Соціум

Як оформити субсидії

3 1 травня призначення субсидії відбуватиметься на підставі двох документів — заяви про призначення житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за нею. Для тих, хто житло орендує, додатково треба надати договір оренди.

3 1 травня призначення субсидії відбуватиметься на підставі двох документів — заяви про призначення житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за нею. Для тих, хто житло орендує, додатково треба надати договір оренди.

Бланки заяви та декларації, які поштою вже мали надійти у кожну оселю, слід заповнити та подати до органу соціального захисту за місцем реєстрації особисто або надіслати поштою до 1 травня.
Порядок заповнення бланків
У заяві слід підкреслити, на які види послуг призначати субсидію (“на оплату житлово-комунальних послуг” та/ або “на придбання твердого, палива та скрапленого газу”). У заяві потрібно:
у графі “Номер особового рахунку” вказати номер особового рахунку, який міститься у договорі про надання послуг, платіжному документі (квитанції, розрахунковій книжці) на оплату відповідної послуги;
у графі “Найменування організації, що надає послуги” вказати назву організації, що міститься у договорі про надання послуг, платіжному документі (квитанції, розрахунковій книжці) на оплату відповідної послуги;
у графі “Примітки” зазначається наявність або відсутність засобів обліку, а саме: “є лічильник”/“немає лічильника”.
У декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії:
у розділі І вказуються відомості про всіх осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (або тих, хто фактично проживає, — для осіб, які орендують житло і вказані у договорі оренди, або для індивідуальних забудовників, будинки яких не прийняті в експлуатацію), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги;
у розділі II заповнюються відомості про всі види доходів (заробітна плата, пенсія, допомога, крім її частини, виплата якої здійснюється одноразово, зокрема при народженні дитини, стипендія, грошове забезпечення, аліменти, виплати відповідно до умов цивільно-правового договору, доходи від підприємницької діяльності, здачі майна в оренду, від продажу майна та немайнових прав, сільськогосподарської продукції, дивіденди, проценти від розміщення депозитів тощо) осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (або тих, хто мешкає фактично, зазначених у договорі оренди), за попередній календарний рік (12 місяців 2014 року) без урахування податку з доходів фізичних осіб із зазначенням установи, організації, підприємства, де отримується дохід;
у розділі III вказується інформація про одноразову купівлю майна або оплату послуг протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії на суму, яка на час купівлі (оплати) перевищує 50 тисяч гривень.

Право на отримання субсидії мають домогосподарства, в яких витрати на оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами, з урахуванням пільг, перевищують розмір визначеного обов’язкового платежу. Субсидію призначають тому, на кого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації.
Сім’ї, у власності яких є більше, ніж одна квартира (будинок), машина, також тепер матимуть право на субсидії. Але такого права позбавляються, якщо за останній рік здійснена покупка на 58 тисяч гривень.
Субсидію надаватимуть не на півроку, а на рік.
У разі, коли оплата послуг з централізованого опалення проводиться лише в опалювальний період чи за двоставковим тарифом або для індивідуального опалення використовують природний газ (електроенергію), розмір субсидії розраховується окремо на опалювальний і неопалювальний періоди.
Тим, хто отримував субсидію протягом опалювального періоду 2014/2015 року, субсидію на наступний період призначають на підставі раніше наданих документів  без повторного звернення до управління праці та соціального захисту населення.
Для призначення субсидії враховуватимуть доходи за попередній календарний рік (крім частини допомоги при народженні дитини, виплату якої здійснюють одноразово, та частини допомоги при усиновленні дитини) без урахування податку з доходів фізичних осіб.
Якщо у сім’ї є працездатна особа, котра не працює, не перебуває на обліку в центрі зайнятості та не має задекларованих доходів, тоді її доходи прирівнюватимуть до прожиткового мінімуму для працездатних осіб — 1218 грн.
За результатами розгляду заяви про призначення субсидії заявнику надсилають повідомлення про призначення (непризначення) субсидії.
Субсидію не надаватимуть, якщо під час вибіркового обстеження державний соціальний інспектор з’ясує, що претендент на субсидію має додаткові джерела для існування, не зазначені в декларації.
Якщо подано неповні чи недостовірні відомості про доходи та витрати зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, може бути відмовлено у призначенні субсидії або припинено її надання. У такому разі заявник зобов’язується повернути надміру перераховану (виплачену) суму субсидії у подвійному розмірі.
За інформацією міського управління праці та соцзахисту населення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *