу чотири питання порядку денного різного профілю.
Забезпечення життєдіяльності міста у належному стані вимагає від міської ради не лише повної та детальної поінформованості щодо всіх його сфер, а й безпосереднього у них втручання. Якщо на пленарних засіданнях сесії депутатський корпус приймає вже сформовані відповідні рішення з різних галузей життя міста, то на робочих зібраннях, які мають інформаційний характер, обранці знайомляться зі станом справ в окремих закладах та комунальних підприємствах. Це ознайомлення згодом допомагає визначатися в процесі сесійної роботи. Так, у ході чергового депутатського дня було розглянуто одразу чотири питання порядку денного різного профілю.
Про те, як виконується міська програма забезпечення пожежної безпеки об’єктів усіх форм власності та розвитку інфраструктури підрозділів пожежної охорони обранців інформував начальник 1-го протипожежного загону головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України у Хмельницькій області Олександр Лещик.
За даними управління, торік на території міста було зафіксовано 135 пожеж — на 12 більше, ніж у 2013 році. За їхніми наслідками загинуло п’ятеро осіб та завдано прямих збитків на суму понад 1,6 мільйона гривень. Найбільша кількість пожеж виникла у житловому секторі — 40,4%, на відкритій території — 30%, в автотранспорті — 21,9%, на інших об’єктах — 7,7%. Уже з початку нинішнього року в місті сталося 34 пожежі з пошкодженням 17 будівель, 19 одиниць техніки та збитками понад 570 тисяч гривень. Зростання випадків пожеж працівники управління пояснюють декількома причинами: збільшенням потужності побутових приладів, яке не витримує система електрообладнання старих будинків, непридатність більшості силових та освітлювальних електромереж через тривалу експлуатацію, необережне поводження з вогнем тощо. Окрема вагома причина, яка перешкоджає профілактичним протипожежним заходам, — діючий мораторій на перевірки комерційних об’єктів пожежниками. Саме цим пояснюється зокрема недавня пожежа у кафе “Цукерня”, де при обстеженні згорілого приміщення зафіксовані численні факти короткого замикання електропроводки. Значні недоліки у забезпеченні техногенної та пожежної безпеки існують на багатьох об’єктах комунальної власності, у житловому секторі. Зазначено, що незадовільний стан склався через недостатнє фінансування цієї міської програми. Власне, від цього потерпає і система пожежної охорони. Так, з потрібних 870 тисяч гривень на паливо-мастильні матеріали з державного бюджету підрозділи пожежної охорони отримали лише 35 тисяч. Відтак є потреба відповідної допомоги з боку міської влади. Натомість розуміння такої допомоги є. Зокрема торік з міського бюджету профінансовано чимало заходів на суму понад 800 тисяч гривень.
На адресу пожежників депутати висловили низку зауважень і побажань. Так, Олександр Кізляр запропонував запровадити спільний контроль за станом історичних будівель з відповідною протипожежною профілактикою. Як запевнив головуючий на засіданні, виконуючий обов’язки міського голови, секретар міської ради Костянтин Чернилевський, до кінця року міська рада має розробити і затвердити нову програму щодо пожежної безпеки на території міста.
Наступне питання робочого засідання стосувалося соціальної сфери: діяльності Центру реабілітації бездомних (безпритульних) “Промінь надії”. Його директор Ігор Телішевський представив широку інформацію з відеоматеріалами та цифрами, котрі детально розповіли про роботу цього закладу. Так, депутати дізналися, що торік різних видів послуг було надано 3120 особам, а у І кварталі нинішнього року їх отримали 407 осіб. Це — консультативна, соціально-психологічна, медична, гуманітарна допомога, харчування, щоденне перебування тощо. Центр співпрацює з багатьма установами соціальної служби, громадськими, благодійними, релігійними організаціями, Червоним Хрестом, правоохоронними органами. Нині у ньому утримуються 26 осіб. Додаткову докладну інформацію про роботу Центру озвучив заступник міського голови Григорій Давиденко, який підкреслив, що “Промінь надії” є унікальним соціальним закладом не лише для нашої області, а й для більшості регіонів України. Схвальну оцінку його роботі дали також Костянтин Чернилевський, Олександр Кізляр, Віктор Паламарчук.
Велику зацікавленість у депутатів викликала інформація начальника управління освіти Валерія Олійника про діяльність цієї структури міської ради, до сфери якої входять 40 загальноосвітніх навчальних та 46 дошкільних закладів. Розповівши про напрямки роботи у галузі освіти, запроваджені заходи та здобутки, він акцентував на існуючих проблемах. Серед них: потреба у розширенні мережі дитсадків, зокрема у мікрорайоні Озерна, та недофінансування галузі з державного бюджету. Зі свого боку, депутати звернули увагу на те, як здійснюється ремонт закладів, оновлюється їх обладнання. Вони вважають неприпустимим розташування об’єктів торгівлі, які здійснюють продаж алкогольних напоїв, поблизу шкіл та дитсадків, пропонують впровадити регулярне патрулювання правоохоронцями їхніх територій. Свої пропозиції вносили Григорій Галкін, Юрій Курманський, Наталя Романовська, Анатолій Собко, Надія Кнець, Віктор Байдич, Богдан Міхняк, Володимир Івашко. Окремою темою розмови була ситуація із СЗОШ №8, де триває конфлікт між директором і педагогічним колективом спільно з батьками. Валерій Олійник поінформував про можливі варіанти його розв’язання.
На завершення депутатського дня обранці обговорили формування титульних списків на капітальний ремонт дитячих і спортивних майданчиків у нинішньому році, проект яких представив начальник управління житлово-комунального господарства Віктор Чапайда. Він також зацікавив депутатів, особливо мажоритарників. Костянтин Чернилевський, вислухавши їхні зауваження, запропонував у цьому році зробити акцент на ремонті та будівництві спортивних майданчиків, оскільки вони можуть охоплювати більшу частину населення різного віку. Депутати домовилися спільно визначити, які майданчики доцільніше будувати на території округів, розглянувши узгоджений список на черговому робочому засіданні.
Володимир РАЗУВАЄВ